Ana Bogdan castiga la Hong Kong dupa o revenire formidabila

Marti, 09 Octombrie 2018, ora 16:59
10178 citiri

Ana Bogdan a avansat in turul doi al turneului de la Hong Kong dupa o revenire demna de povestit nepotilor.

Tenismena noastra, aflata pe locul 78 in clasamentul WTA, a revenit de la 1-5 in setul decisiv si a invins-o pe americanca Caroline Dolehide (locul 131 WTA).

6-7 (2), 6-3, 7-5 a fost scorul partidei dintre Ana Bogdan si Caroline Dolehide.

In setul decisiv, Ana a revenit fantastic de la 1-5, reusind sa salveze trei mingi de meci ale americancei.

Sportiva in varsta de 25 de ani a izbutit 6 game-uri la rand si a avansat in runda urmatoare a turneului, acolo unde o va intalni pe favorita numarul 4, Garbine Muguruza.

In turul doi s-a calificat si Monica Niculescu, dupa o victorie in trei seturi cu Ons Jabeur, scor 4-6, 7-6 (0), 6-4.

In turul doi, Monica o va intalni pe favorita numarul 7, Daria Gavrilova.

250.000 de dolari sunt premiile totale ale turneului de la Hong Kong.

Ciolacu este sigur de victoria lui Firea la Capitală: ”Va câștiga şi cu Piedone, şi fără Piedone”
Indiferent dacă Cristian Popescu Piedone se va retrage sau nu din cursa electorală, Gabriela Firea va fi noul primar al Capitalei, este convins Marcel Ciolacu. Premierul a precizat miercuri,...
Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...