csu arad rugby

vezi toate articolele pe aceeasi tema
Revenire spectaculoasa: CSU Arad - RCM Galati 16-14 (3-14)

Rugbistii aradeni au debutat cu dreptul pe teren propriu, in actualul sezon al Diviziei Nationale. Dupa infrangerea dramatica de la Suceava, "studentii" s-au revansat sambata dimineata la Sanicolau Mic, unde Galatiul parea sa aiba meciul in mana dupa prima repriza.

Oaspetii au condus cu 14-3 la mai mult

Marti, 15 Aprilie 2014, ora 08:18

Infrangere in duelul studentesc

Stiinta Petrosani s-a impus cu 26-19 in fata celor de la CSU Arad, intr-un meci disputat la Sinicolau Mic, care a contat pentru etapa a 13-a a Diviziei Nationale de rugby.

Superiori la capitolul eseuri, scor 3-2, "studentii" s-au vazut invinsi pe final datorita loviturilor de pedeapsa, 4-0 in mai mult

Miercuri, 27 August 2014, ora 08:07

Marian Grindei merge pe mana Aradului: "Ne putem califica in play-off"

CSU Arad a debutat cu o infrangere in noul sezon al Diviziei Nationale de rugby. Trupa universitara a fost invinsa, dramatic, la Suceava, scor 21-17, la capatul unui meci in care "studentii" au fost la timona in cea mai mare parte a timpului. Maxim, in doua randuri si noua achizitie, Postolachi, au mai mult

Joi, 03 Aprilie 2014, ora 08:16

Studentii si-au rezolvat examenul in 40 de minute: CSU Arad - RCM Galati 26-5

Rugbistii aradeni au debutat cu dreptul in play-out-ul Diviziei Nationale. Studentii au trecut, sambata, cu 26-5 de RCM Galati, la capatul unui meci in care au fortat doar o repriza, indeajuns pentru a-si apropia victoria.

Era 26-0 la pauza, dupa eseurile reusite de Burai (2), Maxim si Grindei, mai mult

Luni, 02 Septembrie 2013, ora 09:05

Marian Grindei: "Meciul cu Timisoara nu isi avea rostul"

Sortii au fost nemilosi cu divizionara secunda CSU Arad, care ar fi trebuit sa joace in optimile Cupei Romaniei la rugby cu campioana RCM Timisoara. Gruparea universitara si-a anuntat insa retragerea din competitie, astfel ca trupa de pe Bega se califica in sferturi fara joc: "Avem probleme mari de mai mult

Miercuri, 06 Noiembrie 2013, ora 08:11

CSU Arad si-a amanat meciul de la Iasi: Divizia Nationala de rugby se reia in august

Rugbistii aradeni nu au mai apucat sa joace in ultimele doua saptamani. Dupa ce sambata trecuta au castigat la masa verde, 5-0, prin neprezentarea celor de la Navodari, studentii si-au amanat meciul de la Iasi, contand pentru etapa a zecea a Diviziei Nationale, care trebuia sa se dispute maine. mai mult

Sambata, 08 Iunie 2013, ora 11:02

Alte articole despre: CSU Arad meci Iasi, echipa CSU Arad
Studenti de nota 10: CSU Arad - RC Barlad 40-10

Rugbistii de la CS Universitatea au confirmat, astazi, evidentul progres in joc din ultima perioada. Pe o vreme numai buna pentru rugby, studentii i-au aplicat puternicei formatii din Barlad, a treia in Divizia Nationala, o corectie severa si neasteptata.

Chiar si fara Tercu, Pahonea si Borcea, mai mult

Luni, 20 Mai 2013, ora 05:02

Rugbistii aradeni ataca Suceava

Victoria clara obtinuta etapa trecuta in fata Barladului le da multa incredere rugbistilor de la CSU Arad, decisi sa dea lovitura si in Moldova, in fata Bucovinei Suceava. Meciul se anunta destul de interesant si deschis oricarui rezultat, ambele echipe avand fluctuatii in joc si rezultate, dovada mai mult

Sambata, 25 Mai 2013, ora 11:04

Alte articole despre: rugby CSU Arad, meci CSU Arad
Plecari masive la CSU Arad: Gorcioaia e la Timisoara, alti patru rugbisti au ajuns la Cluj

Divizionara secunda de rugby CSU Arad s-a reunit la inceputul saptamanii, iar sub comanda lui Ovidiu Serban se pregatesc acum 22 de jucatori. Pregatirea se va desfasura pe plan local, iar primele amicale ar putea avea loc in martie.