Gafa de cascadorii rasului in partida celor de la Ajax in Olanda (Video)

Duminica, 05 Martie 2017, ora 20:28
5959 citiri

Ajax Amsterdam a remizat in campionatul Olandei, scor 1-1 cu cei de la Groningen, in deplasare, iar golul gazdelor a fost unul de-a dreptul hilar, dupa o gafa uriasa a portarului lui Ajax.

Groningen a deschis scorul in minutul 56 prin Linssen, dupa ce portarul lui Ajax, Onana, a iesit cu mingea la picior din careu, a incercat un dribling in fata lui Linssen, dar a fost deposedat copilareste:

Ajax a egalat tarziu, in minutul 82, prin Klaassen. Memisevici a fost eliminat de la Groningen in minutul 87.

In clasament, Ajax s-a apropiat la 4 puncte de lidera Feyenoord, care a pierdut duminica 0-1 la Sparta Rotterdam.

Ciucă: Sebastian Burduja va convinge "un segment de electoral nehotărât" în cursa pentru Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat, marţi, 23 aprilie, că Sebastian Burduja, candidatul liberal pentru Primăria Capitalei, este opţiunea care dă speranţe celor care nu s-au...
Prima reacție a lui Cătălin Cîrstoiu după ce PNL și PSD au decis retragerea sa din cursa pentru Primăria București: ”Am fost supus unor atacuri”
Cătălin Cîrstoiu a avut marţi, 23 aprilie, pe rețelele sociale, prima reacţie după ce PSD şi PNL au renunţat la candidatura sa la Primăria Capitalei, precizând că nu a luat decizia de...
#gafa uriasa meci Ajax Olanda, #Video portar Ajax gafa copilareasca, #Groningen Ajax Video eroare portar , #stiri Ajax