Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Ana Bogdan, eliminata in turul I la Hobart

Luni, 07 Ianuarie 2019, ora 13:05
10071 citiri

Ana Bogdan nu a avut un parcurs prea lung in turneul de la Hobart, ea parasind intrecerea WTA inca din turul I.

Sportiva noastra a fost eliminata de Ons Jabeur dupa o partida cu accente dramatice, scor 7-6 (8), 6-2.

Primul set a fost extrem de echilibrat, Ana reusind sa revina de doua ori dupa breakuri ale adversarei.

Mai mult, bucuresteanca a avut doua mingi de set pe care nu le-a putut concretiza, astfel ca s-a intrat in tiebreak, acolo unde am avut parte de o disputa dramatica. Pana la urma, Jabeur s-a impus cu 10-8 si a castigat setul.

Actul secund a fost unul la discretia tunisiencei, care a reusit sa profite de caderea Anei si s-a impus cu 6-2.

Pentru Ana Bogdan raman un prim set foarte bun facut in fata unei adversare redutabile, dar si cecul in valoare de doua mii de dolari primit pentru participare.

Ana Bogdan - Ons Jabeur 6-7 (8) / 2-6

12:58 - Game, set si meci, Ons Jabeur!

12:56 - Tunisianca se indrepta spre victorie, iar Ana pare resemnata.

12:33 - Jabeur incepe si setul secund cu game si break, preluand conducerea.

12:23 - Ana Bogdan pierde primul set dupa un tiebreak extrem de echilibrat, scor 10-8.

12:12 - Inca o minge de set ratata de Ana, iar primul act al partidei se va decide la tiebreak.

12:02 - Ana are minge de set, insa o rateaza si este egalata la 5.

11:51 - Sportiva noastra isi pierde serviciul insa realizeaza imediat un break si egaleaza la 4.

11:29 - Ana recupereaza breakul si egaleaza la doi.

11:20 - Ana nu este foarte concentrata si isi pierde serviciul in primul game.

11:08 - Incepe partida! Ana este prima la serviciu.

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...