Rapid a invins Neuchatel cu 2-0 (VIDEO)

Joi, 10 Iulie 2008, ora 07:37
1557 citiri

Fara portarul Danut Coman pe teren sau pe banca tehnica, formatia Rapid Bucuresti a invins echipa elvetiana de prima liga, Neuchatel Xamax, in cadrul unui amical, cu scorul de 2-0.

Prima victorie pe banca tehnica a antrenorului Jose Peseiro a avut loc miercuri seara, in cadrul cantonamentului din Elvetia.

Scorul a fost deschis in minutul 31 de Costin Lazar, care a marcat cu un sut deviat de la marginea careului, pentru ca in ultimul minut al reprizei secunde Raduta sa inchida tabela de marcaj printr-un sut cu latul dupa o centrare in fata portii a lui Cecinha.

Peseiro a trimis in teren urmatorul 11: Andrade - Marius Constantin, Maftei, Mardare, Bozovici - Lazar, Paun, Julio Cesar, Spadacio - Dobroiu, Boya.

Au mai evoluat: Marinescu, Herea, Grigore, Cecinha, Raduta, Herea, D. Bratu si Fernandes.

Singurii absenti ai partidei de pregatire au fost portarul Danut Coman, care se afla in negocieri de prelungire a contractului cu actionarul majoritar Fathi Taher, si Cristian Sapunaru, care se va transfera la FC Porto pentru suma de 6 milioane de euro.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
Vedeta Rapidului, Albion Rrahmani, pe lista unui club celebru din Germania. Ce altă echipă a fost refuzată de Rapid
Albion Rrahmani este unul dintre jucătorii de bază ai Rapidului fiind un atacant în mare formă în acest sezon ân ciuda unei accidentări serioase. Kosovarul este dorit de un club mare din...
#Rapid, #victorie, #absent, #Elvetia, #coman, #sapunaru, #amical, #cantonament, #Peseiro, #Neuchatel , #cantonament