Ziare.com
Un antrenor din Liga 1 si-a anuntat demisia: "E ultimul mei meci"

Un antrenor din Liga 1 si-a anuntat demisia: "E ultimul mei meci"

Un antrenor din Liga 1 a anuntat ca demisioneaza dupa ce echipa sa a pierdut duelul din etapa cu numarul 11. Costel Enache va pleca de la Hermannstadt dupa infrangerea cu Botosani, el asumandu-si greseala de a nu gasi solutii pentru a castiga ...

28 Septembrie 2019

Antrenor liga 1 demisie

Adrian Mutu, viitor antrenor al unei echipe de Liga 1 - surse

Adrian Mutu, viitor antrenor al unei echipe de Liga 1 - surse

Adrian Mutu a anuntat public ca s-a saturat de munca de birou si vrea sa se apuce de antrenorat. Acum va avea si o ocazie speciala, fiind in negocieri cu o trupa de Liga 1. Mutu e pe cale sa preia o echipa din play-out cu mari probleme, FC Voluntari, trupa care tocmai a fost invinsa vineri seara de Dinamo pe teren propriu, scor 2-4, dupa cum anunta cotidianul Gazeta Sporturilor. Situatia lui Claudiu Niculescu este una ingrata, FC Voluntari are acum doar 18 puncte, doar 2 mai multe ca locul 6, loc de baraj cu Liga 2, chiar el declarand ca poate fi demis in curand:...

14 Aprilie 2018
  Inca un antrenor demis din Liga 1? "E posibil sa plec, am fost jalnici"

  Inca un antrenor demis din Liga 1? "E posibil sa plec, am fost jalnici"

  Antrenorul celor de la FC Voluntari, Claudiu Niculescu, recunoastre faptul ca ar putea fi demis de la echipa, dupa rezultatele slabe din ultima vreme, culminate cu esecul clar in fata lui Dinamo de vineri, scor 2-4. Niculescu a fost extrem de nervos si si-a certat jucatorii dupa meci, recunoscand faptul ca ar putea fi dat afara de la club: "Am facut atatea cadouri. Era un meci cat de cat echilibrat, am inceput sa facem cadouri, greseli mari. Ei au jucatori de viteza care ne-au taxat. Ce am spus la conferinta de presa ca nu trebuie sa facem, asta am facut. Au fost ei mai periculosi cand aveam noi posesia...

  14 Aprilie 2018
   De necrezut: Nici nu s-a incheiat prima etapa si avem deja primul antrenor demis in Liga 1

   De necrezut: Nici nu s-a incheiat prima etapa si avem deja primul antrenor demis in Liga 1

   Dan Alexa risca serios sa fie primul antrenor demis din noul sezon al Ligii 1. Dupa infrangerea cu Timisoara, din prima etapa, antrenorul Concordiei Chiajna le-a reprosat conducatorilor echipei ilfovene ca au vandut jucatori si n-au adus altii in schimb. "Cred cu tarie ca, daca nu se va schimba ceva, anul acesta va fi la fel ca in sezonul trecut cand ne-am batut pentru salvarea de la retrogradare. In primul rand, nu am adus jucatori care sa ne intareasca. In schimb, au plecat jucatori buni, ma uitam si acum la Melinte... Au plecat jucatori care au avut evolutii foarte bune si care ne-au ajutat mult pe finalul acela de campionat", a spus Alexa la Digi Sport...

   16 Iulie 2017
    Ilie Stan a revenit antrenor la o formatie de Liga 1 - oficial

    Ilie Stan a revenit antrenor la o formatie de Liga 1 - oficial

    Fostul cunoscut antrenor al Stelei din Bucuresti, Ilie Stan, a revenit in postura de antrenor in Liga 1, dupa ce ultima data a avut o aventura nereusita in Qatar, la formatia cu numele de Al Shamal. Ilie Stan il va inlocui pe Dan Alexa, care si-a dat demisia de la ASA, semnand intre timp cu Concordia Chiajna. Stan are 49 de ani si a fost deja prezentat pe site-ul oficial al clubului din Ardeal, acolo unde a si oferit o prima declaratie: "Vin la o echipa dintr-o zona cu traditie in fotbalul romanesc. Vreau sa scoatem maximum din etapele care mai sunt de disputat. Daca vom reusi transferarea a catorva jucatori de valoare, impreuna cu lotul care este aici, cred ca putem sa facem o figura frumoasa si, de ce nu, sa fim chiar o surpriza pentru restul competitoarelor. E foarte greu, dar nu imposibil. Avem mult de munca, chiar daca timpul nu este de partea noastra. O pregatire buna de iarna, dublata cu multa incredere din partea noastra si a jucatorilor ne pot duce mult mai sus", se arata pe site-ul asatirgumures.ro...

    28 Decembrie 2016
     Mari probleme pentru o echipa din Liga 1: A ramas fara antrenor, iar jucatorii se pregatesc sa plece

     Mari probleme pentru o echipa din Liga 1: A ramas fara antrenor, iar jucatorii se pregatesc sa plece

     O formatie din Liga 1 are mari probleme, riscand sa inceapa anul 2017 fara antrenor, dar si fara mai multi jucatori importanti. Tehnicianul Dan Alexa a anuntat joi ca si-a reziliat contractul cu ASA Targu Mures, el explicand ca a luat aceasta decizie din motive personale. "De astazi nu mai sunt antrenorul echipei ASA Targu Mures. In urma unei discutii purtate astazi cu reprezentantii conducerii clubului am decis, pe cale amiabila, incetarea intelegerii avute. Decizia mea vine din motive personale si am considerat ca este mai bine sa se intample in acest moment", a precizat Alexa, citat de DigiSport...

     22 Decembrie 20161 comentariu
      Inca un antrenor din Liga 1 a plecat: Demisie dupa numai cinci meciuri

      Inca un antrenor din Liga 1 a plecat: Demisie dupa numai cinci meciuri

      Inca un antrenor din Liga 1 s-a despartit de echipa pe care o conducea, de aceasta data decizia fiind luata de comun acord cu cei din conducere. Constantin Schumacher s-a despartit luni de Petrolul Ploiesti, dupa numai cinci meciuri pe banca formatiei prahovene. "Constantin Schumacher nu mai este, incepand de astazi, antrenorul principal al echipei noastre, ca urmare a solicitarii tehnicianului ajungandu-se la un acord privind incetarea pe cale amiabila a relatiilor contractuale. De asemenea, si angajamentul antrenorului secund Dragos Radu s-a incheiat prin acordul partilor...

      14 Martie 2016
       Primul oficial care recunoaste ca Mutu antreneaza o echipa din Liga 1: Va spun tot adevarul

       Primul oficial care recunoaste ca Mutu antreneaza o echipa din Liga 1: Va spun tot adevarul

       Adrian Mutu este antrenorul formatiei ASA Targu Mures, chiar daca veteranul in varsta de 37 de ani nu are licenta si este legitimat ca jucator. Cristi Bobar, directorul sportiv al vicecampioanei, este primul oficial care vorbeste despre implicarea "Briliantului" in pregatirea celor de la ASA. "Sa va spun tot adevarul legat de Adrian Mutu si implicarea sa ca antrenor. Am ramas surprins placut de cat de atras este de aceasta meserie. Mereu ajungea cu doua ore inainte, pregatea antrenamentul, vorbea cu analistul video, apoi mai statea doua ore dupa antrenament pentru a studia adversarul...

       11 Martie 2016
        Inca un antrenor din Liga 1 a fost dat afara - oficial

        Inca un antrenor din Liga 1 a fost dat afara - oficial

        Liga 1 face o noua victima in randul antrenorilor, inca un tehnician fiind demis sambata. Formatia CFR Cluj a anuntat oficial despartirea de antrenorul Francisc Dican. "Clubul CFR 1907 Cluj a ajuns la un acord privind rezilierea pe cale amiabila a relatiilor contractuale cu antrenorii Feri Dican si Danut Matei. Dorim sa le multumim pentru tot efortul depus intr-o perioada deloc usoara a clubului nostru si le uram mult succes in continuare", se arata intr-un comunicat al "feroviarilor". Dican era antrenorul principal al echipei, insa pentru ca nu detine licenta Pro, CFR l-a adus si pe Dan Matei pentru a ocupa aceasta functie in acte...

        05 Decembrie 2015
         Inca o demisie in Liga 1: Numar incredibil de antrenori plecati/dati afara

         Inca o demisie in Liga 1: Numar incredibil de antrenori plecati/dati afara

         Dan Matei a demisionat joi din functia de antrenor principal al celor de la Gaz Metan Medias. Matei spera ca astfel sa produca un soc la echipa in acest final de sezon. "Tehnicianul Dan Matei a demisionat in aceasta dimineata de la Gaz Metan. Acesta a decis sa nu mai continue pe banca tehnica a echipei cu opt etape inainte de finalul returului. Dan Matei spune ca principalul motiv pentru care a recurs la acest gest este acela ca nu a mai reusit sa isi capaciteze jucatorii si ca spera ca plecarea sa sa produca un soc pozitiv la echipa", se arata intr-un comunicat al clubului mediesean...

         16 Aprilie 2015
          Inca un antrenor din Liga 1 a fost demis - surse

          Inca un antrenor din Liga 1 a fost demis - surse

          Dupa rezultatele slabe din ultima vreme ale echipei sale, un nou antrenor din Liga 1 va parasi banca tehnica. Este vorba despre fostul stelist George Ogararu, care nu mai este antrenorul Universitatii Cluj, dupa esecul cu Dinamo, scor 0-3, de sambata seara, conform DolceSport. Ogararu a ajuns la Cluj in septembrie 2014, inlocuindu-l chiar pe Mihai Teja, care intre timp a ajuns manager la Dinamo. In acest moment, dupa doua infrangeri la debut de 2015, U Cluj este pe 13 in Liga I...

          01 Martie 2015
           Inca o "victima" in Liga 1: Un alt antrenor a demisionat

           Inca o "victima" in Liga 1: Un alt antrenor a demisionat

           Liga 1 face o noua "victima" in randul antrenorilor, Adrian Harlab luand decizia de a demisiona de la Corona Brasov. Harlab si-a motivat decizia radicala prin problemele de sanatate pe care le are si care ar putea fi accentuate de tensiunea din timpul meciurilor. "Dupa meciul pierdut cu Viitorul am avut o stare de nervozitate si nu am dorit sa transmit acest lucru si jucatorilor, asa ca am stat deoparte doua zile. Chiar nu vreau sa ma imbolnavesc din cauza fotbalului, astfel ca m-am gandit bine si am decis sa renunt. Ii las locul lui Daniel Bona, cel care cunoaste cel mai bine lotul de jucatori. Am vorbit si cu presedintele sectiei de fotbal, Ciprian Anghel, si am considerat ca este cea mai buna decizie. Le urez multa bafta jucatorilor si lui Dan Bona la ultimele meciuri din acest campionat", a spus Harlab, potrivit Mediafax...

           04 Mai 2014
            Se intampla in Liga 1: Un antrenor va fi demis dupa interventii politice!

            Se intampla in Liga 1: Un antrenor va fi demis dupa interventii politice!

            In Liga 1 se intampla lucruri din ce in ce mai ciudate. Fostul international roman, Lita Dumitru, sustine ca are informatii potrivit carora un antrenor al unei formatii prim-divizionare va fi demis dupa implicarea politicului. "La noi totul e aiurea! Cunosc un club din Liga 1 care are un antrenor, insa in scurt timp il va schimba cu interventii politice", a spus Lita Dumitru la Radio GSp. Tehnicianul din Liga 1 care risca sa fie demis in perioada imediat urmatoare este Ionut Badea, de la Otelul Galati...

            24 Octombrie 2013
            Alte articole despre: antrenori Liga 1, Lita Dumitru Liga 1
             O noua demisie in Liga 1

             O noua demisie in Liga 1

             Formatia patronata de Gica Hagi, Viitorul Constanta, a ramas fara antrenor. Tehnicianul Catalin Anghel si-a dat demisia, din cauza rezultatelor slabe din acest start de sezon. "Catalin Anghel nu a mai dorit sa continue la noi. A vrut sa ia o pauza dupa trei ani in care a condus echipa, probabil si din cauza rezultatelor din acest inceput de sezon. Nu se pune problema ca Gheorghe Hagi sa fie antrenor, el va ajuta echipa ca si pana acum. Pana la reluarea campionatului vom gasi o solutie", a declarat presedintele Viitorului, Pavel Peniu, conform Digi Sport...

             30 August 2013
              Liga 1, record rusinos in Europa in 2012

              Liga 1, record rusinos in Europa in 2012

              Liga 1 a incheiat anul 2012 cu un record deloc onorant in fotbalul european: 20 de antrenori schimbati in 19 etape! 11 dintre cele 18 formatii din primul esalon au facut deja cate o schimbare de tehnician, iar mai bine de jumatate dintre acestea se afla deja la al treilea sau al patrulea antrenor in acest sezon. Dar iata antrenorii care au trecut pana acum prin Liga 1 in editia 2012/2013: Universitatea Cluj: Claudiu Niculescu, Cristi Dulca, Marius Sumudica, Marius Popescu*;...

              01 Ianuarie 2013
               Noi schimbari de antrenori in Liga 1

               Noi schimbari de antrenori in Liga 1

               Dupa numai sase etape disputate in actualul sezon, trei formatii din Liga 1 isi schimba antrenorii principali. Dupa ce l-au demis pe Marian Bondrea, nou-promovata CS Turnu Severin a demarat negocierile pentru numirea unui inlocuitor. Refuzati de Liviu Ciobotariu si Nicolo Napoli, oficialii severineni au apelat la serviciile lui Tibor Selymes, fostul international urmand sa fie "uns" in cursul zilei de miercuri. Fostul dinamovist Liviu Ciobotariu nu va ramane insa fara loc de munca, el fiind instalat la CSMS Iasi, formatie care s-a despartit in aceasta saptamana de antrenorul care a promovat-o in Liga 1, Ionut Popa...

               29 August 20121 comentariu

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Reactia Simonei Halep dupa ce a reusit o noua performanta fantastica
                Simona Halep a oferit o prima reactie dupa ce a reusit o noua performanta minunata, ce a trimis-o direct in istoria tenisului. Datorita...

                Karolina Pliskova, despre Simona Halep: A castigat turnee la care putea pierde fiecare meci
                Karolina Pliskova a vorbit despre constanta pe care a aratat-o Simona Halep in ultimii ani in circuitul WTA. Jucatoarea din Cehia a incercat sa...

                Simona Halep, in pericol sa rateze un bonus urias
                Simona Halep este in pericol sa rateze un bonus urias dupa ce a decis sa se retraga din turneul de la Doha (Qatar), programat in aceasta saptamana....
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor