Ziare.com

Rezultate alegeri parlamentare Bucuresti 2012

Joi, 06 Decembrie 2012, ora 14:32

   

Rezultate alegeri parlamentare Bucuresti 2012
Bucurestenii sunt asteptati la urne, pe 9 decembrie, sa isi aleaga parlamentarii care ii vor reprezenta in urmatorii 4 ani. Afla primul de pe Ziare.com rezultatele alegerilor.

Alegeri parlamentare 2012

Alegeri parlamentare Bucuresti 2012

USL si-a trimis mai multi candidati "grei" in Bucuresti, la alegerile din acest an, desi Capitala era considerata, pana la localele din iunie cel putin, un fief al Dreptei.

ARD, pe de alta parte, si-a trimis "greii" care au obtinut in 2008 mandate la Bucuresti sa candideze in provincie. Teodor Paleologu sau Anca Boagiu au fost trimisi sa candideze, totusi pe colegii din Capitala. Pe de alta parte, din partea USL candideaza nume sonore ca Eugen Nicolaescu, Calin Popescu Tariceanu, Mircea Geoana sau Dan Voiculescu.

Candidatii USL:

Sectorul 1

Vlad Nistor (PNL) - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Diana Tusa (PNL) - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Ludovic Orban (PNL) - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Dan Tudorache (PSD) - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Titus Corlatean (PSD) - Colegiul 1 Senat
Calin Popescu-Tariceanu (PNL) - Colegiul 2 Senat

Sectorul 2

Dumitru Popescu (UNPR) - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Rodica Nassar (PSD) - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Violeta Tudosie (PSD) - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Octavian Bot (PNL) - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Daniel Budurescu (PNL) - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Gabriel Oprea (UNPR) - Colegiul 3 Senat
Dumitru Pelican (PC) - Colegiul 4 Senat

Sectorul 3

Florin Alexe (PNL) - Colegiul 10 Camera Deputatilor
Eugen Nicolaescu (PNL) - Colegiul 11 Camera Deputatilor
Raluca Ispir (PNL) - Colegiul 12 Camera Deputatilor
Ioan Vulpescu (PSD) - Colegiul 13 Camera Deputatilor
Gabriela Podasca (PSD) - Colegiul 14 Camera Deputatilor
Adrian-Alin Petrache (PSD) - Colegiul 15 Camera Deputatilor

Daniel Barbu (PNL) - Colegiul 5 Senat
Ecaterina Andronescu (PSD) - Colegiul 6 Senat

Sectorul 4

Claudiu-Andrei Tanasescu (PC) - Colegiul 16 Camera Deputatilor
Bogdan Diaconu (PSD) - Colegiul 17 Camera Deputatilor
Nicolae Banicioiu (PSD) - Colegiul 18 Camera Deputatilor
Dinu Giurescu (PC) - Colegiul 19 Camera Deputatilor

Victor Ciorbea (PNL) - Colegiul 7 Senat
Dan Voiculescu (PC) - Colegiul 8 Senat

Sectorul 5

Dumitru Chirita (PSD) - Colegiul 20 Camera Deputatilor
Georgian Pop (PSD) - Colegiul 21 Camera Deputatilor
Alina Gorghiu (PNL) - Colegiul 22 Camera Deputatilor
Oana Mizil (PSD) - Colegiul 23 Camera Deputatilor

Catalin Croitoru (PSD) - Colegiul 9 Senat
Florian Popa (PSD) - Colegiul 10 Senat

Sectorul 6

Mihai Sturzu (PSD) - Colegiul 24 Camera Deputatilor
Gigi Becali (PNL) - Colegiul 25 Camera Deputatilor
Razvan Mironescu (PNL) - Colegiul 26 Camera Deputatilor
Damian Florea (PC) - Colegiul 27 Camera Deputatilor
Ion Mihailescu (PSD) - Colegiul 28 Camera Deputatilor

Corneliu Dobritoiu (PNL) - Colegiul 11 Senat
Gabriel Mutu (PSD) - Colegiul 12 Senat

Alegeri parlamentare 2012 Camera Deputatilor Bucuresti

Candidatii ARD:

Sectorul 1

Mihai-Marian Bazgan (PDL) - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Anca Constantinescu (PDL) - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Gabriel Biris (Forta Civica) - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Costica Canacheu (PDL) - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Vasile Gherasim (PDL) - Colegiul 1 Senat
Augustin-Minel Ofiteru (PNTCD) - Colegiul 2 Senat

Sectorul 2

Maria Mota (PDL) - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Ioan Mihaila (PNTCD) - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Tudorel Pruna (PDL) - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Dan-Cristian Popescu (Forta Civica) - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Theodor Paleologu (PDL) - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Nicolae Serban (PDL) - Colegiul 3 Senat
Anca Boagiu (PDL) - Colegiul 4 Senat

Sectorul 3

Marilena Lacatus (PNTCD) - Colegiul 10 Camera Deputatilor
Sulfina Barbu (PDL) - Colegiul 11 Camera Deputatilor
Cristian Petrescu (PDL) - Colegiul 12 Camera Deputatilor
Maria-Mirela Dinu (PDL) - Colegiul 13 Camera Deputatilor
Dan-Radu Zatreanu (PDL) - Colegiul 14 Camera Deputatilor
Constantin Cerbulescu (PDL) - Colegiul 15 Camera Deputatilor

Cristian Radulescu (PDL) - Colegiul 5 Senat
Sandra Marilyn Andreea Budit (PNTCD) - Colegiul 6 Senat

Sectorul 4

Veronica Toma (PDL) - Colegiul 16 Camera Deputatilor
Marian-Radu Popescu (PDL) - Colegiul 17 Camera Deputatilor
George-Aristide Minculescu (Forta Civica) - Colegiul 18 Camera Deputatilor
Mircea-Cristian Raicu (PDL) - Colegiul 19 Camera Deputatilor

Alexandru Stefanescu (PNTCD) - Colegiul 7 Senat
Iulian Craciun (Forta Civica) - Colegiul 8 Senat

Sectorul 5

Radian-Doru Tufa (PDL) - Colegiul 20 Camera Deputatilor
Cristian Traila (PDL) - Colegiul 21 Camera Deputatilor
Lucian Diaconescu (Forta Civica) - Colegiul 22 Camera Deputatilor
Teodor Dragan (PDL) - Colegiul 23 Camera Deputatilor

Radu Alexandru Feldman (PDL) - Colegiul 9 Senat
Alexandru Ciocalteu (Forta Civica) - Colegiul 10 Senat

Sectorul 6

Florian-Daniel Geanta (PDL) - Colegiul 24 Camera Deputatilor
Gheorghe Udriste (PDL) - Colegiul 25 Camera Deputatilor
Stefan-Ion Vlaston (PNTCD) - Colegiul 26 Camera Deputatilor
Iulian Mihai Anghel (PDL) - Colegiul 27 Camera Deputatilor
Silviu Vaduva (PDL) - Colegiul 28 Camera Deputatilor

Nicolae Ivaschescu (PDL) - Colegiul 11 Senat

Valeriu Todirascu (PNTCD) - Colegiul 12 Senat

Alegeri parlamentare 2012 Senat Bucuresti

Candidatii PP-DD:

Sectorul 1

Iorgulescu Mihai - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Goncea Gheorghita Liviu - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Marinescu Marian - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Stoian Simona Cristina - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Pujina Ovidiu Constantin - Colegiul 1 Senat
Mihai Antonescu - Colegiul 2 Senat

Sectorul 2

Banutoiu Nicolae - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Dumitru Ovidiu Ioan - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Paunita Marius Aurelian - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Cosma Maria Roxana - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Jipa Cristian - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Parcalab Doina - Colegiul 3 Senat
Firica Andrei - Colegiul 4 Senat

Sectorul 3

Prioteasa Doru - Colegiul 10 Camera Deputatilor
Cosma Virgil Marian - Colegiul 11 Camera Deputatilor
Alexandrescu Anca Andreea - Colegiul 12 Camera Deputatilor
Viorel Pana Marian - Colegiul 13 Camera Deputatilor
Jinga Ion - Colegiul 14 Camera Deputatilor
Marinescu Daniel - Colegiul 15 Camera Deputatilor

Florescu Mihaela - Colegiul 5 Senat
Tudose Cristian Adrian - Colegiul 6 Senat

Sectorul 4

Popa Grigore - Colegiul 16 Camera Deputatilor
Ifrim Chen Mircea - Colegiul 17 Camera Deputatilor
Olaru Mihaela - Colegiul 18 Camera Deputatilor
Fenechiu Daniel - Colegiul 19 Camera Deputatilor

Marin Teodor - Colegiul 7 Senat
Huidu Florin - Colegiul 8 Senat

Sectorul 5

Nicoara Romeo Florin - Colegiul 20 Camera Deputatilor
Potecaru Ilie - Colegiul 21 Camera Deputatilor
Julia Zorcoczy - Colegiul 22 Camera Deputatilor
Ionita Dragos - Colegiul 23 Camera Deputatilor

Diana Voiculescu - Colegiul 9 Senat
Schmid Daniel - Colegiul 10 Senat

Sectorul 6

Puscas Marcel Sorin - Colegiul 24 Camera Deputatilor
Chelaru Mircia - Colegiul 25 Camera Deputatilor
Maxim Tiberiu - Colegiul 26 Camera Deputatilor
Orzata Radu Paul - Colegiul 27 Camera Deputatilor
Magherescu Alex Cristian Mircea - Colegiul 28 Camera Deputatilor

Orhei Oliviu Lucian - Colegiul 11 Senat
Jipa Florina Ruxandra - Colegiul 12 Senat

Candidatii PRM:

Sectorul 1

Onoriu Emanuel - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Cracea Viorel-Gheorghe - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Puscasu Doina - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Paraschiv Alfred-Gabriel - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Dobrescu Sebastian - Colegiul 1 Senat
Duta Gheorghe-Marcel - Colegiul 2 Senat

Sectorul 2

Dobrescu Margarit Nicolae - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Balan Constantin - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Vulpoiu Dorel - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Huidu Mihail Sorin - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Prelipceanu Ludmila Ioana - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Corneanu Maria-Magdalena - Colegiul 3 Senat
Edu Mihail - Colegiul 4 Senat

Sectorul 3

Lungu Ruxandra-Georgeta - Colegiul 10 Camera Deputatilor
Chiricuta Florina-Gineta - Colegiul 11 Camera Deputatilor
Uta Ion - Colegiul 12 Camera Deputatilor
Balan Angela-Mihaela - Colegiul 13 Camera Deputatilor
Sava Lina Lucica - Colegiul 14 Camera Deputatilor
Mihalache Dorin - Colegiul 15 Camera Deputatilor

Olteanu Ion - Colegiul 5 Senat
Strainu Emil - Colegiul 6 Senat

Sectorul 4

Bernard Daniela - Colegiul 16 Camera Deputatilor
Petrescu Eduard Paul - Colegiul 17 Camera Deputatilor
Serban Mariana - Colegiul 18 Camera Deputatilor
Cantea Ion - Colegiul 19 Camera Deputatilor

Bosca Grigore - Colegiul 7 Senat
Dobrescu Duta-Vasile - Colegiul 8 Senat

Sectorul 5

Badinici Marian-Florin-Corneliu - Colegiul 20 Camera Deputatilor
Radu Adrian - Colegiul 21 Camera Deputatilor
Dutu Alexandru - Colegiul 22 Camera Deputatilor
Strauneanu Gangut Sorin - Colegiul 23 Camera Deputatilor

Lazarescu Niculina - Colegiul 9 Senat
Zamfirescu Dan-Dumitru - Colegiul 10 Senat

Sectorul 6

Popescu Adrian - Colegiul 24 Camera Deputatilor
Chitu Anca-Alexandra-Paraschiva - Colegiul 25 Camera Deputatilor
Campan Cristina-Doriana - Colegiul 26 Camera Deputatilor
Baldea Ioan - Colegiul 27 Camera Deputatilor
Ciobanu Vasile-Danut - Colegiul 28 Camera Deputatilor

Iancu Gheorghe - Colegiul 11 Senat
Ghinulescu Olimpiu - Colegiul 12 Senat

Candidatii UDMR:

Sectorul 1

Bencze Jozsef - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Reman Domocos Gheorghe - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Karsai Josef-Attila - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Bartalis Beata - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Lukacs Vilmos - Colegiul 1 Senat
Mathe Ciaba - Colegiul 2 Senat

Sectorul 2

Szebeni Klara - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Szebeni Bendeguz - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Biro Tivador - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Denes Aron - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Pora Erika - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Szegedi Zoltan - Colegiul 3 Senat
Csutak Stefan-Francisc - Colegiul 4 Senat

Sectorul 3

Biro Ana-Maria - Colegiul 10 Camera Deputatilor
Szakacs-Marton Avar-Balint - Colegiul 11 Camera Deputatilor
Nagy Eva - Colegiul 12 Camera Deputatilor
Budai Eichard-Tiberius - Colegiul 13 Camera Deputatilor
Illyes Marton - Colegiul 14 Camera Deputatilor
Borsos Karoly-Laszlo - Colegiul 15 Camera Deputatilor

Dane Karoly-Andras - Colegiul 5 Senat
Bathory Istvan - Colegiul 6 Senat

Sectorul 4

Csarno Robert-Zoltan - Colegiul 16 Camera Deputatilor
Craciun Mircea - Colegiul 17 Camera Deputatilor
Varga Robert - Colegiul 18 Camera Deputatilor
Nagy Laszlo - Colegiul 19 Camera Deputatilor

Molnar Istvan-Albert - Colegiul 7 Senat
Hekman Andrea - Colegiul 8 Senat

Sectorul 5

Kovacs Levente - Colegiul 20 Camera Deputatilor
Szabo Tamas - Colegiul 21 Camera Deputatilor
Demeter Attila - Colegiul 22 Camera Deputatilor
Szekely Robert - Colegiul 23 Camera Deputatilor

Vajda Borbala - Colegiul 9 Senat
Nagy-Bege Zoltan - Colegiul 10 Senat

Sectorul 6

Fazakas Andras-Levente - Colegiul 24 Camera Deputatilor
Orban Miklos - Colegiul 25 Camera Deputatilor
Toth Sandor - Colegiul 26 Camera Deputatilor
Toader Simona Anisoara - Colegiul 27 Camera Deputatilor
Fabian Kunigunda - Colegiul 28 Camera Deputatilor

Miklos Csaba - Colegiul 11 Senat
Kozma Andrei - Colegiul 12 Senat

Candidatii PPMT:

Sectorul 1

Gyorgy Laslo - Colegiul 2 Senat

Candidatii Partidului Alianta Socialista:

Sectorul 1

Sarbu Lucian - Colegiul 2 Senat

Candidatii PER:

Sectorul 1

Dumitrescu Victor-Dan - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Bulumac Petru-Cristian - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Giuraniuc Serban-Ilie - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Georgescu Ionut - Colegiul 2 Senat

Sectorul 3

Militaru Irina - Colegiul 10 Camera Deputatilor
Bratu Constantin-Alexandru - Colegiul 11 Camera Deputatilor
Lalu Cornelia - Colegiul 12 Camera Deputatilor
Protopopescu Cornel - Colegiul 13 Camera Deputatilor
Nica Sorin Cristian - Colegiul 14 Camera Deputatilor
Simonov Walter - Colegiul 15 Camera Deputatilor

Vucicu Iosif-Eugen - Colegiul 5 Senat
Suche Ioan - Colegiul 6 Senat

Sectorul 4

Popa Radu-Dan-Septimiu - Colegiul 19 Camera Deputatilor

Dumitrescu Danut-Octavian - Colegiul 8 Senat

Sectorul 6

Dragomir Antoaneta - Colegiul 25 Camera Deputatilor
Popescu Mihai-Ionel - Colegiul 28 Camera Deputatilor

Candidati independenti:

Sectorul 4

Piperea Gheorghe - Colegiul 16 Camera Deputatilor
Filip Constantin - Colegiul 17 Camera Deputatilor

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 2857 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
Nu exista comentarii postate de utilizatori.


Platforma pentru solutionarea online a litigiilor