Unicul Buffon si plecaciunea lui Chiellini!

Miercuri, 29 Iunie 2016, ora 04:36
33 citiri
Italia s-a calificat en-fanfare in sferturile Euro 2016, dupa o noua prestatie de nota 10, de aceasta data in fata Campioanei Europene en-titre, Spania. Trupa lui Conte

si-a luat revansa pentru infrangerea din finala Euro 2012 (0-2) si acum se pregateste de partida cu Germania din sferturi.

Giorgio Chiellini a marcat primul gol al partidei in minutul 33 si si a condus inca o data excelent defensiva Italiei, insa la final a gasit un motiv de nemultumire: el si colegii sai nu au reusit sa ...citește toată știrea