Milanul lui Inzaghi incepe in forta Serie A

Luni, 01 Septembrie 2014, ora 14:19
1603 citiri

AC Milan, una dintre marile forte de pe continent care, alaturi de Manchester United, a ramas in afara cupelor europene in acest sezon, a inceput in tromba noua editie din Serie A.

Echipa pregatita din vara de fostul mare jucator Filipo Inzaghi a castigat categoric, scor 3-1, derbiul cu Lazio.

"Rossonerii" au deschis scorul in prima parte, prin japonezul Keisuke Honda. Dupa pauza, ganezul Suley Muntari si francezul Jeremy Menez, din penalti, au semnat victoria echipei lombarde.

Diego Lopez a debutat in poarta gazdelor si, in ciuda golului primit in minutul 67 de la coechipierul sau, Alex, a aparat penaltiul executat de Candreva in minutele de prelungire.

In alte partide din prima etapa, campioana Juventus s-a impus, in deplasare, scor 1-0 la Chievo, iar Roma a invins acasa, 2-0, pe Fiorentina, in timp ce o alta favorita la titlu, Napoli, a castigat pe tern propriu, scor 2-1, cu Genova.

Inter Milano in schimb a remizat in deplasare, scor 0-0, cu Torino.

Satisfacția candidatului AUR la Primăria Capitalei: "PSD și PNL au ajuns la soluțiile pe care le-au aruncat la gunoi inițial"
Decizia PSD și PNL de a renunța la candidatul comun Cătălin Cîrstoiu pentru primăria Bucureștiului a fost ironizată de toate partidele de opoziție. Mihai Enache, candidatul AUR la...
Dragoș Pîslaru, co-președinte REPER, despre schimbarea lui Cîrstoiu cu Firea și Burduja: "Mafia patronată de comasaţi şi-a arătat faţa"
Copreşedintele partidului REPER, Dragoş Pîslaru, a declarat că, prin retragerea candidaturii medicului Cătălin Cîrstoiu la Primăria Capitalei de către coaliţie, „mafia patronată de...