Ziare.com
Cesinha, la un pas de Steaua

Cesinha, la un pas de Steaua

Cesinha ar putea ajunge la Steaua in aceasta iarna, dupa ce Gigi Becali a recunoscut ca e interesat de achizitionarea lui. "Eu am mai vrut sa-l cumpar, odata cu Bozovici, dar a cerut multi bani. Steaua nu se refuza, dar pentru ca are calitati si e ...

02 Octombrie 20091 comentariu

Cesinha bozovici transfer

Steaua acuza: Impresarul lui Bozovici minte

Steaua acuza: Impresarul lui Bozovici minte

Dupa ce impresarul fotbalistului Vladimir Bozovici, Zvonko Milojkovici, a anuntat ca oferta ros-albastrilor pentru muntenegrean este "o gluma proasta", stelistii au replicat acuzandu-l pe agentul jucatorului ca minte. "FC Steaua Bucuresti dezminte informatia lansata de Zvonko Milojkovici, agent al jucatorului Vladimir Bozovici, care a declarat ca oficialii clubului nostru ar fi trimis o oferta scrisa pentru achizitionarea jucatorului muntenegrean. Clubul nostru nu a facut niciun fel de oferta in acest sens", se arata in comunicatul emis de FC Steaua...

26 Iunie 2009
  Rapidul nu intareste Steaua, Cesinha si Bozovici vor fi vanduti in strainatate

  Rapidul nu intareste Steaua, Cesinha si Bozovici vor fi vanduti in strainatate

  Desi se confrunta cu probleme financiare destul de serioase, rapidistii nu vor sa intareasca rivala din Ghencea. Grigore Sichitiu a anuntat, joi, ca brazilianul Cesinha si muntenegreanul Bozovici vor fi vanduti in strainatate.
  "In acest moment incercam sa-i vindem pe Cesinha si Bozovici in strainatate. Nu pleaca la Steaua", a spus Sichitiu pentru rapidisti.ro.
  Cei doi fotbalisti ai visiniilor au fost foarte aproape de a ajunge la Steaua, Gigi Becali oferind in schimbul lor 1,2 milioane de euro.

  25 Iunie 2009
   Bozovici: Steaua e o varianta tentanta, m-as duce in Ghencea

   Bozovici: Steaua e o varianta tentanta, m-as duce in Ghencea

   Fundasul Vladimir Bozovici a declarat ca nu se va mai intoarce niciodata la rapid, dar admite ca Steaua este o varianta interesanta pentru el.
   "Nu ma intorc la Rapid pentru nimic in lume, nu am nici viza de Romania, asa ca nu am cum sa vin la reunire. Doar daca se parafeaza transferul la Steaua ma intorc. Steaua e varianta tentanta pentru mine si m-as duce acolo mai ales pentru ca antreneaza Cristiano Bergodi", a spus Bozovic pentru Televiziunea Romana.
   Bozovici, plecat cu scandal de la Rapid, este dorit insistent de Gigi becali la Steaua. Muntenegreanul poate ajunge in Ghencea "la pachet" cu brazilianul Cesinha...

   24 Iunie 2009
    Becali: Pepe Moreno, Tiago, Bozovici si Cesinha vor veni la Steaua

    Becali: Pepe Moreno, Tiago, Bozovici si Cesinha vor veni la Steaua

    Finantatorul formatiei din bulevardul Ghencea, Gigi Becali, anunta ca Pepe Moreno, Tiago, Bozovici si Cesinha vor fi transferati de Steaua, pentru ultimii 2 ajungand deja la un acord cu George Copos. "Sa vedem daca vrea sa vina Sanmartean. Nu e nicio problema cu banii, dar ramane de vazut numai daca vrea el sa vina. O sa vina si Pepe Moreno si Tiago si Bozovici si Cesinha. Alibec nu ma intereseaza deocamdata. El nu e un jucator pe care sa il iei, ci sa ii platesti salariul si sa il tii in coproprietate cu clubul lui, ca sa ii creasca valoarea. Pentru Bozovic si Cesinha m-am inteles cu Uniunea Tineretului Comunist (n.r. George Copos, patronul Rapidului), dar trebuie sa ma inteleg si cu Partidul Crestin - Democrat", a declarat Gigi Becali, la Sport Total FM...

    22 Iunie 20093 comentarii
     Becali: Rapid asteapta un Becali fraier, dar nu mai dau bani multi

     Becali: Rapid asteapta un Becali fraier, dar nu mai dau bani multi

     Patronul Stelei, Gigi Becali, sustine ca nu plati mai mult de 1.2 milioane de euro pentru Cesinha si Bozovici, asa cum asteapta oficialii Rapidului. "Rapid crede ca eu mai sunt Becali de pe vremuri si asteapta un Becali fraier care a dat 800.000 de euro pe Badoi si 1.300.000 pe Rada. Poate mai dau ceva pe langa 1.2 milioane pe Bozovici si Cesinha, dar niciodata nu dau 2.4 milioane de euro", a spus Gigi Becali la GSP TV. Gigi Becali a clarificat situatia atacantului columbian Pepe Moreno, pe care inca il asteapta...

     21 Iunie 2009
     Alte articole despre: Gigi Becali, cesinha, bozovici, transfer Steaua
      Cesinha si Bozovici, aproape de un transfer la Steaua

      Cesinha si Bozovici, aproape de un transfer la Steaua

      Desi Gigi Becali a anuntat ca nu s-a inteles deocamdata cu Rapidul pentru transferurile fotbalistilor Cesinha si Bozovici, cei 2 jucatori ar putea ajunge in Ghencea in curand. Giulestenii sunt dispusi sa-i cedeze pe sportivi, singurele neintelegeri fiind de ordin financiar. Rapidul solicita aproximativ 2,4 milioane de euro pentru transferuri iar Becali ofera doar jumatate din aceasta suma. Situatia financiara delicata in care se gaseste clubul din Giulesti, i-ar putea determina pe conducatori sa accepte totusi oferta latifundiarului...

      19 Iunie 2009

       Urmareste Ziare.com pe

       Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
        

       TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

       LIVE Sorana Cirstea, in primul tur la Dubai
       Urmariti acum, in direct pe site-ul Ziare.com, partida pe care Sorana Cirstea o disputa in primul tur de la Dubai. Desfasurarea intalnirii:...

       Surpriza de proportii la Dubai: Favorita numarul 3, infrangere usturatoare in primul tur
       Cea mai periculoasa adversara de pe partea de tablou a Simonei Halep a suferit o infrangere categorica in primul tur de la Dubai. Elina...

       Reactia Simonei Halep dupa infrangerea categorica de la Dubai
       Simona Halep a reactionat dupa infrangerea drastica suferita in meciul de dublu disputat, luni, in primul tur de la Dubai. Tenismena noastra i-a...
       Platforma pentru solutionarea online a litigiilor