Marti, 11 Mai 2010, ora 23:59

Andreea Roman, locul cinci la Onesti

Andreea Roman / Focsani

Atleta Andreea Roman, de la CSS Adjud, a participat la finalul saptaminii trecute la campionatul national de aruncari, care a avut loc la Onesti. Concursul a fost rezervat seniorilor, iar adjudeanca a decis sa ia parte la intrecere pentru a se pregati cit mai bine pentru nationalele de juniori care vor avea loc in aceasta vara. Sportiva s-a clasat pe locul cinci, cu o aruncare de 45.40 de metri, in proba

Joi, 11 Martie 2010, ora 05:02

Andreea Roman - bronz la Campionatul National

Atleta adjudeana Andreea Roman (legitimata la CSS Adjud) a obtinut ieri medalia de bronz la Campionatul National de Aruncari Lungi, competitie care se va incheia astazi la Bucuresti. Sportiva a obtinut performanta in proba de aruncarea sulitei, cea mai

Vineri, 26 Iunie 2009, ora 10:30

Andreea Roman, campioana nationala

Atleta s-a clasat pe primul loc in finala de sulita cu o aruncare de 41.29 metri Sportiva adjudeanca Andreea Roman a devenit campioana nationala de juniori la aruncarea sulitiei. Atleta, pregatita de profesorul Gheorghe Catrinescu, si-a pastrat titlul national obtinut anul trecut. Roman s-a clasat pe primul loc in finala de la sulita cu o aruncare de 41.29 metri, in concursul desfasurat la...

Sambata, 30 Mai 2009, ora 11:37

Juniorii 1996 joaca pe Milcovul

Turneul zonal al juniorilor 1996 se disputa azi si miine si se va incheia marti Formatia de juniori 1996 - 1997 de la CSM Focsani va incepe azi turneul zonal al campionatului national. Focsanenii vor intilni pe teren propriu, de la orele 18.30, pe Steaua Dunarii Galati, urmind ca miine, de la aceeasi ora sa intilneasca pe CSS Slobozia. Partidele vor avea loc pe stadionul Milcovul 2. Programul...

Marti, 10 Martie 2009, ora 10:52

Andreea Roman, campioana nationala la sulita

Atleta adjudeanca Andreea Roman a devenit campioana nationala la aruncarea sulitei. Campionatele nationale de aruncari lungi au avut loc la sfirsitul saptaminii trecute la Bucuresti. Andreea Roman a devenit campioana nationala la juniori

Te invitam sa fii primul care furnizeaza informatii pentru pagina personala de pe Ziare.com pentru Andreea Roman, scriindu-ne la adresa redactia@ziare.com.

Va multumim pentru colaborare si asteptam sugestiile si observatiile dvs.