Ziare.com

Csm bucuresti handbal antrenor

CSM Bucuresti castiga in deplasare in prima partida din noul sezon al Ligii Campionilor

CSM Bucuresti castiga in deplasare in prima partida din noul sezon al Ligii Campionilor

Vicecampioana Romaniei la handbal feminin CSM Bucuresti a inceput si ea cu dreptul campania europeana in grupele Champions League, cu o victorie importanta la o trupa cu nume din Danemarca. O victorie in deplasare la Esbjerg, scor 24-22, dupa 13-8 la pauza si o parte secunda putin mai slaba pentru fetele noastre, Pintea, Lekici si compania. A fost primul meci pentru fetele de la CSM cu noul antrenor Adrian Vasile pe banca, dupa demisia suedezului Thomas Ryde, cel care a ramas doar selectioner al nationalei Romaniei...

06 Octombrie 2019
  Antrenorul lui CSM Bucuresti si-a dat demisia

  Antrenorul lui CSM Bucuresti si-a dat demisia

  Antrenorul suedez al formatiei de handbal feminin CSM Bucuresti, Tomas Ryde, a demisionat din functie din "motive personale", anunta gruparea finantata de Primaria Capitalei pe site-ul sau oficial. "Tehnicianul suedez al echipei feminine de handbal a anuntat astazi managementul CSM Bucuresti ca a luat decizia de a incheia raporturile contractuale cu clubul nostru, din motive personale. CSM Bucuresti ii multumeste lui Tomas Ryde pentru eforturile si pentru implicarea avute de la inceputul sezonului si ii ureaza mult succes in celelalte proiecte in care este implicat", se arata pe site-ul citat...

  01 Octombrie 2019
  Alte articole despre: Tomas Ryde demisie CSM Bucuresti
   Start catastrofal de sezon pentru CSM Bucuresti

   Start catastrofal de sezon pentru CSM Bucuresti

   CSM Bucuresti, vicecampioana nationala in Liga Florilor, recent castigatoare a Supercupei Romaniei, a inceput intr-o maniera foarte slaba campionatul, cu un esec in prima etapa in Ardeal. HC Zalau, echipa antrenata de Gheorghe Tadici, a invins CSM cu 25-24, castigand asadar in fata echipei favorite numarul 1 la titlu prin prisma investitiilor facute la echipa in aceasta vara. La pauza, scorul a fost egal, 13-13. Tot in prima etapa, Valcea a castigat clar cu Dunarea Braila, scor 24-18. CSM a jucat in aceasta prima etapa fara Cristina Neagu, inca nerefacuta dupa accidentarea la genunchi, plus fara Nora Mork, accidentata din nou grav la un antrenament...

   01 Septembrie 2019
    CSM Bucuresti are un nou antrenor - oficial

    CSM Bucuresti are un nou antrenor - oficial

    Primaria Capitalei anunta ca echipa de handbal fete a CSM Bucuresti are un nou antrenor. Selectionerul nationalei femiine de handbal a Romaniei, Tomas Ryde, a semnat un contract valabil pe doi ani cu "tigroaicele". "Este un moment important in viata mea. Sunt foarte onorat ca am ajuns la CSM Bucuresti. Alaturi de noile fete, dar si de cele care au ramas, sunt convins ca vom deveni cea mai buna echipa din lume", a declarat Tomas Ryde, potrivit site-ului oficial al lui CSM Bucuresti. Tomas Ryde (58 de ani) ii ia locul la CSM Bucuresti sarbului Draga Djukic...

    24 Mai 2019
     CSM Bucuresti, eliminata din Liga Campionilor la handbal feminin

     CSM Bucuresti, eliminata din Liga Campionilor la handbal feminin

     CSM Bucuresti a fost eliminata in sferturile de finala ale Ligii Campionilor la handbal feminin de formatia franceza Metz. Dupa infrangerea la cinci goluri din meciul tur, CSM Bucuresti avea nevoie de o minune in confruntarea retur, dar a pierdut din nou. Scorul final a fost 23-22 in favoarea frantuzoaicelor, dupa o partida in care CSM a inceput tare, dar nu a putut mentine ritmul. "Tigroaicele" au avut un avans de doua goluri constant in primele minute ale meciurilor, dar au picat din minutul 20, iar Metz a reusit sa intre la pauza cu 11-9...

     13 Aprilie 20193 comentarii
     Alte articole despre: CSM Bucuresti Metz
      CSM Bucuresti a pierdut matematic locul 2 in grupa principala de Champions League. Ce adversar o asteapta in sferturi

      CSM Bucuresti a pierdut matematic locul 2 in grupa principala de Champions League. Ce adversar o asteapta in sferturi

      CSM Bucuresti si-a aflat intr-o foarte mare proportie viitoarea adversara din sferturile de finala ale Champions League la handbal feminin, asta dupa ce echipa noastra a fost invinsa surprinzator in Slovenia sambata, la Krim Ljubljana. A fost 23-22 pentru Krim, iar sansele ca echipa din Bucuresti sa mai prinda locul 2 in grupa noastra principala sunt 0, dupa ce duminica Vipers a invins in deplasarea de la Thuringer, scor 29-21 si si-a asigurat matematic pozitia secunda in grupa. CSM va incheia cel mai sigur pe 3 in grupa, dar pentru acest lucru echipa lui Djukici are nevoie de un rezultat cel putin similar celui pe care Ferencvaros il va inregistra si ea in ultima etapa. Sportivele din Ungaria se afla pe locul 4 in grupa noastra, la egalitate de puncte cu CSM, 10, dar avem avantajul meciurilor directe la final...

      03 Martie 2019
       Antrenorul lui CSM Bucuresti, socat de ceea ce-a gasit la echipa finantata de Primaria Capitalei: "Fantome si mentalitati neobisnuite"

       Antrenorul lui CSM Bucuresti, socat de ceea ce-a gasit la echipa finantata de Primaria Capitalei: "Fantome si mentalitati neobisnuite"

       Antrenorul echipei feminine de handbal a clubului CSM Bucuresti, Dragan Djukic, a vorbit despre viitorul sau in Romania si despre problemele cu care se confrunta la gruparea finantata de Primaria Capitalei. Tehnicianul sarb se afla pe banca "tigroaicelor" din luna octombrie a anului trecut, insa sansele ca el sa ramana in continuare si din vara sunt foarte mici. Favorit sa-i ia locul ar fi Tomas Ryde, cel care a castigat bronzul la Campionatul mondial din 2015 alaturi de nationala Romaniei. Dragan Djukic sustine ca nu e deloc ingrijorat deoarece are un nume in Europa si poate sa-si gaseasca oricand o alta formatie...

       01 Martie 2019
        Liga Campionilor: CSM Bucuresti pierde returul cu Gyor, pe teren propriu, in grupele principale

        Liga Campionilor: CSM Bucuresti pierde returul cu Gyor, pe teren propriu, in grupele principale

        Gruparea din Ungaria ETO Audi Gyor a dispus la Bucuresti de CSM, fosta campioana a Europei, in partida retur din grupele principale ale Ligii Campionilor la handbal feminin. Scorul a fost 27-25 pentru Gyor, care a castigat meritat o partida controlata in cea mai mare parte, chiar daca romancele au avut doua perioade bune de joc, la inceputul partidei si apoi la mijlocul partii secunde. CSM a jucat bine spre foarte bine in prima parte a mitanului unu, rastimp in care de doua ori am condus la doua goluri diferenta, 2-0 la debut si apoi 10-8 la mijlocul primei parti...

        23 Februarie 2019
         Antrenorul lui CSM Bucuresti, reactie nervoasa in legatura cu jucatoarele din Romania, dupa victoria cu Krim

         Antrenorul lui CSM Bucuresti, reactie nervoasa in legatura cu jucatoarele din Romania, dupa victoria cu Krim

         Antrenorul celor de la CSM Bucuresti, fosta campioana a Europei la handbal feminin, a avut o reactie nervoasa, chiar daca gruparea sa a castigat sambata prima partida din grupele principale ale Champions League. CSM a castigat pe teren propriu cu Krim Ljubljana din Slovenia, scor 32-26, dar la final de partida, antrenorul sarb Dragan Djukici s-a enervat in momentul in care reporterii aflati la Sala Polivalenta l-au intrebat care este motivul pentru care romancele joaca din ce in ce mai putine minute...

         03 Februarie 20191 comentariu
          Dati afara cu salarii integrale: Clauze incredibile in contractele antrenorilor de la CSM Bucuresti - presa

          Dati afara cu salarii integrale: Clauze incredibile in contractele antrenorilor de la CSM Bucuresti - presa

          Echipa feminina de handbal CSM Bucuresti este campioana concedierilor de antrenori, schimband 10 tehnicieni in ultimii cinci ani. Cu toate acestea, nimeni nu vorbeste de rau formatia finantata de Primaria Capitalei. Motivul este unul simplu, dar in aceeasi masura scump: toti antrenorii dati afara isi primesc banii! Gazeta Sporturilor scrie ca tehnicienii care vin sa pregateasca fosta campioana a Europei isi pun in contracte clauze care le garanteaza plata integrala a salariilor inclusiv in cazul demiterii...

          18 Octombrie 20181 comentariu
           CSM Bucuresti are un nou antrenor

           CSM Bucuresti are un nou antrenor

           CSM Bucuresti s-a miscat repede si a batut palma cu un nou antrenor principal, dupa ce daneza Helle Thomsen a fost demisa, in weekend, din aceasta functie. Astfel, potrivit Telekom Sport, noul antrenor principal al "tigroaicelor" va fi suedezul Per Johansson. Informatie nu e inca oficiala, dar Johansson a confirmat deja intoarcerea in Romania, intr-un interviu acordat pentru o publicatie din tara sa natala. "Exista putine ocazii pentru un antrenor sa castige Liga Campionilor. CSM Bucuresti este unul dintre cele mai bune cluburi din lume. Orice altceva decat medalia de aur in Liga Campionilor este un esec. Nimeni nu ascunde asta in Romania. Pentru a primi sansa de a dansa din nou pe cea mai importanta scena am decis sa accept oferta de la CSM. Cand mi s-a spus ca am ocazia sa-mi aduc intreaga familie in Romania, am simtit ca este o misiune pe care nu pot sa o refuz", a spus antrenorul nordic...

           21 Martie 2018
           Alte articole despre: CSM Bucuresti handbal antrenor
            Situatie tensionata la CSM Bucuresti: Seful sectiei de handbal o critica dur pe antrenoarea echipei si anunta masuri

            Situatie tensionata la CSM Bucuresti: Seful sectiei de handbal o critica dur pe antrenoarea echipei si anunta masuri

            CSM Bucuresti a pierdut ultimul meci din Grupa Principala 1 a Ligii Campionilor la handbal feminin, iar zilele urmatoare am putea asista la demiterea antrenoarei Helle Thomsen. Seful sectiei de handbal de la CSM Bucuresti, Bogdan Vasiliu, a criticat-o dur, intr-o interventie la TV, pe antrenoarea daneza. Vasiliu a lasat sa se inteleaga chiar ca Helle Thomsen ar urma sa fie demisa! "Din pacate, partea a doua a inceput foarte prost. Nu am actionat cum trebuie din partea deciziilor luate de Rostov. Continua pasa proasta a unor decizii venite de pe banca. Nu e o tragedie, nu s-a schimbat nimic, dar este pacat ca nu am reactionat cum trebuie la schimbarile rusoaicelor", a spus Vasiliu la Telkom Sport...

            10 Martie 20181 comentariu
             Reactia antrenorului de la CSM Bucuresti, dupa cucerirea medaliilor de bronz in Liga Campionilor

             Reactia antrenorului de la CSM Bucuresti, dupa cucerirea medaliilor de bronz in Liga Campionilor

             Antrenorul echipei de handbal feminin CSM Bucuresti, Per Johansson, a declarat, duminica, dupa victoria Buducnost, ca este foarte fericit ca a castigat cu formatia sa medalia de bronz la turneul Final4 al Ligii Campionilor, precizand ca nimeni nu va tine minte cine s-a clasat pe locul 4. "Fetele m-au sustinut intr-un mod exceptional. Ieri am facut un meci prost, dar asa se intampla in sport cateodata. Am revenit insa, am jucat ca o echipa si am castigat medalia de bronz. Iar medalia este foarte importanta, o poti pune in vitrina si te poti mandri cu ea. Nimeni nu va tine minte cine a terminat pe locul 4. Sunt foarte fericit. Este de asemenea foarte important pentru club, ca am luat bronzul. Eu unul mi-am dorit foarte, foarte tare aceasta medalie si sunt fericit ca am castigat-o", a spus el...

             07 Mai 2017
              Ce spune antrenorul lui CSM Bucuresti, dupa ultima infrangere a fetelor din Liga Campionilor

              Ce spune antrenorul lui CSM Bucuresti, dupa ultima infrangere a fetelor din Liga Campionilor

              Gruparea de handbal feminin CSM Bucuresti a pierdut ultima intalnire din grupa principala II a Ligii Campionilor, acolo unde este campioana en-titre, scor 33-35 cu norvegiencele de la Larvik, avand acum emotii pentru calificarea in sferturi. Fetele noastre ocupa locul 4 in grupa, ultimul care duce in sferturi, avand doar un punct peste locul 5, ocupat de Krim Ljubljana, echipa cu care va si juca runda viitoare, pe 2 martie, pe teren propriu. Antrenorul Aurelian Rosca a declarat dupa partida faptul ca apararea echipei nu a functionat la fel de bine ca in prima partida cu Larvik: "Fata de primul joc cu Larvik, am avut o evolutie mult mai buna in atac, dar apararea nu a functionat prea bine, in special pe partea centrala. Am avut un inceput foarte slab in repriza a doua, ritmul a fost scazut, iar noi am primit foarte usor goluri pe contraatac...

              26 Februarie 2017
               Vestergaard, demis de CSM Bucuresti: Iata cine este noul antrenor al campioanei Europei

               Vestergaard, demis de CSM Bucuresti: Iata cine este noul antrenor al campioanei Europei

               Tehnicianul Jakob Vestergaard a fost demis din functia de antrenor principal al echipei feminine de handbal CSM Bucuresti. De pregatirea campioanei Europei se va ocupa de acum romanul Aurelian Rosca. "Echipa feminina de handbal CSM Bucuresti are, incepand de astazi, 7 noiembrie 2016, un nou antrenor principal. In urma unei ample analize a evolutiilor din acest debut de sezon, conducerea compartimentului handbal din cadrul CSM Bucuresti a considerat ca este nevoie de o schimbare la nivelul lotului echipei campioane, menita sa aduca un suflu nou. In consecinta, CSM s-a despartit pe cale amiabila de Jakob Vestergaard, locul acestuia urmand a fi luat de antrenorul roman Aurelian Rosca. CSM Bucuresti ii multumeste pe aceasta cale lui Jakob Vestergaard pentru contributia sa la formarea echipei care a cucerit Liga Campionilor si ii ureaza succes in cariera", se arata intr-un comunicat al celor de la CSM...

               07 Noiembrie 2016

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Ce spune Simona Halep despre coronavirus si cum a ales sa se protejeze: "Pentru mine este un soc"
                Simona Halep a vorbit despre pandemia de coronavirus. Tenismena noastra spune ca nu s-a gandit nicio clipa ca lumea s-ar putea confrunta cu o...

                Simona Halep, la ora dezvaluirilor: Cum l-a uimit pe Darren Cahill, ce spune despre retragere si de ce n-ar fi jucat in SUA
                Simona Halep a vorbit pe larg despre ultimele evenimente din viata sa. Tenismena noastra a pus punct speculatiilor privind retragerea sa din...

                Presa din Scotia, despre metoda prin care Rangers ar putea face profit cu Ianis Hagi
                Presa din Scotia comenteaza informatia prsupusului interes al lui Real Madrid pentru Ianis Hagi. Jurnalistii britanici se concentreaza in...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor