Vedetele lui AC Milan s-au facut de ras la Cesena (Video)

Duminica, 12 Septembrie 2010, ora 09:53
1646 citiri

Dupa ce a avut cea mai spectaculoasa campanie de achizitii din ultimii ani, AC Milan s-a facut de ras la Cesena, unde a pierdut cu 0-2.

Massimiliano Allegri a trimis un atac de cinci stele la Cesena, cu Ronaldinho, Ibrahimovici si Pato, insa golurile au venit la poarta lui Abbiati.

Bogdani, in minutul 31, si Giaccherini, in minutul 44, au marcat golurile care au indicat un 2-0 neverosimil la pauza in favoarea celor de la Cesena.

Alegri a mutat in startul partii secunde, aruncandu-i in lupta pe Robinho, Inzaghi si Abate, insa Milan nu a reusit sa inscrie.

AC Milan a avut doua goluri anulate, iar Ibrahomivici a ratat si el un penalty in minutul 87.

Nici adversara CFR-ului din Liga Campionilor nu o duce mai bine, AS Roma fiind umilita in deplasarea de la Cagliari, scor 1-5.

C.M.

Inter e campioana Italiei după ce s-a impus în Derby della Madonnina
Echipa italiană Inter Milano a învins luni seara, în deplasare, scor 2-0, formaţia AC Milan, în Derby della Madonnina. Cu această victorie Inter a devenit, matematic, campioana Italiei....