CSU Galati - Volei Alba Blaj 0-3 | Mars de regularitate pentru campioana, a 8-a victorie la rand

Luni, 14 Noiembrie 2016, ora 18:36
42 citiri
Volei Alba Blaj a castigat fara emotii partida externa cu CSU Galati, scor 3-0 (25-11, 25-5, 25-17), elevele lui Darko Zakoc repurtand al 8-lea succes la rand in Divizia A1.

Intalnirea ce a durat 53 de minute, conteaza pentru etapa a 10-a primului esalon si de comun acord cele doua formatii au acceptat sa o dispute in devans, inversandu-se si ordinea jocurilor stabilita de FRV.

Diferenta valorica a fost evidenta, in al doilea set, gazdele reusind primul punct la scorul de 0-8, oarecum ...citește toată știrea