Liga Campionilor: AC Milan, invinsa acasa de Atletico Madrid

Miercuri, 19 Februarie 2014, ora 23:40
4261 citiri

AC Milan a pierdut, scor 0-1, intalnirea disputata miercuri seara, pe teren propriu, cu Atletico Madrid, in prima mansa a optimilor de finala ale Ligii Campionilor.

Madrilenii au luat un avans important inaintea mansei secunde, dupa o reusita a lui Diego Costa, pe final de meci.

Trupa lui Clarence Seedorf a inceput mai bine si a avut ghinion la ocaziile lui Kaka si Poli, cand mingea a lovit bara.

Partida a continuat cu italienii in atac, insa fara a pune in mare pericol poarta lui Courtois.

Dupa pauza, Atletico a iesit mai mult la joc si a dat lovitura in minutul 83, dupa un corner deviat, finalizat cu capul de Diego Costa.

O victorie la limita a spaniolilor, dar una care ii face sa priveasca calificarea in sferturi din postura de favoriti certi.

Ati putut urmari, in direct pe site-ul Ziare.com, partida dintre AC Milan si Atletico Madrid, din prima mansa a optimilor de finala ale Ligii Campionilor.

Desfasurarea partidei:

min.90+3 - FINALUL INTALNIRII

min.90+3 - Adrian opreste un contraatac al gazdelor si e avertizat.

min.90+1 - Rami il faulteaza pe Costa la 18 metri si vede cartonasul galben.

min.90 - Partida va fi prelungita cu trei minute.

min.87 - Rami trimite o "bomba" pe langa poarta spaniolilor.

min.85 - Schimbare la AC Milan: iese Poli, intra Constant.

min.83 - GOOOL ATLETICO MADRID!!! Diego Costa inscrie cu capul din 4 metri, dupa un corner!!!

min.80 - Schimbare la Atletico Madrid: intra Adrian, iese Garcia.

min.79 - Garcia suteaza peste poarta dintr-o pozitie buna.

min.77 - Schimba si Seedorf: iese Balotelli, intra Pazzini.

min.75 - Abbiati retine in doi timpi un sut al lui Garcia.

min.74 - Schimbare la Atletico Madrid: iese Arda Turan, intra Cristian Rodriguez.

min.71 - Taarabt are o actiune splendida, incheiata insa cu un sut ratat.

min.69 - Diego Costa il faulteaza pe Balotelli si vede un cartonas galben.

min.65 - Essien trimite cu capul pe langa poarta ibericilor.

min.59 - Kaka trimite putin pe langa poarta.

min.57 - Courtois prinde sutul lui Taarabt.

min.51 - Diego Costa incearca o foarfeca spectaculoasa, insa mingea se duce peste poarta.

INCEPUTUL REPRIZEI SECUNDE

--------------------------------------

min.45+1 - FINALUL PRIMEI RERPIZE

min.45 - Prima repriza va fi prelungita cu un minut.

min.44 - Abate vede si el un cartonas galben, dupa un fault asupra lui Koke.

min.43 - Balotelli trimite spectaculos, dar pe langa poarta.

min.41 - Suarez il faulteaza pe Balotelli si vede un cartonas galben.

min.37 - Poli cere un penalti, dar arbitrul lasa jocul sa continue.

min.36 - Abbiati prinde cu siguranta o minge trimisa cu capul de Godin.

min.36 - Abate are o interventie de zile mari si respinge din fata lui Diego Costa.

min.30 - Faza superba a italienilor! Balotelli ii paseaza cu calcaiul lui Kaka, iar acesta trimite milimetric peste poarta spaniolilor!

min.26 - Schimbare la AC Milan: iese De Sciglio, accidentat, intra Abate.

min.25 - Abbiati retine o minge trimisa cu capul de Garcia.

min.20 - Galben pentru Insua, dupa o interventie dura la De Sciglio.

min.18 - BARA AC Milan! Taarabt centreaza, Poli reia cu capul, insa Courtois respinge in bara.

min.14 - Courtois respinge in bara un sut al lui Kaka.

min.10 - Inceput mai bun pentru oaspeti, insa fara ocazii notabile.

ora 21:45 - STARTUL MECIULUI

INFO: Intalnirea se joaca pe stadionul San Siro din Milano si e transmisa in direct la TV de Digi Sport si Dolce Sport.

INFO: Mansa retur va avea loc la Madrid, pe 11 martie.

ECHIPELE:

AC MILAN: Abbiati - Essien, Rami, Bonera, De Sciglio - Poli, de Jong, Emanuelson - Kaka, Balotelli, Taarabt.

Rezerve: Amelia, Mexes, Abate, Constant, Zaccardo, Pazzini, Petagna.

Antrenor: Clarence Seedorf.

ATLETICO MADRID: Courtois - Juanfran, Godin, Miranda, Insua - Koke, Suarez, Gabi, Turan - Garcia - Diego Costa.

Rezerve: Aranzubia, Alderweireld, Rodriguez, Sosa, Diego, Adrian, Villa.

Antrenor: Diego Simeone.

Arbitru: Pedro Proenca (Portugalia).

Mesajul lui Nicușor Dan pentru Gabriela Firea: ”Nu ar mai trebui să deschidă gura, darămite să vrea să mai fie primar”
Intrarea Gabrielei Firea în cursa pentru Primăria Capitalei nu-l afectează pe actualul edil. Nicuşor Dan a declarat marţi, 23 aprilie, că lupta se va da între el şi Cristian Popescu...
Lovitură puternică pentru Piedone. Cât de multe voturi poate pierde după ce PSD a aruncat-o în cursa pentru Primăria Capitalei pe Firea
PSD și PNL au renunțat să-l mai susțină pe medicul Cătălin Cîrstoiu la alegerile pentru Primăria Capitalei. Cele două mari partide i-au aruncat în luptă Gabriela Firea (PSD) și pe...
#AC Milan invinsa Atletico Madrid, #AC Milan pierdut Atletico Madrid, #LIVE AC Milan Atletico Madrid, #direct AC Milan Atletico Madrid, #Liga Campionilor AC Milan Atletico Madrid , #stiri AC Milan