AC Milan, egalata in prelungiri de Real Madrid (Video)

Miercuri, 03 Noiembrie 2010, ora 23:40
5659 citiri

AC Milan si Real Madrid au terminat la egalitate, scor 2-2, intalnirea jucata miercuri seara, pe stadionul San Siro, in etapa a 4-a a Grupei G a Ligii Campionilor.

Cum era de asteptat, cele doua mari forte europene au oferit un spectacol de zile mari si un final dramatic.

Prima repriza le-a apartinut clar madrilenilor, care au trecut in mai multe randuri pe langa deschiderea scorului. In cele din urma au reusit-o in minutul 45, prin Higuain, care l-a invins pe Abbiati din interiorul careului, unde a a fost gasit excelent de argentinianul Di Maria.

Repriza a doua le-a gasit pe gazde in cautarea egalarii, ce avea sa vina in minutul 68, de la Inzaghi, intrat in teren cu doar cateva minute inainte. Veteranul atacant italian a punctat dupa o mare greseala a lui Casillas.

Peste 10 minute, Inzaghi (37 de ani) a ridicat din nou spectatorii in picioare, cu un gol marcat dintr-o pozitie, insa, clara de offside, nesemnalizata de asistent.

Trupa lui Mourinho s-a aruncat apoi in atac si a egalat atunci cand nimeni nu se mai astepta. In minutul 94, Pedro Leon a adus un punct pentru formatia sa, cu un sut printre picioarele lui Abbiati.

Dupa 4 etape, clasamentul Grupei G se prezinta astfel: 1. Real Madrid - 10 puncte, 2. AC Milan - 5 puncte, 3. Ajax Amsterdam - 4 puncte si 4. Auxerre - 3 puncte.

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, intalnirea dintre AC Milan si Real Madrid, din etapa a 4-a a G a Ligii Campionilor.

Desfasurarea partidei:

min.90+5 - SFARSITUL INTALNIRII !!! AC Milan - Real Madrid 2-2

min.90+5 - Schimbare la Real Madrid: intra Albiol, iese Ozil.

min.94 - GOOOL REAL MADRID !!! Pedro Leon inscrie printre picioarele lui Abbiati, dupa ce-a primit o pasa buna de la Benzema !!!

min.90+1 - Galben pentru Carvalho, dupa un fault la Pirlo.

min.90 - Partida va fi prelungita cu cinci minute.

min.87 - Abbiati il blocheaza din nou pe mijlocasul german al lui Real Madrid.

INFO: Inca un gol marcat de Bayern Munchen la Cluj. Mai multe AICI.

min.86 - Abbiati retine fara probleme sutul lui Ozil.

min.84 - Ultima schimbare la AC Milan: iese Gattuso, intra Seedorf.

min.82 - Madrilenii ataca in aceste momente cu toate liniile.

min.80 - Mourinho muta din nou: iese Pepe, intra Pedro Leon.

min.79 - Pepe il faulteaza pe Ibrahimovici si vede cartonasul galben.

min.78 - GOOOL AC MILAN !!! Acelasi Inzaghi inscrie si ii duce pe italieni in avantaj. Dintr-un offside mare !!!

min.73 - Schimba si Mourinho: iese Higuain, intra Benzema.

min.72 - O noua schimbare la AC Milan: iese Pato, intra Ambrosini.

min.70 - Gattuso vede cartonasul galben, pentru proteste.

min.68 - GOOOL AC MILAN !!! Ibrahimovici centreaza, Casillas greseste ca-n curtea scolii, iar Inzaghi profita si egaleaza !!!

INFO: Bayern Munchen inscrie din nou la Cluj si scorul ia proportii. Mai multe AICI.

min.66 - Boateng este oprit excelent de Sergio Ramos.

min.61 - Pepe intercepteaza o centrare a lui Pato.

min.59 - Schimbare la gazde: intra Inzaghi si iese Ronaldinho.

min.57 - Galben si pentru Ibrahimovici, care l-a faultat pe Sergio Ramos.

min.56 - Galben pentru Abate, dupa un fault la Ronaldo.

min.55 - Di Maria are o noua actiune de zile mari, dar Higuain nu se afla la post si golul nu vine.

min.47 - Abbiati scoate un sut al lui Cristiano Ronaldo, trimis de la 30 de metri.

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

--------------------------------------------

min.45+2 - SFARSITUL PRIMEI REPRIZE

min.45 - Prima repriza va fi prelungita cu doua minute.

min.45 - GOOOL REAL MADRID !!! Higuain marcheaza din interiorul careului, dupa o pasa excelenta a lui Di Maria !!!

min.41 - Boateng pierde o minge la mijlocul terenului, apoi comite un fault, dar scapa fara galben. Ar fi fost al doilea.

min.39 - Abbiati retine in doi timpi un sut de la distanta al lui Xabi Alonso.

min.37 - Ibrahimovici rateaza o noua mare ocazie, venita dupa o pasa a lui Ronaldinho.

min.36 - Pato e surprins in offside la o pasa a lui Silva.

min.32 - Higuain pleaca pe un contraatac, trece de Nesta si Gatusso, intra in careu, dar trage mult peste poarta gazdelor.

min.30 - Gattuso acuza probleme musculare si are nevoie de interventia medicilor.

min.28 - Boateng vede cartonasul galben, dupa un fault la Di Maria.

min.27 - Pato ii paseaza lui Ronaldinho, acesta suteaza, dar mingea este respinsa.

min.23 - IMENSA OCAZIE SI PENTRU MILAN !!! Ibrahimovici nu reuseste sa-l invinga pe Casillas dintr-o pozitie ideala !!!

INFO: Bayern Munchen inscrie din nou la Cluj. Mai multe AICI.

min.20 - OCAZIE RARISIMA PENTRU REAL MADRID !!! Pirlo scoate de doua ori de pe linia portii suturile lui Higuain !!!

min.18 - Dintr-o lovitura libera de la marginea careului, Ronaldo trimite doar in zidul milanezilor.

min.12 - O noua mare ocazie pentru madrileni, de data aceasta prin Di Maria, care a trimit milimetric pe langa poarta aparata de Abbiati.

min.12 - Xabi Alonso trimite "o bomba" de la 30 de metri, care nu nimereste de putin poarta gazdelor.

INFO: Bayern Munchen a deschis scorul la Cluj. Mai multe AICI.

min.10 - Casillas prinde cu siguranta un sut al lui Boateng.

min.9 - Pepe trece pe langa deschiderea scorului, cu o lovitura de cap venita in urma unei centrari a lui Alonso.

min.9 - Ronaldinho ii da o pasa de senzatie lui Pato, care este blocat, insa, de Carvalho.

min.8 - Real Madrid a inceput in forta partida, chiar daca evolueaza in deplasare.

min.5 - Silva il blocheaza excelent pe Higuain.

min.3 - Higuain are prima ocazie a partidei. Varful argentinian primeste de la Ozil si zuteaza, insa Abbiati e la post si respinge.

INCEPUTUL INTALNIRII

INFO: Mourinho este huiduit de suporterii lui AC Milan. In replica, tehnicianul madrilenilor le-a aratat 3 degete, facand referire la cele trei trofee cucerite in sezonul trecut cu marea rivala a "rossonerilor", Inter Milano.

INFO: Acum doua saptamani, la Madrid, Real s-a impus cu 2-0.

INFO: Inaintea acestei etape, clasamentul Grupei G se prezinta astfel: 1. Real Madrid - 9 puncte, 2. AC Milan - 4 puncte, 3. Ajax - 4 puncte si 4. Auxerre - 0 puncte.

ECHIPELE:

AC Milan: Abbiati - Abate, Silva, Nesta, Zambrotta - Gattuso, Pirlo, Boateng - Pato, Ibrahimovici, Ronaldinho.

Rezerve: Amelia, Inzaghi, Seedorf, Ambrosini, Robinho, Yepes si Antonini.

Antrenor: Massimiliano Allegri.

Real Madrid: Casillas - Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo - Alonso, Khedira - Ronaldo, Ozil, Di Maria - Higuain.

Rezerve: Dudek, M.Diarra, Benzema, Granero, Arbeloa, Albiol si Leon.

Antrenor: Jose Mourinho.

Arbitri: Howard Webb (central) - Stephen Child, Jake Colin (asistenti) - Michael Jones, Michael Oliver (aditionali) - Mike Dean (rezerva). Toti din Anglia.

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...