A venit timpul ca romanii sa se familiarizeze cu numele alesilor care ii vor reprezenta in cele doua camere ale Parlamentului. Ziare.com va prezinta lista noilor parlamentari, rezultati in urma alegerilor din 30 noiembrie.
Biroul Electoral Central a prezentat marti rezultatele finale ale alegerilor parlamentare din 30 noiembrie 2008, potrivit carora doar patru partide au intrat in Parlament.
BUCURESTI
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Bogdan Olteanu (PNL)
Colegiul 2: Daniel Budurescu (PNL)
Colegiul 3: Ludovic Orban (PNL)
Colegiul 4: Costica Canacheu (PD-L)
Colegiul 5. Georgian Pop (PSD+PC)
Colegiul 6. Rodica Nassar (PSD+PC)
Colegiul 7. Florian Popa (PSD+PC)
Colegiul 8. Brandusa Novac (PD-L)
Colegiul 9. Theodor Paleologu (PD-L)
Colegiul 10. Catalin Croitoru (PD-L)
Colegiul 11. Sulfina Barbu(PD-L)
Colegiul 12. Cristian Petrescu (PD-L)
Colegiul 13. Daniel Pirpiliu (PD-L)
Colegiul 14. Radu Zatreanu (PD-L)
Colegiul 15. Silviu Prigoana (PD-L)
Colegiul 16. Sergiu Andon (PSD+PC)
Colegiul 17. Ruxandra Jipa (PSD+PC)
Colegiul 18. Doina Burcau (PSD+PC)
Colegiul 19. Daniela Popa (PC)
Colegiul 20. Oana Niculescu-Mizil (PSD)
Colegiul 21. Dumitru Chirita (PSD+PC)
Colegiul 22. Alina Gorghiu (PNL)
Colegiul 23. Aura Vasile (PSD+PC)
Colegiul 24. Daniel Geanta (PD-L)
Colegiul 25. Elena Udrea(PD-L)
Colegiul 26. Florea Damian (PSD+PC)
Colegiul 27. Cornel Pieptea (PNL)
Colegiul 28. Danut Liga (PD-L)
Senat
Colegiul 1. Sergiu Nicolaescu (PSD)
Colegiul 2. Crin Antonescu (PNL)
Colegiul 3. Cristian Diaconescu (PSD)
Colegiul 4. Anca Boagiu (PD-L)
Colegiul 5. Vasile Blaga (PD-L)
Colegiul 6. Cristian Radulescu (PD-L)
Colegiul 7. Cristian Topescu (PNL)
Colegiul 8. Dan Voiculescu (PC)
Colegiul 9. Catalin Voicu (PSD)
Colegiul 10. Ecaterina Andronescu (PSD)
Colegiul 11. Radu F. Alexandru (PD-L)
Colegiul 12. Gabriel Mutu (PD-L)
DIASPORA
Camera Deputatilor
colegiul 1 William Branza - PD-L
colegiul 2 Tudor Pantaru - PSD+PC
colegiul 3 Mircea Lubanovici - PD-L
colegiul 4 Koto Iosif - UDMR
Senat
colegiul 1 Viorel Riceard Badea - PD-L
colegiul 2 Raymond Luca - PNL
ALBA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Calin Potor (PD-L)
Colegiul 2: Clement Negrut (PD-L)
Colegiul 3: Teodor Atanasiu (PNL)
Colegiul 4: Radu Coclici (PSD)
Colegiul 5: Corneliu Olar (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Alexandru Peres (PD-L)
Colegiul 2: Nicolae Dobra (PD-L)
ARAD
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Lucian Rivis Tipei (PD-L)
Colegiul 2: Claudia Boghicevici (PD-L)
Colegiul 3: Adrian Nitu (PD-L)
Colegiul 4: Mihaita Calimente (PNL)
Colegiul 5: Florin Ciprian Luca (PSD+PC)
Colegiul 6: Marius Sorin Gondor (PD-L)
Colegiul 7: Iustin Marinel Cionca-Arghir (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Ovidiu Marin (PD-L)
Colegiul 2: Avram Craciun (PSD+PC)
Colegiul 3: Constantin Traian Igas (PD-L)
ARGES
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Gheorghe Sorin Buta (PD-L)
Colegiul 2: Gheorghe Mircea Draghici (PSD+PC)
Colegiul 3: Ion Burnei (PSD+PC)
Colegiul 4: Andi Sorin Pandele (PD-L)
Colegiul 5: Filip Georgescu (PSD+PC)
Colegiul 6: Costin Radu Vasilica (PSD+PC)
Colegiul 7: Bogdan Niculescu Duvaz (PSD+PC)
Colegiul 8: Dominic Andrei Gerea (PNL)
Colegiul 9: Cristian Boureanu (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Mircea Diaconu (PNL)
Colegiul 2: Constantin Serban Valeca (PSD+PC)
Colegiul 3: Constantin Tamga (PSD+PC)
Colegiul 4: Mircea Cinteza (PD-L)
BACAU
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Tudor Chiuariu (PNL)
Colegiul 2: Adrian Popescu (PD-L)
Colegiul 3: Ionel Palar (PNL)
Colegiul 4: Gheorghe Antochi (PSD+PC)
Colegiul 5: Mihai Banu (PNL)
Colegiul 6: Valerian Vreme (PD-L)
Colegiul 7: Vasile Gherasim (PD-L)
Colegiul 8: Iulian Iancu (PSD+PC)
Colegiul 9: Viorel Hrebenciuc (PSD+PC)
Colegiul 10: Gabriel Petru Vlase (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Gabriel Berca (PNL)
Colegiul 2: Vasile Nistor (PD-L)
Colegiul 3: Catalin Radu Mardare (PSD+PC)
Colegiul 4: Elena Mitrea (PSD+PC)
BIHOR
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Akos Derzsi (UDMR)
Colegiul 2: Petru Lakatos (UDMR)
Colegiul 3: Ana Lucia Varga (PNL)
Colegiul 4: Nicolae Jolta (PNL)
Colegiul 5: Stefan Seremi (PD-L)
Colegiul 6: Sorin Ioan Roman (PSD+PC)
Colegiul 7: Sonia Maria Draghici (PSD+PC)
Colegiul 8: Maria Csilla Peta (UDMR)
Colegiul 9: Octavian Bot (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Zoltan Attila Cseke (UDMR)
Colegiul 2: Cornel Popa (PNL)
Colegiul 3: Petru Filip (PD-L)
Colegiul 4: Ioan Mang (PSD+PC)
BISTRITA NASAUD
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Radu Emil Moldovan (PSD+PC)
Colegiul 2: Nelu Ioan Botis (PD-L)
Colegiul 3: Ioan Oltean (PD-L)
Colegiul 4: Ioan Tintean (PNL)
Senat
Colegiul 1: Ioan Zbarciu (PD-L)
Colegiul 2: Danut Nicolae Prunea (PSD+PC)
BOTOSANI
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Nicolae Rebenciu (PNL)
Colegiul 2: Andrei Dolineaschi (PSD)
Colegiul 3: Florin Turcanu (PNL)
Colegiul 4: Stelica Strugaru Iacob (PD-L)
Colegiul 5: Costica Macaleti (PSD)
Colegiul 6: Catalin Ovidiu Obuf Buhaianu (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Marcu Gheorghe (PSD)
Colegiul 2: Liviu Campeanu (PNL)
Colegiul 3: Dan Augustin Humelnicul (PD-L)
BRASOV
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Gheorghe Gabor (PNL)
Colegiul 2: Constantin Nita (PSD+PC)
Colegiul 3: Aurel Mihai Dontu (PNL)
Colegiul 4: Nicolescu Tita (PSD+PC)
Colegiul 5: Gabriel Andronache (PD-L)
Colegiul 6: Lilli Ana Farkas (UDMR)
Colegiul 7: Florin Postolachi (PD-L)
Colegiul 8: Gheorghe Ialomiteanu (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Iulian Marian Rasliu (PD-L)
Colegiul 2: Titus Corlatean (PSD+PC)
Colegiul 3: Ioan Ghise (PNL)
Colegiul 4: Florian Dumitru Staicu (PD-L)
BRAILA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Diana Adriana Tusa (PNL)
Colegiul 2: Eugen Badalan (PD-L)
Colegiul 3: Viorel Balcan (PSD+PC)
Colegiul 4: Mihai Tudose (PSD+PC)
Colegiul 5: Cristian Rizea (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Ion Rotaru (PSD+PC)
Colegiul 2: Sever Constantin Cibu (PNL)
BUZAU
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Adrian Mocanu (PSD+PC)
Colegiul 2: George Scutaru (PNL)
Colegiul 3: Titi Holban (PNL)
Colegiul 4: Alecu Valeriu (PD-L)
Colegiul 5: Marian Ghiveciu (PSD+PC)
Coleguil 6: Carmen Moldovan (PSD+PC)
Colegiul 7: Cezar Preda (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Viorel Constantinescu (PD-L)
Colegiul 2: Bigiu Marian Vasile (PNL)
Colegiul 3: Ion Vasile (PSD+PC)
CALARASI
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Ioan Damian (PSD+PC)
Colegiul 2: Eugen Nicolaescu (PNL)
Colegiul 3: Dan Motreanu (PNL)
Colegiul 4: Stelian Fuia (PD-L)
Colegiul 5: Dumitru Boabes (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Vasile Nedelcu (PNL)
Colegiul 2: Constantin Dumitru (PD-L)
CARAS-SEVERIN
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Ioan Chisalita (PSD+PC)
Colegiul 2: Gheorghe Hogea (PD-L)
Colegiul 3: Ion Tabugan (PNL)
Colegiul 4: Valentin Rusu (PD-L)
Colegiul 5: Ion Mocioalca (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Gheorghe-Pavel Balan (PSD+PC)
Colegiul 2: Iosif Secasan (PD-L)
CLUJ
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Mircea Giurgiu (PD-L)
Colegiul 2: Daniel Buda (PD-L)
Colegiul 3: Petru Calian (PD-L)
Colegiul 4: Adian Gurzau (PD-L)
Colegiul 5: Horea Uioreanu (PNL)
Coleguil 6: Cornel Itu (PSD+PC)
Colegiul 7: Vasile Soporan (PSD+PC)
Colegiul 8: Virgil Pop (PNL)
Colegiul 9: Palfi Mozes Zoltan (UDMR)
Colegiul 10: Mate Andras Levente (UDMR)
Senat
Colegiul 1: Mihail Hardau (PD-L)
Colegiul 2: Serban Radulescu (PD-L)
Colegiul 3: Marius Nicoara (PNL)
Colegiul 4: Alexandru Cordos (PSD+PC)
CONSTANTA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Gheorghe Dragomir (PNL)
Colegiul 2: Mihai Lupu (PNL)
Colegiul 3: Ileana-Cristina Dumitrache (PSD+PC)
Colegiul 4: Constantin Chirila (PD-L)
Colegiul 5: Iorghus Zamfir (PD-L)
Coleguil 6: Eduard-Stelian Martin (PSD+PC)
Colegiul 7: Radu-Matei Bratianu (PSD+PC)
Colegiul 8: Manuela Mitrea (PSD+PC)
Colegiul 9: Antonella Marinescu (PSD+PC)
Colegiul 10: Maria Stavrositu (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Puiu Hasotti (PNL)
Colegiul 2: Nicolae Moga (PSD+PC)
Colegiul 3: Alexandru Mazare (PSD+PC)
Colegiul 4: Mircea Marius Banias (PD-L)
COVASNA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Edler Andras Gyorgy (UDMR)
Colegiul 2: Marton Arpad (UDMR)
Colegiul 3: Olosz Gergely (UDMR)
Colegiul 4: Horia Grama (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Bokor Tiberiu (UDMR)
Colegiul 2: Almos Albert (UDMR)
DAMBOVITA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Gabriel Plaiasu (PNL)
Colegiul 2: Gheorghe Ana (PSD+PC)
Colegiul 3: Ion Stan (PSD+PC)
Colegiul 4: Gheorghe Albu (PD-L)
Colegiul 5: Georgica Dumitru (PD-L)
Colegiul 6: Ion Dumitru (PSD+PC)
Colegiul 7: Bogdan Catargiu (PD-L)
Colegiul 8: Iulian Vladu (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Adrian Tutuianu (PSD+PC)
Colegiul 2: Mircea Andrei (PD-L)
Colegiul 3: Gigel Calcan (PD-L)
DOLJ
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Mihai Surpateanu (PD-L)
Colegiul 2: Constantin Dascalu (PD-L)
Colegiul 3: Marian Stroe (PNL)
Colegiul 4: Florentin Gust Balosin (PSD+PC)
Colegiul 5: Petre Petrescu (PSD+PC)
Colegiul 6: Claudiu Manda (PSD+PC)
Colegiul 7: Mihai Voicu (PNL)
Colegiul 8: Gelu Visan (PD-L)
Colegiul 9: Valeriu Zgonea (PSD+PC)
Colegiul 10: Ion Calin (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Radu Berceanu (PD-L)
Colegiul 2: Tudor Udristoiu (PD-L)
Colegiul 3: Lia Olguta Vasilescu (PSD+PC)
Colegiul 4: Mario Ovidiu Oprea (PNL)
Colegiul 5: Mircea Geoana (PSD+PC)
GALATI
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Victor Paul Dobre (PNL)
Colegiul 2: Mircea Toader (PD-L)
Colegiul 3: Carmen Axenie (PD-L)
Colegiul 4: Viorel Stefan (PSD+PC)
Colegiul 5: Dan Nica (PSD+PC)
Colegiul 6: Florin Paslaru (PSD+PC)
Colegiul 7: Lucretia Rosca (PSD+PC)
Colegiul 8: Bogdan Ciuca (PSD+PC)
Colegiul 9: Mihail Boldea (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Laurentiu Chirvasuta (PSD+PC)
Colegiul 2: Gheorghe Saghian (PSD+PC)
Colegiul 3: Paul Ichim (PNL)
Colegiul 4: Marius Necula (PD-L)
GIURGIU
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Madalin Voicu (PSD+PC)
Colegiul 2: Victor Boiangiu (PD-L)
Colegiul 3: Dan Pasat (PNL)
Colegiul 4: Daniel Chitoiu (PNL)
Senat
Colegiul 1: Cezar Magureanu (PNL)
Colegiul 2: Vasile Mustatea (PNL)
GORJ
Camera Deputatilor
colegiul 1 Dan Ilie Morega - PNL
colegiul 2 Mugurel Surupaceanu - PSD+PC
colegiul 3 Cosmin Popescu - PD-L
colegiul 4 Constantin Militaru - PD-L
colegiul 5 Vasile Popeanga - PSD+PC
colegiul 6 Victor Ponta - PSD+PC
Senat
colegiul 1 Ion Ruset - PD-L
colegiul 2 Toni Grebla - PSD+PC
HARGHITA
Camera Deputatilor
colegiul 1 Korodi Attila - UDMR
colegiul 2 Kelemen Hunor - UDMR
colegiul 3 Antal Istvan - UDMR
colegiul 4 Pal Arpad - UDMR
colegiul 5 Mircea Dusa - PSD+PC
Senat
colegiul 1 Gyerko Laszlo - UDMR
colegiul 2 Verestoy Attila - UDMR
HUNEDOARA
Camera Deputatilor
colegiul 1 Laurentiu Nistor - PSD+PC
colegiul 2 Iosif-Veniamin Blaga - PD-L
colegiul 3 Ioan Timis - PNL
colegiul 4 Cornel Resmerita - PSD+PC
colegiul 5 Monica Iacob-Ridzi - PD-L
colegiul 6 Radu Timpau - PNL
Senat
colegiul 1 Cosmin Nicula - PSD+PC
colegiul 2 Dorin Paran - PD-L
colegiul 3 Dan Radu Rusanu - PNL
IALOMITA
Camera Deputatilor
colegiul 1 Cristina Pocora - PNL
colegiul 2 Marian Neacsu - PSP+PC
colegiul 3 Dan Mircea Popescu - PSD+PC
colegiul 4 Tinel Gheorghe - PD-L
Senat
colegiul 1 Tudor Panturu - PD-L
colegiul 2 Mihaita Gaina - PSD+PC
IASI
Camera Deputatilor
colegiul 1 Luminita Iordache - PSD+PC
colegiul 2 Relu Fenechiu - PNL
colegiul 3 Petru Movila - PD-L
colegiul 4 Vasile Mocanu - PD-L
colegiul 5 Neculai Ratoi - PSD+PC
colegiul 6 Anghel Stanciu - PSD+PC
colegiul 7 Cristian Adomnitei - PNL
colegiul 8 Tudor Ciuhodaru - PSD+PC
colegiul 9 Vasile Oajdea - PD-L
colegiul 10 Teodor Spinu - PD-L
colegiul 11 Cristina Dobre - PNL
colegiul 12 Nicusor Paduraru - PD-L
Senat
colegiul 1 Varujan Vosganian - PNL
colegiul 2 Sorin Lazar - PSD+PC
colegiul 3 Florin Constantinescu - PSD+PC
colegiul 4 Mihaela Popa - PD-L
colegiul 5 Dumitru Oprea - PD-L
ILFOV
Camera Deputatilor
colegiul 1 Gabriel Oprea - PSD+PC
colegiul 2 Mircea Marin - PD-L
colegiul 3 Mihaela Sandru - PD-L
colegiul 4 Calin Popescu Tariceanu - PNL
Senat
colegiul 1 Anghel Iordanescu - PSD+PC
colegiul 2 Iulian Urban - (PD-L)
MARAMURES
Camera Deputatilor
colegiul 1 Gheorghe Zoicas - PSD+PC
colegiul 2 Catalin Chereches - PSD+PC
colegiul 3 Nicolae Bud - PD-L
colegiul 4 Doru Lese - PD-L
colegiul 5 Pavel Horj - PNL
colegiul 6 Stefan Beres - UDMR
colegiul 7 Vasile Berci - PNL
Senat
colegiul 1 Liviu Titus Pasca - PNL
colegiul 2 Sorin Bota - PSD+PC
colegiul 3 Gheorghe Mahai Barlea - PD-L
MEHEDINTI
Camera Deputatilor
colegiul 1 Cornel Ghita - PD-L
colegiul 2 Doinita Chircu - PD-L
colegiul 3 Viorel Palasca - PNL
colegiul 4 Eugen Nicolicea - PSD+PC
Senat
colegiul 1 Mihai Stanisoara - PD-L
colegiul 2 Petre Daea - PSD+PC
MURES
Camera Deputatilor
colegiul 1 Borbely Laszlo - UDMR
colegiul 2 Mihai Opriscan - PD-L
colegiul 3 Kelemen Attila - UDMR
colegiul 4 Victor Socaciu - PSD+PC
colegiul 5 Kerekes Karoly - UDMR
colegiul 6 Toader Stroian - PD-L
colegiul 7 Ciprian Dobre - PNL
colegiul 8 Vasile Gliga - PSD+PC
Senat
colegiul 1 Gyorgy Frunda - UDMR
colegiul 2 Marko Bela - UDMR
colegiul 3 Petru Basa - PNL
colegiul 4 Corneliu Grosu - PSD+PC
NEAMT
Camera Deputatilor
colegiul 1 Stelian Ghita-Eftemie - PD-L
colegiul 2 Mihaela Stoica - PD-L
colegiul 3 Culita Tarata - PSD+PC
colegiul 4 Marius Neculai - PD-L
colegiul 5 Ioan Muntean - PSD+PC
colegiul 6 Victor Surdu - PSD+PC
colegiul 7 Marius Rogin - PD-L
colegiul 8 Emil Bostan - PNL
Senat
colegiul 1 Toader Mocanu - PD-L
colegiul 2 Ioan Chelaru - PSD+PC
colegiul 3 Ovidius Marcutian - PNL
OLT
Camera Deputatilor
colegiul 1 Daniel Barbulescu - PD-L
colegiul 2 Nicolae Stan - PD-L
colegiul 3 Marin Bobes - PSD+PC
colegiul 4 Valeriu Steriu - PSD+PC
colegiul 5 Florin Iordache - PSD+PC
colegiul 6 Gigel Stirbu - PNL
colegiul 7 Doru Frunzulica - PSD+PC
Senat
colegiul 1 Mihai Nita - PD-L
colegiul 2 Ion Toma - PSD+PC
colegiul 3 Dan Sova - PSD+PC
PRAHOVA
Camera Deputatilor
colegiul 1 Cristian Burlacu - PNL
colegiul 2 Florin Anghel - PD-L
colegiul 3 Gratiela Gavrilescu - PNL
colegiul 4 Marian Saniuta - PSD+PC
colegiul 5 Mihai Apostoloche - PSD+PC
colegiul 6 Razvan Turea - PSD+PC
colegiul 7 Adriana Saftoiu - PNL
colegiul 8 Adrian Nastase - PSD+PC
colegiul 9 George Ionescu - PD-L
colegiul 10 Sever Voinescu-Cotoi - PD-L
colegiul 11 Roberta Anastase - PD-L
colegiul 12 Andrei Sava - PD-L
Senat
colegiul 1 Georgica Severin - PD-L
colegiul 2 Iulian Badescu - PD-L
colegiul 3 Teodor Melescanu - PNL
colegiul 4 Sorin Chivu - PSD+PC
colegiul 5 Daniel Savu - PSD+PC
SATU MARE
Camera Deputatilor
colegiul 1 Gheorghe Ciocan - PSD+PC
colegiul 2 Ioan Holdis - PD-L
colegiul 3 Viorel Buda - PNL
colegiul 4 Varga Attila - UDMR
colegiul 5 Erdei Doloczki Istvan - UDMR
Senat
colegiul 1 Valer Marian - PSD+PC
colegiul 2 Tiberiu Gunthner - UDMR
SALAJ
Camera Deputatilor
colegiul 1 Lucian Bode - PD-L
colegiul 2 Seres Denes - UDMR
colegiul 3 Iuliu Nosa - PSD+PC
colegiul 4 Gheorghe Mirel Talos - PNL
Senat
colegiul 1 Fekete-Szabo Andras Levente - UDMR
colegiul 2 Gheorghe Pop - PSD+PC
SIBIU
Camera Deputatilor
colegiul 1 Cornel Stirbet - PD-L
colegiul 2 Raluca Turcan - PD-L
colegiul 3 Gheorghe Roman - PD-L
colegiul 4 Ioan Cindrea - PSD+PC
colegiul 5 Silvestru Lup - PSD+PC
colegiul 6 Mircea Cazan - PNL
Senat
colegiul 1 Ion Ariton - PD-L
colegiul 2 Viorel Arcas - PSD+PC
colegiul 3 Minerva Boitan - PNL
SUCEAVA
Camera Deputatilor
colegiul 1 Sanda Ardeleanu - PD-L
colegiul 2 Ioan Balan - PD-L
colegiul 3 Eugen Uricec - PD-L
colegiul 4 Catalin Nechifor - PSD+PC
colegiul 5 Ioan Stan - PSD+PC
colegiul 6 Mircea Irimescu - PNL
colegiul 7 Gheorghe Coroama - PNL
colegiul 8 Eugen Bejinariu - PSD+PC
colegiul 9 Dumitru Pardau - PD-L
colegiul 10 Gabriel Gospodaru - PD-L
Senat
colegiul 1 Sorin Fodoreanu - PD-L
colegiul 2 Orest Onofrei - PD-L
colegiul 3 Gavril Marza - PSD+PC
colegiul 4 Tiberiu Prodan - PNL
TELEORMAN
Camera Deputatilor
colegiul 1 Robert Negoita - PSD+PC
colegiul 2 Nicolae Banicioiu - PSD+PC
colegiul 3 Adrian Badulescu - PD-L
colegiul 4 Adrian Florescu PD-L
colegiul 5 George Dumitrica - PNL
colegiul 6 Marin Almajanu - PNL
Senat
colegiul 1 Serban Mihailescu - PSD+PC
colegiul 2 Romeo Nicoara - PNL
colegiul 3 Alexandru Mocanu - PD-L
TIMIS
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Horia Cristian (PNL)
Colegiul 2: Iosif Stefan Dragulescu (PD-L)
Colegiul 3: Marius Cristinel Dugulescu (PD-L)
Colegiul 4: Eugenia Maria Barna (PSD+PC)
Colegiul 5: Florin Augustin Popoviciu (PD-L)
Colegiul 6: Valeriu Tabara (PD-L)
Colegiul 7: Constantin Sorin Stragea (PSD+PC)
Colegiul 8: Claudiu Taga (PNL)
Colegiul 9: Dorel Covaci (PSD+PC)
Colegiul 10: Gheorghe Ciobanu (PD-L)
Senat
Colegiul 1: Gheorghe David (PD-L)
Colegiul 2: Nicolae Robu (PNL)
Colegiul 3:Constantin Vasile Borza Dorel (PD-L)
Colegiul 4: Ilie Sarbu (PSD+PC)
TULCEA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Marian Avram (PD-L)
Colegiul 2: Mihai Stroe (PD-L)
Colegiul 3: Horia Teodorescu (PSD+PC)
Colegiul 4: Marius Octavian Popa (PNL)
Senat
Colegiul 1: Ion Bara (PD-L)
Colegiul 2: Trifon Belacurencu (PSD+PC)
VASLUI
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Victor Cristea (PSD+PC)
Colegiul 2: Dan Bordeianu (PNL)
Colegiul 3: Dragos Iftime (PD-L)
Colegiul 4: Adrian Solomon (PSD+PC)
Colegiul 5: Viorel Carare (PD-L)
Colegiul 6: Mihai Dan Marian (PNL)
Colegiul 7: Marian Sarbu (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Doina Silistru (PSD+PC)
Colegiul 2: Vasile Pintilie (PD-L)
Colegiul 3: Cristian David (PNL)
VALCEA
Camera Deputatilor
Colegiul 1: Sorin Stefan Zamfirescu (PD-L)
Colegiul 2: Samuil Valcu (PD-L)
Colegiul 3: Constantin Maziliu (PSD+PC)
Colegiul 4: Vasile Bleotu (PSD+PC)
Colegiul 5: Cristian Buican (PNL)
Colegiul 6: Aurel Vladoiu (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Florian Laurentiu Coca (PSD+PC)
Colegiul 2: Valentin Emilian Francu (PNL)
Colegiul 3: Jurcan Dorel (PD-L)
VRANCEA
Camera Deputatilor
Colegiul 1:Razvan Mustea Serban (PD-L)
Colegiul 2: Angel Talvar (PSD+PC)
Colegiul 3: Nini Sapunaru (PNL)
Colegiul 4: Sorin Cristian Dumitrescu (PSD+PC)
Colegiul 5: Alin Trasculescu (PD-L)
Colegiul 6: Ciprian Nicolae Nica (PSD+PC)
Senat
Colegiul 1: Sorina Placinta (PD-L)
Colegiul 2: Miron Mitrea (PSD+PC)