Un egal intre FCM Alexandria si Vointa Turnu Magurele care foloseste mai mult Petrolului Ploiesti

Sursa: TRsport
Vineri, 27 Octombrie 2017, ora 22:07
184 citiri
FCM Alexandria si Vointa Turnu Magurele au terminat azi la egalitate un meci pe care echipa oaspete ar fi meritat sa il castige, scor 1-1. Au marcat Floricel pentru gazde in minutul 48 si Fotescu pentru oaspeti in minutul 72. Jucatorii antrenati de Marius Baciu au avut o a doua repriza foarte buna, in care au ratat cinci ocazii de a marca. De partea cealalta, FCM Alexandria s-a dovedit o echipa mai matura, mai pragmatica, care s-a organizat bine defensiv.