FOTO, LIVE-TEXT, AFC Unirea 1924 Alba Iulia - CSM Lugoj 1-2 (1-0)! Uniristii au capotat dupa pauza si au intrat in hora retrogradarii

Vineri, 21 Aprilie 2017, ora 22:30
52 citiri
Astazi, la Galtiu, AFC Unirea 1924 Alba Iulia a pierdut cu CSM Lugoj, scor 1-2 (1-0), ratand victoria necesarapentru a evada din "zona minata" a ierarhiei Seriei a 4-a a Ligii a 3-a.

Uniristii s-au jucat cu ocaziile in primul mitan, au condus prin reusita lui Onaca (32), dar au capotat la reluare. Bozian a reusit sa egaleze rapid in minutul 47, pentru ca in minutul 61 sa-si treaca in cont dubla, dupa ce a transformat un penalty obtinut tot de el, devenind "calaul" sperantelor albaiuliene.