rezultate liga iv

vezi toate articolele pe aceeasi tema
In derby-ul Ligii a IV-a, Sportul Petresti - Surianu Sebes 2-4 (1-2) | A 11-a victorie consecutiva si trupa din "Arini" este campioana de toamna!

In derby-ul etapei a 11-a din Liga a IV-a, Sportul Petresti - Surianu Sebes 2-4 (1-2), dupa o intalnire pe muchie de cutit, terminata de gazde in inferioritate numerica.

Gazdele au condus cu 1-0, apoi liderul s-a aflat in avantaj, dubla a golgheterului Vali Dragan, pana cand D. Ianc a restabilit mai mult

Duminica, 13 Noiembrie 2016, ora 15:36

Liga a IV-a, Surianu Sebes - CIL Blaj 2-1 (0-1) | Dubla lui Vali Dragan, ambele goluri din penalty, a intors rezultatul, liderul - a 10-a victorie consecutiva!

Surianu Sebes continua marsul invincibil spre Liga a 3-a, insa a trait periculos in "Arini" disputa cu CIL Blaj, a 10-a victorie consecutiva conturandu-se cu dificultate.

Vizitatorii s-au aflat in avantaj la pauza, insa, la reluare, golgheterul Vali Dragan a marcat in doua randuri, din punctul cu mai mult

Duminica, 06 Noiembrie 2016, ora 22:34

Liga a IV-a, etapa a 10-a, Inter Ciugud - Sportul Petresti 2-1 (1-1) | Victorie surpriza, nou-promovata, la primul esec extern

Intr-o partida contand pentru etapa a 10-a a Ligii a IV-a, Inter Ciugud a produs primul esec extern pentru nou-promovata din Petresti, ce avea 4 victorii pe terenuri straine, Sportul ratand sansa sa urce pe locul secund!

M. Lupsan a deschis scorul in minutul 20, insa rezultatul la pauza a fost mai mult

Duminica, 06 Noiembrie 2016, ora 15:34

Liga a IV-a, Fortuna Lunca Muresului - Surianu Sebes 0-5 (0-1) | Echipa din "Arini", maximum de puncte dupa sapte etape! Sportul Petresti, primul esec stagional, acasa cu Viitorul Spicul Daia Romana

Surianu Sebes continua marsul triumfal spre Liga a 3-a, echipa din "Arini' castigand al 7-lea meci consecutiv in Liga a 4-a, in deplasarea de la Lunca Muresului, scor 5-0 (1-0).

Pe locul secund al ierarhiei, dupa o runda dominata de oaspeti (5 victorii si o remiza) a urcat FC Transalpina Sugag, la mai mult

Duminica, 16 Octombrie 2016, ora 18:34

Liga a IV-a, o noua mare surpriza "marca" Energia Sasciori: remiza la Sportul Petresti, in derby-ul Vaii Sebesului! Viitorul Spicul Daia Romana, set la zero cu "lanterna rosie"

Sportul Petresti a fost tinuta in sah pe propriul teren de Energia Sasciori, in derby-ul Vaii Sebesului, meci incheiat remiza, scor 0-0. Sunt primele puncte stagionale pierdute de nou-promovata, care pana la acest joc avea 5 victorii din tot atatea meciuri si statea in coasta liderului Surianu mai mult

Duminica, 09 Octombrie 2016, ora 18:37

Liderul de toamna al Ligii a IV-a, Surianu Sebes a repurtat a 12-a victorie din tot atatea meciuri, impunandu-se in mod categoric in deplasarea de la Aiud, cu Olimpia, scor 5-0 (2-0), primele goluri fiind marcate de fostii "olimpici" P. Muntean (11) si Coltor (63). Pana la final au mai punctat Trifa mai mult

Sambata, 19 Noiembrie 2016, ora 18:35

FOTO, LIVE-TEXT: Performanta Ighiu - National Sebis 3-1 (1-1) | Reabilitare la ultima reprezentatie interna, impotriva unei pretendente la promovare! Oaspetii l-au contestat pe Keita

Performanta Ighiu a invins National Sebis la ultima reprezentatie interna, scor 3-1 (1-1), intr-o partida care decide liderul de toamna in Seria a 4-a.

Gazdele au punctat prin Circov (22), Keita (64), Poiana (90+1), respectiv Suciu (40), aradenii jucand din minutul 49 in inferioritate numerica, mai mult

Confruntare cu liderul in Valea Domanului si un nou derby pentru Industria Galda | Paul Ciuca revine pe banca tehnica

In urma cu 4 runde, Industria Galda de Jos reusea minunea si urca in fotoliul plusat al ldierului Seriei a 4-a din Liga 3-a, dupa un parcurs excelent, ce a cuprins 5 victorii consecutive.

Intre timp insa, merituoasa formatie condusa de Paul Ciuca a parcurs un program incarcat, in fiecare etapa mai mult

Miercuri, 16 Noiembrie 2016, ora 22:36

FOTO, LIVE-TEXT, Industria Galda de Jos - Ripensia Timisoara 2-2 (1-1) | Remiza nebuna in derby-ul Seriei a 4-a!

Ripensia Timisoara ramane "cosmarul" echipelor din Alba in aceasta toamna, nou-promovata din Banat reusind sa plece cu un punct din fieful Industriei, dupa o partida incendiara!!!

Trupa condusa de Remus Steop a remizat la Galda de Jos, scor 2-2 (1-1), in derby-ul etapei din Seria a 4-a, dupa ce a mai mult

Sambata, 12 Noiembrie 2016, ora 18:35