Gheorghe Constantin: Rezultatul meciului cu Franta a fost influentat de arbitru

Duminica, 12 Octombrie 2008, ora 11:50
2433 citiri

Presedintele Comisiei Centrale de Arbitraj, Gheorghe Constantin, este de parere ca arbitrajul lui Frank De Bleeckere a influentat rezultatul final al partidei de la Constanta.

"Am constatat ca si la nivelul asta se fac greseli. Nu intru in amanunte, nu am facut o evidenta, dar daca a existat un penalty care nu s-a dat, asta inseamna ca e posibil ca scorul sa fi fost influentat. Am evoluat bine in primele 30 de minute", a afirmat Gheorghe Constantin.

Fotbalistii echipei nationale au cerut un penalty in prima repriza a meciului cu Franta, incheiat la egalitate, scor 2-2, la un hent al lui Evra.

Cum s-a descurcat România contra Franței, campioana olimpică și mondială
Naţionala de handbal feminin a României a fost învinsă în meci amical duminică, la Clermond-Ferrand, de reprezentativa Franţei, campioana olimpică şi mondială. Franţa s-a impus cu...
Două fete, de 6 și 11 ani, atacate cu un cuțit în apropierea unei școli din Franța. Primele informații despre agresor
Două fete de 6 și 11 ani au fost transportate la spital joi, 18 aprilie, după ce au fost atacate cu un cuțit de un bărbat, în apropierea unei școli. Incidentul a avut loc în orașul...