Ziare.com

Cristina neagu declaratii meci

Cristina Neagu a depistat cauza eliminarii nationalei Romaniei de la Campionatul Mondial de handbal feminin

Cristina Neagu a depistat cauza eliminarii nationalei Romaniei de la Campionatul Mondial de handbal feminin

Cristina Neagu a vorbit din nou despre eliminarea suferita de nationala Romaniei in optimile de finala ale Campionatului Mondial de handbal feminin. Vedeta reprezentativei noastre considera ca "tricolorele" au parasit intrecerea din cauza presiunii. "Asa cum v-am promis, echipa Romaniei a luptat si a dat totul pe teren la acest Campionat Mondial. Din pacate, presiunea meciului eliminatoriu ne-a facut sa ne gandim mai mult la rezultat si mai putin la bucuria de a juca handbal, asa cum am facut-o la meciurile din grupa si ne-am intors acasa, cred eu, prematur", a scris Cristina Neagu pe pagina ei de Facebook...

14 Decembrie 2017
  Handbalistele Romaniei au revenit in tara - ce a declarat Cristina Neagu la aeroport

  Handbalistele Romaniei au revenit in tara - ce a declarat Cristina Neagu la aeroport

  Jucatoarele echipei nationale au revenit in tara dupa eliminarea suferita inca din optimile de finala ale Campionatului Mondial de handbal feminin. La sosirea in tara, Cristina Neagu a fost foarte afectata dupa esecul suferit, desi au trecut 24 de ore de la terminarea meciului. Sportiva noastra a afirmat ca nu intelege cum de Romania a scapat printre degete victoria in meciul cu Cehia. "Sunt trista, frustata, dezamagita. Au trecut multe ore de la meci, dar nu mi-am revenit. Ma afecteaza foarte mult ce s-a intamplat. Am simtit ca avem o atmosfera foarte buna la echipa si se putea mai mult. Din pacate, cred ca ne-a fost frica sa visam la mai mult.", a spus Cristina Neagu la aeroport...

  12 Decembrie 20177 comentarii
   O legenda a handbalului feminin din Romania da verdictul: Suntem dependenti de Cristina Neagu

   O legenda a handbalului feminin din Romania da verdictul: Suntem dependenti de Cristina Neagu

   O mare problema pe care Romania o are in cadrul Campionatului Mondial de handbal din Germania a fost disecata pe larg de una dintre cele mai bune sportive pe care Romania le-a avut in istorie in aceasta disciplina. Cristina Varzaru, fosta mare handbalista a Romaniei, cu 4 trofee de Liga Campionilor in palmares, campioana mondiala si europeana la tineret, plus un argint mondial si un bronz european la senioare, a vorbit dupa partidele jucate de Romania in faza grupelor, terminate cu un bilant de 4 victorii si un esec...

   09 Decembrie 20171 comentariu
    Cristina Neagu iese la atac, dupa accidentarea eroinei Romaniei: Putea fi foarte grav, si pentru ce? Unii oameni ne jignesc

    Cristina Neagu iese la atac, dupa accidentarea eroinei Romaniei: Putea fi foarte grav, si pentru ce? Unii oameni ne jignesc

    Cea mai buna handbalista a lumii, Cristina Neagu, a atras atentia asupra pericolului accidentarilor de la fiecare meci, subliinind ca unii oameni le jignesc pe jucatoare din cauza rezultatelor. Intr-un interviu acordat News.ro, Cristina Neagu a comentat incidentul din finalul meciului castigat de Romania in fata Germaniei, la Campionatul European de handbal, cand Cristina Zamfir a marcat golul victoriei si s-a accidentat, lovindu-se de bara portii. Neagu a fost menajata de selectionerul spaniol Ambros Martin, astfel ca Zamfir a fost golghetera partidei...

    16 Decembrie 20168 comentarii
     Cristina Neagu a vorbit despre schimbarea echipei nationale dupa JO 2016: E bine sa fim cu picioarele pe pamant

     Cristina Neagu a vorbit despre schimbarea echipei nationale dupa JO 2016: E bine sa fim cu picioarele pe pamant

     Capitanul si liderul echipei nationale de handbal feminin a Romaniei, Cristina Neagu, a vorbit dupa ultimul meci din faza primei grupe de la EURO 2016, cel castigat in fata Croatiei, scor 31-26. Aceasta victorie ne-a adus calificarea in faza secunda a Europenelor din Suedia, acolo unde vom intalni Ungaria, Cehia si Danemarca, meciuri decisive pentru calificarea in semifinale. Cristina Neagu a vorbit dupa aceasta partida, punctand mai ales in ce mod s-a schimbat echipa dupa Olimpiada de la Rio, din luna august, o competitie la care echipa noastra a fost eliminata inca din grupe:...

     10 Decembrie 2016
      Cristina Neagu nu isi poate reveni dupa Olimpiada: 'Parca am o piatra pe mine'

      Cristina Neagu nu isi poate reveni dupa Olimpiada: 'Parca am o piatra pe mine'

      Starul echipei nationale de handbal feminin a Romaniei, Cristina Neagu, aleasa cea mai buna handbalista din 2010 si 2015, a recunoscut recent intr-un interviu ca nu poate trece usor peste marele esec de la Olimpiada. Acolo, Romania nu a trecut de grupe, dupa ce a invins doar Spania si Muntenegru, pierzand cu Norvegia, Brazilia si Angola. Intr-un interviu acordat unei agentii de presa din Romania, Neagu spune ca este greu pentru ea sa treaca peste ce s-a intamplat la Rio, ca o apasa in continuare acest lucru:...

      28 August 2016
       Cristina Neagu, ingrijorata inainte de JO 2016: Sper sa ma pot pregati saptamana urmatoare

       Cristina Neagu, ingrijorata inainte de JO 2016: Sper sa ma pot pregati saptamana urmatoare

       Jocurile Olimpice de vara vor incepe sambata viitoare, iar primul meci al Romaniei in turneul de handbal feminin bate la usa chiar, in fata fetelor din Angola, duminica dimineata de la ora 1.50. Ingrijorarea este maxima in lotul Romaniei, care va pleca luni in Brazilia, avand in vedere ca vedeta echipei, Cristina Neagu nu este inca refacuta, ea nejucand nicio partida test in ultima vreme: "Am avut o intindere musculara, am facut toata saptamana recuperare, sper ca de marti sa intru in program normal cu echipa, sa nu mai am dureri. Cred ca nu este ceva serios, dar mi-a dat destule batai de cap pana acum", puncta Neagu despre problemele ei, conform ProSport...

       30 Iulie 2016
        Cristina Neagu s-a decis: Iata cu ce echipa a semnat

        Cristina Neagu s-a decis: Iata cu ce echipa a semnat

        Vedeta echipei feminine de handbal a Romaniei, Cristina Neagu, a declarat ca are incredere in forta formatiei Buducnost Podgorica, dupa ce si-a prelungit contractul cu clubul muntenegrean. Neagu, cea mai buna jucatoare a Campionatului Mondial 2015 din Danemarca, unde a castigat bronzul cu Romania, a semnat o prelungire a intelegerii cu campioana europeana pana in luna mai 2017. "Am ales sa raman la Buducnost deoarece aici ma simt cel mai bine, din toate punctele de vedere. Cred sincer in forta acestei echipe si in posibilitatea de a performa. Am luat cea mai buna decizie pentru mine in acest moment", a declarat Neagu pentru Handball-Planet...

        14 Ianuarie 2016
         Cristina Neagu rupe tacerea dupa atacul lui Tadici: Declaratii fara precedent ale celei mai bune handbaliste din Romania

         Cristina Neagu rupe tacerea dupa atacul lui Tadici: Declaratii fara precedent ale celei mai bune handbaliste din Romania

         Cristina Neagu a decis sa rupa tacerea dupa acuzatiile dure facute de fostul selectioner al Romaniei, Gheorghe Tadici, in timpul Campionatului Mondial din Danemarca. Cea mai buna handbalista a Romaniei si a turneului final recent incheiat a facut o serie de declaratii fara precedent, maturand pe jos cu fostul ei tehnician. Neagu si-a inceput discursul condamnandu-i pe cei care le-au criticat pe handbaliste dupa infrangerile suferite in faza grupelor. "Am primit mesaje urate din tara, unii ne-au injurat, si ma intreb ce cunosc ei despre sport sau cum isi iubesc tara? Si eu ma uit la alte sporturi, fotbal de exemplu, am momente in care sunt frustrata pentru o infrangere, dar nu ma apuc sa injur jucatorii nationalei. Ei vor merge la Euro, daca pierd primul meci si ne apucam sa-i injuram, cum sa joace a doua zi cu gandul ca ai lor, de la care asteapta incurajari, ii injura? Sunt sportiv si stiu ce inseamna munca pentru si la o mare competitie. Nu e normal sa astepti prima infrangere si apoi sa dai in oameni. Sau sa vii la TV si sa faci la fel, mai ales cand esti din lumea handbalului, iar unii au lucrat pana nu demult cu noi. Ma refer aici inclusiv la declaratia fostului antrenor al nationalei", a spus Neagu pentru Mediafax...

         23 Decembrie 20154 comentarii
          Cristina Neagu, discurs emotionant dupa calificarea in semifinalele Mondialului de handbal: Nu suntem o natie de loseri

          Cristina Neagu, discurs emotionant dupa calificarea in semifinalele Mondialului de handbal: Nu suntem o natie de loseri

          Cea mai buna jucatoare din nationala feminina de handbal a Romaniei a avut un discurs extraordinar dupa ce "tricolorele" s-au calificat in semifinalele Campionatului Mondial din Danemarca. Cristina Neagu a inceput cu un repros adresat celor care s-au grabit sa le critice pe handbaliste dupa primele partide. "Am ajuns intr-o semifinala de Campionat Mondial dupa opt ani de zile, in 2007. Nu as vrea sa fiu un pic obaznica, dar cati oameni au crezut? Putini, foarte putini. Eu vreau sa le multumesc din suflet celor care au fost alaturi de noi, ne-au transmis energia lor, mesaje de sustinere si atunci cand am pierdut acele trei meciuri in grupa", a declarat Neagu, potrivit gsp.ro...

          17 Decembrie 20152 comentarii
           Danezii o ridica in slavi pe Cristina Neagu dupa victoria Romaniei de la Campionatul Mondial de handbal

           Danezii o ridica in slavi pe Cristina Neagu dupa victoria Romaniei de la Campionatul Mondial de handbal

           Invinsi de Romania in sferturile de finala ale Campionatului Mondial de handbal feminin chiar la ei acasa, danezii au recunoscut superioritatea Cristinei Neagu. Selectionerul Danemarcei, Klavs Bruun Jorgensen, a admis ca echipa sa nu a reusit sa gaseasca solutiile pentru a o bloca pe Cristina. "Suntem, cu siguranta, dezamagiti. Nu ne-am regasit ritmul de joc si am avut multe probleme cu Cristina Neagu, care a facut un meci fantastic", a declarat selectionerul danez imediat dupa meciul cu Romania...

           17 Decembrie 2015
            Cristina Neagu vorbeste despre Liga Campionilor si despre play-offul cu Serbia

            Cristina Neagu vorbeste despre Liga Campionilor si despre play-offul cu Serbia

            Cristina Neagu este proaspat castigatoare a Ligii Campionilor cu Buducnost Podgorica, dupa o finala extrem de tensionata cu norvegiencele de la Larvik. Sportiva noastra declara ca acum se gandeste la urmatorul obiectiv, calificarea cu Romania la Mondialele de handbal de la finele anului 2015: "A fost ceva special pentru mine. A fost mai mult decat un sezon, mai mult decat un trofeu al Ligii Campionilor..a fost un an in care echipa noastra s-a comportat ca o adevarata familie. Un an in care m-am simtit extraordinar din toate punctele de vedere", spunea Neagu pentru DolceSport...

            23 Mai 2015
             Ce declara Cristina Neagu inainte de duelurile din Final Four-ul Ligii Campionilor

             Ce declara Cristina Neagu inainte de duelurile din Final Four-ul Ligii Campionilor

             Cristina Neagu este vedeta echipei Buducnost Podgorica din Muntenegru, marea favorita la castigarea Ligii Campionilor la handbal feminin, calificata in Final 4-ul competitiei, care va avea loc in acest week-end la Budapesta. Sambata, trupa lui Neagu va intalni in semifinale pe Vardar Skopje din Macedonia, de la ora 17.45. "Suntem de un an impreuna, de fapt de aproape doi ani. Anul trecut am avut jucatoare noi, am avut accidentari. Acum a revenit si Katalina Bulatovic, suntem mai puternice ca echipa, ne-am antrenat bine si cred ca suntem gata sa facem o figura frumoasa la Budapesta", declara sportiva din Romania inainte de joc...

             09 Mai 2015
              Cristina Neagu, inainte de Romania - Norvegia: "Trebuie sa alergam ca nordicele"

              Cristina Neagu, inainte de Romania - Norvegia: "Trebuie sa alergam ca nordicele"

              Romania va debuta duminica seara in cadrul Campionatului European de handbal feminin, in fata Norvegiei, nimeni alta decat campioana olimpica si europeana en-titre. Meciul se va juca de la 19.15, fiind in direct pe Ziare.com. Cristina Neagu, vedeta nationalei Romaniei, a declarat inainte de joc ca Romania merge in Ungaria fara sa-si propuna un obiectiv final: "Prefer sa luam meciurile pas cu pas. Si ultima data am spus ca vom termina in primele locuri si ne-am intors cu un loc sub asteptari. E o grupa foarte grea, iar punctele vor fi greu de obtinut. Trebuie sa jucam realmente extrem de bine pentru a castiga puncte. Trebuie sa avem o aparare foarte buna in meciurile cu nordicele. Stim foarte bine ca atat danezele, cat si norvegiencele alearga foarte bine si de aceea trebuie sa fim la acelasi nivel cu aparare si cu replierea" spunea Neagu inainte de jocul cu Norvegia...

              07 Decembrie 2014
               Cristina Neagu multumeste fanilor dupa primul meci la Mondialele de handbal

               Cristina Neagu multumeste fanilor dupa primul meci la Mondialele de handbal

               Cristina Neagu, una dintre cele mai cunoscute jucatoare din echipa nationala de handbal feminin, a vorbit dupa primul meci disputat de Romania la Campionatul Mondial de handbal, in fata Tunisiei. Prima partida a fost castigata de fetele noastre cu 27-17, dupa un meci controlat de elevele lui Tadici de la un capat la altul. Neagu a dorit sa multumeasca fanilor care au fost alaturi de nationala la Novi Sad, in primul meci, castigat cu Tunisia: "Le multumim celor care sunt aici, in Serbia, alaturi de noi. Eu, una, le-am simtit lipsa de sase luni, de cand joc in strainatate, departe de tara. Imi era dor de atmosfera de la nationala, la un turneu final. Imi doream sa aud scandandu-se numele tarii mele si a colegelor mele.", a declarat Cristina Neagu, dupa cum arata Gazeta Sporturilor...

               08 Decembrie 20131 comentariu

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Un antrenor din Liga 1 a rabufnit la adresa arbitrajului: "E golanie, ba baiatule, ba!"
                Aflat in lupta pentru evitarea retrogradarii, antrenorul celor de la Hermannstadt, Vasile Miriuta, a rabufnit la adresa arbitrajului....

                Primele declaratii ale lui Messi dupa dezastrul de la Liverpool: "Am facut un meci jalnic"
                Leo Messi a vorbit in premiera despre dezastrul de la Liverpool, meciul in urma caruia Barcelona a fost eliminata din Champions League desi...

                Ce spune Simona Halep despre primul meci de la Roland Garros 2019
                Simona Halep a vorbit in premiera despre prima ei partida de la editia 2019 a turneului de la Roland Garros. Fostul numar 1 WTA si campioana in...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor