In prima partida din Cupa Romaniei, Hidro Sugag - CIL Blaj 6-8 (dupa prelungiri)! *Derby-ul AFC Unirea 1924 - FC Micesti, miercuri pe "Cetate"

Miercuri, 15 Octombrie 2014, ora 00:13
191 citiri
Marti si miercuri va avea loc faza a III-a a Cupei Romaniei 2014-2015, faza judeteana.

In prima partida, la Sugag a fost nebunie: Hidro - CIL Blaj 6-8 (6-6, 3-2), dupa prelungiri.

Oaspetii au avut 2-0, gazdele au condus cu 3-2 la pauza si 6-3 la mijlocul actului secund, dar blajenii au egalat la 6 si s-au impus, incredibil, in prelungiri!

In aceasta etapa a competitiei vor avea loc 10 partide, intre cele 9 echipe de Liga a V-a calificate din faza a II-a, plus AS National Radesti ...citește toată știrea