Articol citit de 2616 ori
spune:
05.05.2009, 07:13
In bataie de joc votez Becali
Clasa politica si-a batut joc de noi suficient.
ORIGINEA OMULUI
Odata, o maimuta din neamul Anecdotic,
Venind la sfat pe-o creanga de arbore exotic,
A zis: Atentiune! Sunt foarte afectată!
Tot circulă o vorbă, deloc adevărată,
Că omul ar descinde din buna noastră rasă.
Ba chiar ideea asta imi pare odioasă!
Si, zău, savantul Darwin, tot neamul ni-l jigneste
Cand spune cum că omul cu noi se inrudeste!
Ati pomenit vreodată divorturi printre noi?
Copii lăsati pe drumuri sau arme de război?
Am inventat, noi, cipuri si alte drăcării?
Insemne sataniste, otrăvuri, smecherii?
Văzut-ati pe vreunul, retras in jungla deasă,
Ca să scornească arma distrugerii in masă?
Tot ce lăsăm in urmă, cand mai sărbătorim,
E biodegradabil.
Natura o-ngrijim.
Iar omul otrăveste, in fiecare zi,
Păduri, campii, si ape, si zările-azurii...
N-avem starlete porno sau dive-travestiti,
Si, orisice s-ar zice, nu suntem trogloditi!
Cine-a văzut...
(arata tot comentariul)
Extraordinar ! Maestre , multumiri pentru efort .
"E-adevărat că omul, acest biped gunoi,
Arată ca maimuta, dar n-a descins din noi!"
Un final apoteotic .
Cu respect !
Eu cred ca este tradusa din folclorul taliban.
Nu va plac cipurile?
Aruncati naibbii computerul ala pe care il masacrati toata ziua cu propaganda voastra imbecila.
Cimpoier
raspunde:
05.05.2009, 17:16
8 comentarii negative de la 8 boi!
Nu inteleg ce au in tartaguta timpitii care nu au fost de acord ca versurile sunt adevarate si superbe! Bravo autorului!!
Baioneta Inteligenta
raspunde:
06.05.2009, 05:20
Ambasadorii mitocaniei
Mitocania
Salveaza Romania
spune:
05.05.2009, 07:48
Esti un timpitt si un stirvv nenorrocit de jurnalist
Blat o sa faca Vadim si Becalli cu matta si cu tacctu ca sa nu mai afle si altii ce idiott de copil au facut, oligofrenulle. Numai kakatt mincati pe seama lor si nu va mai saturati sa-i batjocorriti si sa-i compromitteti la ordinul unor mafiotti si kriminalli de mii de ori mai rai si mai periculosi pentru tara. Leprre nenorrocite nu mai stiti cum sa le inchideti gurra la putinii care au mai ramas si spun de bine de rau adevarul curat. Iar ca politician Vadim nu e cu nimic mai prejos ca toti ceilalti ba as spune ca e cu mult peste ei iar in Parlamentul Europei uitativa bine ce spun acum VADIM NU VA FACE ROMANIA SI POPORUL EI DE RIS cum o fac de ani intregi tradatorri si viermmi nenoRrociti de teapa lui Severin, Tokes, Frunda, etc etc. Crapa ficattul in voi ca va avea Vadim unde sa arate lumii in direct kakanariile care le fac mafiotti astia imputitti care au distrus tara de 20 de ani si iti pierzi mizeria de ciubuc cu bani murdari ca sa scrii la comanada jurnalist de kakatt ce... (arata tot comentariul)
Alt catindat castigator
raspunde:
05.05.2009, 08:29
Dom Vadim , stai bre cuminte ca n-a zis nimeni nimic de matale !
Cine citeste ce scriu astia in articolele lor !?
Noi il votam pe Becali , asa ca intri si matale , numai sa nu faci gati pe acolo si sa ne faci sa regretam ...
Fii si matale mai temperat , ca poate o sa fim colegi pe acolo , si nu se face sa ne luam de gat si sa ne tavalim , ca rade aia de noi si ne da cu Barrosso in cap .
Hai sa traiesti .
demon banal
raspunde:
05.05.2009, 15:54
nu mai minca c++c++a++t
panarama ordinara. suge-i p+++u+++l+++a lu jafu'' tau de vadim ca sa aiba si el o satisfactie unica in sordida si c+r+e+t+i+n+a lui existenta.
apoi,imbratisati-va cu patima si aruncativa cu boturile baloase in wc,cel mai sprinten dintre voi sa traga apa cu copita. asa veti contribui si voi,mamelucilor,la purificarea natiunii.
titirca,tu ai limbrici la creier din nastere,insa ai sanse sa te vindeci daca pun gheara pe tine,iti garantez,te transform in 5 minute intr-un pisoi jucaus si inofensiv.
adiretez
raspunde:
05.05.2009, 23:14
S-o suga ma-ta!
Vorbeshte cu ma-ta sa-i suga castravetele lui Vadim shi, daca nu se satura, sa-i suga caltaboshul shi lui Becali, mai Bo.u.le!