Inzaghi s-a accidentat si rateaza tot sezonul

Vineri, 12 Noiembrie 2010, ora 09:37
837 citiri

Atacantul italian Filippo Inzaghi, in varsta de 37 de ani, s-a accidentat in meciul AC Milan - Palermo si va rata restul sezonului.

Operat de urgenta dupa accidentarea suferita la genunchi, Inzaghi va fi recuperat in aproximativ 6 luni, doctorii anuntand ca atacantul nu va mai evolua in acest sezon.

Cu toate acestea, veteranul lui AC Milan este hotarat sa revina la inceputul stagiunii urmatoare.

"Voi face tot ce este posibil pentru ca aceasta sa nu fie sfarsitul carierei mele. Viata si fotbalul sunt foarte asemanatoare. Acum esti pe teren si te bati pentru orice minge, iar in minutul urmator esti intins la pamant tinandu-ti genunchiul in maini.", a spus Inzaghi pe site-ul oficial al "rossonerilor".

Atacantul intalian evoleaza la AC Milan din 2001 si a inscris 72 de goluri in 293 de partide.

Europa League: Leverkusen continuă seria fantastică. Cum s-a încheiat duelul italian dintre AS Roma și AC Milan
Echipa italiană AS Roma a dispus joi seara, pe teren propriu, scor 2-1, de formaţia AC Milan, în manşa secundă a sferturilor de finală din Liga Europa, calificându-se în semifinale....