Alegeri parlamentare 2012: Vezi candidatii ARD la nivel national

de Florin Necula
Miercuri, 31 Octombrie 2012, ora 17:00

   

Alegeri parlamentare 2012: Vezi candidatii ARD la nivel national
Alianta Romania Dreapta si-a finalizat listele de candidati pentru alegerile parlamentare din 9 decembrie si a inregistrat candidaturile la Biroul Electoral Central. Astfel, ARD are 452 de candidati - 406 in tara, 40 in Bucuresti si 6 in colegiile din diaspora.

PDL a primit aproape 87 la suta din numarul total de candidati ai ARD, Forta Civica putin peste 7 la suta, iar PNTCD - aproape 6 la suta. Astfel, din totalul de 452 de candidati ai Aliantei Romania Dreapta la alegerile parlamentare, PDL are 392 de candidati, Forta Civica (FC) - 34 de candidati, in timp ce PNTCD a primit 26 de candidaturi.

Forta Civica a primit cele mai multe candidaturi in judetul Dambovita - trei -, iar in judetele Botosani, Braila, Cluj si Prahova are cate doi candidati, in timp ce PNTCD are trei candidati in judetul Arges si doi in Maramures.

De partea celalalta, PDL are toti candidatii in 13 judete, printre care si in Teleorman - judet in care vor candida presedintele PNL Crin Antonescu, pentru un mandat de senator, si secretarul general al PSD, Liviu Dragnea, pentru Camera Deputatilor.

Alegeri parlamentare 2012: Unde vor candida greii Puterii si Opozitiei

Cel mai tanar candidat al ARD este inginerul Daniel Dumitru Malama, candidat al Fortei Civice in colegiul 2 din Ialomita pentru Camera Deputatilor, care are 25 de ani, in timp ce profesorul universitar doctor Constantin Fatu, candidatul din partea PNTCD in colegiul 2 din Iasi, urmeaza sa implineasca 74 de ani cu cateva zile inaine de alegeri, acesta fiind cel mai varstnic candidat.

Alegeri parlamentare 2012: Cine sunt candidatii ARD in Bucuresti

Alegeri parlamentare 2012: Cine sunt candidatii USL in Bucuresti

In Capitala, pentru un loc de deputat se vor lupta din partea ARD, printre altii, democrat-liberalii Theodor Paleologu, Sulfina Barbu, fostul ministru al Turismului Cristian Petrescu sau fostul director Metrorex Gheorghe Udriste, in timp ce Anca Boagiu sau Cristian Radulescu vor incerca sa obtina un nou mandat de senator.

Judetul Alba

Dorin Gheorghe Nistor - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Clement Negrut - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Ioan Fulea - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Sorin Ioan Bumb - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Corneliu Olar - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Cornel Stefan Bardan -PDL - Colegiul 1 Senat
Alexandru Peres - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Arad

Mihail Neamtu - PNTCD - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Claudia Boghicevici - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Gheorghe Seculici - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Laurentiu Calin Bibart - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Eusebiu-Manea Pistru-Popa - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Marius-Sorin Gondor - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Iustin-Marinel Cionca-Arghir - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Mihai-Razvan Ungureanu - FC - Colegiul 1 Senat
Gheorghe-Petru Feies - PDL - Colegiul 2 Senat
Traian Igas - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Arges

Gheorghe Davidescu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Valentin Ingrind Suvar - FC - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Mihail Andrei - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Gabriel Bratu - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Nicolae Gavrilescu - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Corina Mihaela Teodor - PNTCD Colegiul 6 Camera Deputatilor
Ana Stan - PNTCD - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Catalin Cornel Bulf - PNTCD - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Catalin-Florin Teodorescu - PDL - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Gheorghe Alecsei - PDL - Colegiul 1 Senat
Ionel Visinescu - PDL - Colegiul 2 Senat
Teodor Narcis Godeanu - PDL - Colegiul 3 Senat
Mircea Andrei - PDL - Colegiul 4 Senat

Judetul Bacau

Mircea Sprianu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Adrian Popescu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Gabriel Berca - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Nechifor Eugen Ochenatu - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Mihai Banu - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Valerian Vreme - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Iulian Busuioc - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Cristian Cucuian - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Ioan Cosmin Curelea - PDL - Colegiul 9 Camera Deputatilor
Petrica Mihaila - PDL - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Constantin Draganuta - PDL - Colegiul 1 Senat
Ion Marian - PDL - Colegiul 2 Senat
Costel Busuioc - PDL - Colegiul 3 Senat
Sorin Umbrarescu - FC - Colegiul 4 Senat

Judetul Bihor

Laurentiu Alin Chiana - PNTCD - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Bogdan Ionut Manafu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Ioan Teodor Suciu - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Liviu Laza-Matiuta - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Ionel Avrigeanu - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Marina Adelina Coste - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Ionela Bruchental - Pop - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Cristian Puscas - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Calin Florin Mocanu - PDL - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Nicolae Florian Hodisan - PDL - Colegiul 1 Senat
Radu Tirle - PDL - Colegiul 2 Senat
Gavrila Ghilea - PDL - Colegiul 3 Senat
Ionel Bungau - PDL - Colegiul 4 Senat

Judetul Bistrita-Nasaud

Sorin-Alin Seserman - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Vasile Marc - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Ioan Oltean - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Monica Sasarman - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Eugen-Dicones Curteanu - PDL - Colegiul 1 Senat
Daniel-Cristian Florian - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Botosani

Neculai Rebenciuc - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Manuela Popa - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Mariana - Mirela Sauca - FC - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Stelica Iacob Strugaru - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Cristian - Constantin Roman - FC - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Gabriel - Augustin Alecsandru - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Mihai - Bogdan Vascu - PNTCD -Colegiul 1 Senat
Valentin Ilie Fagarasian - PDL - Colegiul 2 Senat
Augustin - Daniel Humenlnicu - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Brasov

Marian - Iulian Rasaliu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Andras - Zsolt Szakal - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Valeriu Vatavu - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Gabriel Tita - Nicolescu - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Gabriel Andronache - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Alexandru - Adrian Gabor - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Florentin - Adrian Oprica - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Gheorghe Ialomitianu - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Horatiu - Florentin Braga - PDL - Colegiul 1 Senat
Mihail Vestea - PDL - Colegiul 2 Senat
Nicolae Vlad Popa - PDL - Colegiul 3 Senat
Dumitru - Florian Staicu - PDL - Colegiul 4 Senat

Judetul Braila

Marian Paul Fusea - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Alexandru Nazare - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Daniel Mitrofan - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Silviu Florin Bulgaru - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Marius Terzea - FC - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Lucian Ivan - PDL - Colegiul 1 Senat
Mihail Stefanescu - FC - Colegiul 2 Senat

Judetul Buzau

Ion Coman - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Gavriil Vasii - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Georgian Calota - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Valeriu Alecu - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Florina Stoian - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Ciprian Coman - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Cezar Preda - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Ioan Nastea - PDL - Colegiul 1 Senat
Paul Beganu - PDL - Colegiul 2 Senat
Raul Ioan Florescu - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Caras - Severin

Cornelia Mariana Dunareanu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Alexandru Stanescu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Aurel Miclea - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Ion Goga - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Valeria Diana Schelean - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Ioan Sabo - PDL - Colegiul 1 Senat
Tiberiu - Stefan Manescu - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Calarasi

Emil Musat - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Vasile Iliuta - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Adrian Stefan Iurascu - FC - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Stelian Fuia - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Viorel Pironea - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Georgel Musat - PDL - Colegiul 1 Senat
Daniel Obada - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Cluj

Razvan - Adrian Papahagi - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Daniel Buda - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Petru Calian - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Adrian Gurzau - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Felicia Gheorghiu - FC - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Mihaela - Rodica Suciu - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Rares Stelian Rusu - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Vicentiu - Mircea Irimie - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Alexandru Coroian - PDL - Colegiul 9 Camera Deputatilor
Gabriela Angela Radoiu Les - FC - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Alin - Paunel Tise - PDL - Colegiul 1 Senat
Ovidiu Vasile Calin - PDL - Colegiul 2 Senat
Ramon Moldoveanu - PDL - Colegiul 3 Senat
Ioan Cristian Haiduc - PDL - Colegiul 4 Senat

Judetul Constanta

Stelian Gima - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Camelia Plesca - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Tudor Serban - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Constantin Chirila - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Zanfir Iorgus - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Iustin Fabian Roman - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Oana Maria Florea - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Gheorghe Andrei - PNTCD - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Danut Culetu - FC - Colegiul 9 Camera Deputatilor
Florin Gheorghe - PDL - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Florian Constantin - PDL - Colegiul 1 Senat
Tanase Barde - PDL - Colegiul 2 Senat
Gheorghe Mandrila - PDL - Colegiul 3 Senat
Gigi Christian Chiru - PDL - Colegiul 4 Senat

Judetul Covasna

Viorel Radu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Robert Sorin Radu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Liviu Vasile Comaneci - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Valentin Ionacu - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Ion Gheorghe - PDL - Colegiul 1 Senat
Petre Strachinaru - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Dambovita

Silviu Alexandru Carstea - FC - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Sorin Ion - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Sorin Davidescu - FC - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Florin Aurelian Popescu - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Gheorghe Ivan - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Iancu Caracota - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Ilie Dinu - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Iulian Vladu - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Florin Bolchis - FC - Colegiul 1 Senat
Adrian Radulescu - PDL - Colegiul 2 Senat
Marius Ovidiu Isaila - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Dolj

Eugen Costel Calinoiu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Constantin Dascalu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Laurentiu Mihai Mandrea - PNTCD - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Dorin Constantin Margarit - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Ileana Serban - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Cosmin Petrut Calin - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Cornel Popa - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Stefan Bucur Stoica - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Veta Pasculescu - PDL - Colegiul 9 Camera Deputatilor
Doru Safta - PDL - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Marinica Dinca - PDL - Colegiul 1 Senat
Dan Adrian Cherciu - PDL - Colegiul 2 Senat
Nicolae Giugea - PDL - Colegiul 3 Senat
Marcel Marcea - PDL - Colegiul 4 Senat
Daniel Drignei - PDL - Colegiul 5 Senat

Judetul Galati

Gheorghe Gainaru - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Mircea Toader - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Carmen Axenie - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Emil Dragomir - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Valeriu Ardeleanu - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Dorulet Resmerita - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Constantin Dumitriu - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Mirela Praisler - FC - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Nicolae - Viorel Trif - PDL - Colegiul 9 Camera Deputatilor

Constantin Petrea - PDL - Colegiul 1 Senat
Aurel Zamfir - PDL - Colegiul 2 Senat
Nicusor Ciumacenco - PDL - Colegiul 3 Senat
Mihai Turcu - PDL - Colegiul 4 Senat

Judetul Giurgiu

Cristian Teodor - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Mihail Vasile Barbu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Bogdan Cantaragiu - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Ioana Toma - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Mihai Neagu - PDL - Colegiul 1 Senat
Daniel Alexandru Fita - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Gorj

Ion Cupa - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Dan Vilceanu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Alin - Robert Zgabaia - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Constantin - Severus Militaru - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Nicolae Burchel - PNTCD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Nicoale Davitoiu - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Ion Ruset - PDL - Colegiul 1 Senat
Mircea - Constantin Scheau - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Harghita

Radu Botezatu - FC - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Mitica Ducu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Cristina Timariu - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Veronica Arsintea - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Petru Runcan - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

George Adrian Ciobanu - PDL - Colegiul 1 Senat
Adrian Trif - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Huneodoara

Tiberiu - Mircea Borca - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Iosif - Veniamin Blaga - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Adrian Popa - PNTCD - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Aurica Constantin Branduse - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Alexandru Lautaru - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Mircia Muntean - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Nicusor - Eduard Stefan - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Florin Marza - PDL - Colegiul 1 Senat
Dorin - Ovidiu Gligor - PDL - Colegiul 2 Senat
Marieta Raileanu - Ilcu - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Ialomita

Rodica Luminita Barcari - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Daniel Dumitru Malama - FC - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Niculae Began - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Tinel Gheorghe - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Tudor Panturu - PDL - Colegiul 1 Senat
Marinica Cazacu - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Iasi

Dragomir Sava Tomaseschi - FC - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Adrian Acostoaiei - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Petru Movila - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Gheorghe Tataru - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Liliana Romaniuc - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Gabriel Liviu Bulgaru - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Ionel Radu Ursanu - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Camelia Margareta Bogdanici - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Maria Aldea - PDL - Colegiul 9 Camera Deputatilor
Marius Spinu - PDL - Colegiul 10 Camera Deputatilor
Cristina Elena Dobre - PDL - Colegiul 11 Camera Deputatilor
Nicusor Paduraru - PDL - Colegiul 12 Camera Deputatilor

Gabriel - Mihai Surdu - PDL - Colegiul 1 Senat
Constantin Fatu - PNTCD - Colegiul 2 Senat
Dermidie Nita - PDL - Colegiul 3 Senat
Teodor Baconschi - PDL - Colegiul 4 Senat
Dumitru Oprea - PDL - Colegiul 5 Senat

Judetul Ilfov

Ion Bogaciu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Mircea Marin - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Mircea Voinea - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Florin - Raducu Covaci - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Irinel Gabriela Tudorache - PDL - Colegiul 1 Senat
Mihaela Ioana Sandru - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Maramures

Vlad Onet - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Ovidiu Anton Talpos - PNTCD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Ioan Maties - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Mircea Man - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Vasile Timis - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Ioan Doru Dancus - PNTCD - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Alexandru Deac - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Mihai Ciprian Rogojan - PDL - Colegiul 1 Senat
Bogdan Eduard Aiacoboaie - PDL - Colegiul 2 Senat
Gheorghe Birlea - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Mehedinti

Mihai Stanisoara - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Doinita Mariana Chircu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Constantin Popescu Babeanu - FC - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Andi Nodit - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Marius Balu - PDL - Colegiul 1 Senat
Ion Mitu - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Mures

Ioana Dana Roman - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Mihai Doru Opriscan - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Teodor Giurgea - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Florin Ionas Urcan - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Victor Meleg - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Toader Stroian - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Ioan Vasu - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Nicu Emil Liviu Todoran - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Emil Marius Pascan - PDL - Colegiul 1 Senat
Ladislau Schwartz - PDL - Colegiul 2 Senat
Petru Basa - PDL - Colegiul 3 Senat
Dumitru Matei - PDL - Colegiul 4 Senat

Judetul Neamt

Toader Mocanu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Mihaela Stoica - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Laurentiu Cristinel Dulama - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Elena Udrea - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Dionisie Dumitrascu - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Viorel Strungariu - PNTCD - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Marius Rogin - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Mircea Pintilie - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor

Georgeta - Luminita Virlan - PDL - Colegiul 1 Senat
Leonard Cadar - PDL - Colegiul 2 Senat
Emil Creanga - FC - Colegiul 3 Senat

Judetul Olt

Cosmin - Bogdan Apostoliceanu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Marius - Catalin Usurelu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Ana Anghel - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Stefan Gheorghe - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Dan - Cristian Circiu - PNTCD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Siminica Mirea - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Alin Sorin Gheorghe Ciucu - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Carol - Emil Kovacs - PDL - Colegiul 1 Senat
Alina - Margareta Stancescu - PDL - Colegiul 2 Senat
Capatina Marian Adrian - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Prahova

Cristian - Ion Burlacu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Alexandru Serghei Anghel - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Dumitru Daniel Neagoe - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Sofia Mihailescu - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Mihai Cristian Apostolache - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Dragos Ionel Gunia - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Dan Ciolac - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Cristian Apostol - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor
George Ionescu - PDL - Colegiul 9 Camera Deputatilor
Adrian Florin Dobre - PDL - Colegiul 10 Camera Deputatilor
Roberta Anastase - PDL - Colegiul 11 Camera Deputatilor
Nicoleta Catalina Bozianu - PDL - Colegiul 12 Camera Deputatilor

Alexandru Matei - PDL - Colegiul 1 Senat
Aurelia Simona Schnelbach - FC - Colegiul 2 Senat
Gabriel Sandu - PDL - Colegiul 3 Senat
Adrian Emanuil Semcu - FC - Colegiul 4 Senat
Andrei Liviu Volosevici - PDL - Colegiul 5 Senat

Judetul Satu - Mare

Maria - Andreea Paul - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Sergiu Lucian Babasan - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Ioan Mihalca - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Adrian - Felician Cozma - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Ovidiu - Kalman Muresan - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor

Petre Muresan - PDL - Colegiul 1 Senat
Gheorghe - Sorin Ghilea - PDL - Colegiul 2 Senat

Judetul Salaj

Lucian Bode - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Florin Iosif Asztalos - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Romeo Silviu Benc - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Cristian Claudiu Birsan - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Dumitru Blaga - PDL - Colegiul 1 Senat
Avram Fitiu - PNTCD - Colegiul 2 Senat

Judetul Sibiu

Cornel Stirbet - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Raluca Turcan - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Cristian Marian - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Florin Neag - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Ilie Cretu - PNTCD - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Constantin Sovaiala - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Ion Ariton - PDL - Colegiul 1 Senat
Oliviu-Laurentiu Fufezan - Jiman - FC - Colegiul 2 Senat
Ioan Gligor - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Suceava

Sanda - Maria Ardeleanu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Ioan Balan - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Vasile Ilie - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Vasile Tofan - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Mihai Vitcu - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Orest Onofrei - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Dumitru Mihailescu - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Daniel Ungurian - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Ovidiu Milici - FC - Colegiul 9 Camera Deputatilor
Gabriel Dan Gospodaru - PDL - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Cristian - Anton Irimie - PDL - Colegiul 1 Senat
Gheorghe Flutur - PDL - Colegiul 2 Senat
Corneliu Popoviciu - PDL - Colegiul 3 Senat
Marius Vatavu - PDL - Colegiul 4 Senat

Judetul Teleorman

Laurentiu Teodor Barbulescu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Tiberiu Dan Neamu - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Adrian Florescu - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Lucian Militaru - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Gabriel Stoicovici - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Adrian Dida - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Dorina Telea - PDL - Colegiul 1 Senat
Marin Tole - PDL - Colegiul 2 Senat
Marian Zlotea - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Timis

Cornel - Mircea Samartinean - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Alain - Florin Rus - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Adrian - Romita Orza - PNTCD - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Ovidiu Ciuhandu - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Alin Popoviciu - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Valeriu Tabara - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Mihaita Bojin - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor
Marin Popescu - PDL - Colegiul 8 Camera Deputatilor
Tiberiu - Procopie Lelescu - PDL - Colegiul 9 Camera Deputatilor
Petru Roman - PDL - Colegiul 10 Camera Deputatilor

Teodor Maries - FC -Colegiul 1 Senat
Gheorghe David - PDL - Colegiul 2 Senat
Vasile Blaga - PDL - Colegiul 3 Senat
Marinel Pasca - PDL - Colegiul 4 Senat

Judetul Tulcea

Vasile Gudu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Mihai Stroe - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Anisoara Radu - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Lucian Daniel Balan - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor

Ion Bara - PDL - Colegiul 1 Senat
Laurentiu Cornel Simion - FC - Colegiul 2 Senat

Judetul Vaslui

Marius - Marian Arcaleanu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Mihai Ponea - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Razvan Murgeanu - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Octavian Marcu - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Sorin Dan Moldovan - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Cristian Boureanu - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor
Sergiu Constantin Vizitiu - PDL - Colegiul 7 Camera Deputatilor

Iancu Arcalianu - PDL - Colegiul 1 Senat
Alexandru Iacob - PDL - Colegiul 2 Senat
Dan - Mihai Marian - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Valcea

Romeo Radulescu - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Aurelian Pavelescu - PNTCD - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Milorad - Ion Cumpanasoiu - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Stefan Prala - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Iuliana Moise - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Constantin Nitu - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Ion Oprescu - PDL - Colegiul 1 Senat
Laurentiu Baranga - FC -Colegiul 2 Senat
Dorel Jurcan - PDL - Colegiul 3 Senat

Judetul Vrancea

Raluca Gabriela Ioan - PDL - Colegiul 1 Camera Deputatilor
Constantina Negoita - PDL - Colegiul 2 Camera Deputatilor
Eugen Ghinescu - PDL - Colegiul 3 Camera Deputatilor
Costel Florin Bebe Marica - PDL - Colegiul 4 Camera Deputatilor
Alin Silviu Trasculescu - PDL - Colegiul 5 Camera Deputatilor
Florin Mihail Secara - PDL - Colegiul 6 Camera Deputatilor

Codrut - Octavian Balas - FC- Colegiul 1 Senat
Gabriel Postolache - PDL - Colegiul 2 Senat

Sursa: Ziare.com

Articol citit de 6578 ori

Urmareste Ziare.com pe

Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
8 comentarii
Ordoneaza comentariile:Standard |Calitate |Numar Voturi |Recente

Sa le uram succes!

Va fi o lupta nemiloasa si nedreapta, ptr ca uslasii vor face tot ce pot ca sa castige. Ramane ca romanii sa deschida bine ochii si sa voteze ptr binele tarii, nu ptr cel personal (sacose sau alte derivate). Am zis.

 
 

 

:)) unul si unul, cu ochii,cit pumnul !

.......nu ma mai tin picioarele, ca as lua-o la fuga !!!!

 

da ai dreptate Jerome...

da ai dreptate Jerome...peste 80 la suta dintre candidatii USLasi au dosare la DNA.
Multumim pt informare!!!

80% dintre ei deja au dosar la DNA

la restul urmeaza sa inceapa cercetarile penale

 

Jeg rrom, uita-te in ograda tau, mai bine

Ma tem ca nici 10% din candidatii simpatizatilor tai nu vor ajunge in parlament. Am zis.

Mama-Doamne!

Cata-i lista de j.avre, care vor manca cu shapte burtzi si vor fura cu shapte maini!

Si asta-i doar lista pedelacilor!

Nici nu vreau sa stiu cat de interminabila-i lista pesedeilor si-a penelistilor si-a cine mama dreacului se mai da "partid" p-aci prin bantustana noastra!

Si va mai mirati c-o ducem ca vai de steaua noastra?

Ca bugetul Romaniei e pe butuci si ca ne imprumutam ca defectii pe la fel de fel de institutii dubioase, gen FMI si Banca Mondiala, ca sa tinem toate j.igodiile astea in fonctii-nalte, pe bani grei?

Cui am greshit mai fratilor, s-avem parte de-o asa pedeapsa?
Ca noi n-am furat in toata istoria noastra un cap de atza, de la nici un alt popor, cum au facut-o altii, cu varf si-ndesat!
N-am navalit peste nici o tara de pe pamantul asta si n-am distrus nimic din ce-au facut altii!
N-am comis genocid cum au facut alte popoare, vezi-Doamne "civilizate", europene!

Eu unul, chiar ca nu-L mai inteleg pe Dumnezeu!

 

Mai deunazi, citeam scrisele unui papagal ciufulit, p-aci pe forum!

Cum ca daca vine monarhia, va devaliza bugetul Romaniei, cu pretentiile ei de statut regal, de palate si posesii.

Ce faceeee?

Ia inmultiti-i, numai pe cei din litsa pedelacilor, cu 50.000 euro, lunar sa zicem (nu ma scol eu din pat numai pentru 50.000, a zis odata un ... prapadit de primar de Cluj!).

Si dup-aia inmultiti suma cu numarul total al "partidelor" care au imputzit tara asta, de 22 de ani incoace!

Eu cred ca suma ce va rezulta, va fi suficienta cat sa tinem in puf, toate monarhiile existente acum in Europa!

Ce buna-i "democratia" republicana, pentru tot soiul de j.avre puturoase, de redushi mintal, gunoaiele tarii in care traim carate suuus de tot in fruntea tarii, de viitura din '89!

 


Vezi comentarii inadecvate
Platforma pentru solutionarea online a litigiilor