Margaritescu: Imi pare foarte rau ca am plecat de la Dinamo

Fostul mijlocas al formatiei Dinamo, Andrei Margaritescu, transferat in Cecenia la Terek Grozny, regreta despartirea de trupa lui Mircea Rednic.

"Nici acum nu realizez ca am plecat. Cand vad stirile cu Dinamo la TV parca ma vad si eu printre ei. Imi pare foarte rau ca am plecat. Asta e, mergem inainte", a declarat jucatorul pentru Gsp.

"China" nu se teme de conflictele care zguduiau pana in urma cu doar cativa ani Cecenia si anunta ca povestile despre presedintele lui Terek nu sunt adevarate.

"Nu mi-e teama. Ce-o sa se intample? Doar n-o sa ne omoare. Oricum noi n-o sa stam acolo, in Grozny, ci la vreo 300 de kilometri. Cred ca astea sunt povesti despre presedintele clubului. Nu cred ca sunt adevarate. Oricum, noi, fotbalistii, suntem foarte respectati la Terek", a mai precizat Margaritescu pentru sursa citata.

In varsta de 28 de ani, Andrei Margaritescu a semnat cu Terek Grozny alaturi de Florentin Petre si Daniel Pancu si va castiga 250.000 de euro pe sezon.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
#margaritescu, #regreta, #plecat, #transferat, #terek, #Grozny, #Dinamo, #pancu, #petre , #Dinamo