Romanul lui Arsenal a marcat in Liga Campionilor la tineret

Miercuri, 28 Septembrie 2016, ora 18:48
3478 citiri

Vlad Dragomir, pustiul roman de la Arsenal Londra, a marcat un gol in meciul disputat de echipa sa in UEFA Youth League competitia rezervata echipelor de tineret ale formatiilor calificate in Liga Campionilor.

Mijlocasul roman in varsta de 17 ani a inscris golul echipei sale, in partida pierduta in fata celor de la FC Basel, scor 1-2.

Dragomir a marcat in minutul 55, dupa ce a trecut de doi adversari, fiind integralist in acest meci. Golurile elvetienilor au fost inscrise in minutul 40 si in ultimul minut al prelungirilor, din penalti.

Aceasta a fost prima reusita a romanului in Liga Campionilor la tineret, rezervata jucatorilor sub 19 ani, in a doua sa prezenta, dupa cele 20 de minute jucate impotriva francezilor de la PSG.

Dupa doua etape, Arsenal are un punct, in urma egalului cu PSG. Lider este FC Basel. Etapa viitoare, Arsenal va juca impotriva bulgarilor de la Ludogoret.

Romanul a impresionat si la echipa U18 a clubului, reusind sa marcheze un gol splendid impotriva celor de la Southampton.

Vlad Dragomir, care a fost convocat la nationala Under 19 a Romaniei pentru turneul de calificare la Campionatul European de fotbal juniori, editia 2017, se afla la Arsenal din vara anului trecut, fiind transferat de la ACS Poli Timisoara.

In luna aprilie, a semnat un contract de profesionist cu echipa lui Arsene Wenger.

F.N.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Vlad Dragomir gol Arsenal Youth League, #Vlad Dragomir gol Liga Campionilor tineret , #Champions League