Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

AC Milan, pe val inaintea intalnirii cu CSU Craiova. A umilit-o pe Bayern intr-un amical de gala

Sambata, 22 Iulie 2017, ora 14:34
3410 citiri

AC Milan pare intr-o forma foarte buna, cu doar cateva zile inainte de marea confruntare cu CSU Craiova, in turul III preliminar UEFA Europa League.

Intr-un meci amical disputat sambata la pranz in China, in cadrul turneului amical International Champions Cup, Milan a dispus intr-un mod clar de campioana Germaniei, Bayern Munchen, scor 4-0.

A fost un meci dominat categoric de elevii lui Montella, care au facut spectacol in fata unei grupari uriase din Europa, care si-a folosit toti titularii, inclusiv pe Ribery, Muller, Alaba, Javi Martinez, sau, mai ales, ultimul mare transfer, James Rodriguez de la Real Madrid.

La pauza era deja 3-0, dupa golurile marcate de Kessie si Cutrone, ultimul punctand o dubla in minutele 25 si 43.

Ultimul gol a fost semnat de turcul Hakan Calhanoglu, proaspat transferat de la Bayer Leverkusen, in minutul 85.

Bayern Munchen: Fruchtl - Rafinha, Hummels, Alaba, Juan Bernat - Javi Martinez, Tolisso - Coman, Muller, Ribery - Lewandowski. Antrenor: Carlo Ancelotti.

AC Milan: G. Donnarumma - Abate, Zapata, Montolivo, Rodriguez - Musacchio, Kessie, Bonaventura - Niang, Cutrone, Borini. Antrenor: Vincenzo Montella.

Partida dintre CSU Craiova si AC Milan va avea loc joia viitoare la Severin, de la 21, LIVE pe Ziare.com.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#AC Milan victorie clara cu Bayern, #Milan a umilit Bayern amical, #amical de gala cronica Bayern Milan, #Milan pe val meci CSU Craiova , #stiri AC Milan