Alin Tosca a pierdut in tricoul lui Betis marele derbi al orasului Sevilla

Duminica, 26 Februarie 2017, ora 09:31
2438 citiri

Fostul fundas al Stelei, Alin Tosca, a jucat in marele meci al orasului Sevilla, Betis versus FC din localitate, fiind inlocuit dupa 75 de minute.

Cu Tosca titular, Betis a pierdut partida de pe stadionul Benito Villamarin, desi a condus cu 1-0, dupa golul reusit de Durmisi in minutul 36.

Totusi, Sevilla a reusit o revenire in partea secunda, dupa golurile semnate de Mercado, minutul 56 si Iborra, minutul 76.

Antrenorul gazdelor, Victor Sanchez, l-a inlocuit pe Alin Tosca (care avea deja un cartonas

galben) in minutul 75 cu Jonas Martin.

Este a 5-a victorie la rand pentru Sevilla in derbiurile cu Betis, care nu a mai invins trupa in alb si rosu de 3 ani, de pe 13 martie 2014, cand partida se juca in Europa League. In La Liga, ultima victorie a lui Betis dateaza din 2012.

Betis ramane pe 15 dupa acest esec si are 8 puncte peste prima echipa de pe loc retrogradabil in Spania, Sporting Gijon.

Tosca a fost adus la Betis de la Steaua in aceasta iarna pentru 1 milion de euro.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#Tosca pierde mare derbi Sevilla Betis, #Tosca inlocuit 75 de minute meci, #Betis Sevilla cronica derbi Tosca , #stiri Alin Tosca