Andreea Mitu, eliminata surprinzator in optimi la Linz

Miercuri, 14 Octombrie 2015, ora 23:29
11460 citiri

Andreea Mitu a fost eliminata surprinzator in optimile de finala ale turneului de la Linz, Austria.

La o zi dupa ce a obtinut cea mai importanta victorie din cariera, sportiva bucuresteana a fost invinsa in doua seturi, scor 5-7, 3-6, de catre Anna-Lena Friedsam.

Infrangerea este cu atat mai surprinzatoare cu cat Andreea castigase precedentele trei intalniri cu nemtoaica.

Intalnirea de la Linz a inceput perfect pentru romanca, aceasta reusind breakul in primul game. Din pacate, ea nu si-a putut concretiza avantajul, cedand serviciul.

Situatia s-a repetat la jumatatea primului set, pentru ca in final nemtoaica sa reuseasca ea breakul castigator.

Actul secund nu a avut practic istoric, Friedman distantandu-se rapid la 3-0 si reusind apoi sa isi mentina avantajul pana la final.

In sferturile de finala, sportiva din Germania o va intalni pe slovaca Magdalena Rybarikova.

Andreea Mitu - Anna-Lena Friedsam 5-7/ 3-6

23:39 - Game, set si meci Anna-Lena Friedsam!

23:18 - Friedsam isi face si ea serviciul si se indreapta spre castigarea setului si a meciului.

23:15 - Andreea isi face cu greu serviciul.

23:11 - Nemtoaica face 3-0 in acest set si Andreea apeleaza la sfatul antrenorului sau.

23:08 - Break pentru Friedsam, care reuseste sa se distanteze in debutul setului secund.

22:55 - Mitu isi pierde serviciul si pierde implicit si primul set.

22:50 - Andreea salveaza doua mingi de set si egaleaza la 5, reusind sa ramana in acest prim set.

22:36 - Inca un rebreak rapid pentru Friedsam.

22:30 - Vine si al doilea break al Andreei!

22:17 - Rebreak rapid al nemtoaicei.

22:12 - Debut perfect pentru Andreea, cu un break lejer.

22:10 - Incepe partida!

22:02 - Au intrat in arena cele doua sportive. Dupa incalzire incepe si partida!

21:55 - Margarita Gasparyan o invinge pe Camila Giorgi cu scorul 6-3, 2-6, 6-3. Urmeaza partida Andreei.

21:15 - Meciul dintre Margarita Gasparyan si Camila Giorgi a intrat in setul decisiv. Dupa aceasta partida va intra in teren si Andreea.

INFO: Andreea a produs marea surpriza la Linz in primul tur, reusind s-o elimine pe Lucie Safarova, numarul 7 WTA si principala favorita din Austria.

INFO: Friedsam a eliminat-o in runda inaugurala pe Magdalena Rybarikova.

INFO: Mitu ocupa locul 95 in clasamentul WTA, in timp ce adversara ei se afla pe pozitia 118.

INFO: Mitu si Friedsam s-au intalnit de trei ori pana acum, romanca impunandu-se de fiecare data.

Ciolacu susține că nu există riscul ruperii coaliției: ”Ce voiaţi? Să stau la televizor să spun: "m-am gândit eu că e mai bun Piedone"?”
Marcel Ciolacu nu crede că decizia privind candidaturile separate la Primăria generală a Capitalei va afecta în vreun fel coaliția formată din PSD şi PNL. El susţine că membrii alianţei...
#Andreea Mitu meci rezultat, #Andreea Mitu tenis rezultat, #Mitu Friedsam Linz , #stiri Andreea Mitu