Arsenal merge in finala Cupei Angliei dupa un meci electrizant cu Manchester City

Duminica, 23 Aprilie 2017, ora 19:50
4856 citiri

Arsenal Londra a dispus de Manchester City in a doua semifinala a Cupei Angliei si va disputa ultimul act in fata marii sale rivale din oras, Chelsea, pe stadionul Wembley, locatia unde s-a desfasurat si partida cu City de altfel.

A fost 2-1 pentru Arsenal, care a intors soarta partidei cu baietii lui Pep Guardiola. Acestia au condus din minutul 62, dupa o reusita semnata de Kun Aguero. Wenger si compania nu s-au pierdut cu firea, iar Arsenal a egalat prin Nacho Monreal, in minutul 71.

Partida a intrat in prelungiri, iar atunci londonezii au dat lovitura in minutul 101 prin Alexis Sanchez.

2-1 asadar pentru Arsenal care bifeaza o finala de FA Cup pentru prima data dupa 2 ani, in 2015 tunarii castigand trofeul, pe care l-au adjudecat de 12 ori pana acum.

Pentru Guardiola este un sezon negru, caci nu a castigat niciun trofeu in Anglia, a fost eliminat prematur din Liga Campionilor, iar in plus, City poate rata top 4 pe acest final de stagiune.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Arsenal merge finala Cupa Angliei, #Arsenal bate pe Manchester City, #cronica meci semifinale Arsenal City , #stiri Arsenal Londra