Milan si Juventus au remizat pe San Siro (Video)

Luni, 11 Mai 2009, ora 07:41
1002 citiri

AC Milan si Juventus Torino au terminat la egalitate in derbi-ul etapei 35 din Serie A, scor 1-1.

Gazdele au deschis scorul in minutul 57, prin Clarence Seedorf. "Decarul" Milanului l-a invins pe Buffon la capatul unui contraatac de toata frumusetea.

Bucuria elevilor lui Carlo Ancelotti nu a durat insa decat 3 minute, internationalul italian Vincenzo Iaquinta aducand egalarea pentru Juventus.

Partida se putea termina urat pentru AC Milan, care a evoluat in 10 oameni dupa eliminarea lui Favalli. "Diavolii milanezi" raman pe locul secund in Serie A, avand 4 puncte in fata adversarilor de la Juventus, care ocupa pozitia a treia.

Milan: Kalac; Flamini, Maldini, Favalli, Zambrotta; Beckham (Pato 67), Pirlo, Ambrosini; Seedorf (Senderos 87); Kaka, Inzaghi (Ronaldinho 74)

Antrenor Carlo Ancelotti.

Juventus Torino: Buffon; Grygera, Legrottaglie, Chiellini, De Ceglie (Zebina 73); Camoranesi, Poulsen, Zanetti, Marchionni; Iaquinta, Amauri (Del Piero 74)

Antrenor Claudio Ranieri.

Ce decizie a luat AS Roma în legătură cu antrenorul interimar Daniele De Rossi
Gruparea AS Roma l-a confirmat pe Daniele De Rossi în funcţia de antrenor şi după actualul sezon. "După ce ne-am întâlnit miercuri după-amiază cu Daniele De Rossi, suntem încântaţi...
Surpriză în campionatul Italiei. Ce a pățit liderul Inter Milano
Echipa italiană Inter Milano a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, scor 2-2, cu gruparea Cagliari, în etapa a 32-a din Serie A. Marcus Thuram a deschis scorul la Milano în...