FOTO, LIVE-TEXT: Unirea Alba Iulia - Metalurgistul Cugir 1-0, Frasineanu a deschis scorul | Pe "Cetate", derby atractiv "de Alba"

Sambata, 12 Octombrie 2019, ora 15:34
63 citiri
Al doilea derby "de Alba" al turului, disputa dintre Unirea Alba Iulia si Metalurgistul Cugir, are loc astazi, de

la ora 15.00, pe Stadionul "Cetate".
*1-0, MIN. 25: lansat in adancime, FRASINEANU, in duel cu St. Radu, a lobat peste Gorea, de la marginea careului
In tribune sunt in jur de 600 de spectatori, gazdele fiind incurajate de o micuta galerie. Primul sfert de ora a fost unul echilibrat, nicio formatie neriscand. In minutul 20, cugirenii inscriu prin Sauca, insa golul este anulat ...citește toată știrea