Ziare.com
Transfer pentru play-off la Dinamo: Puljic a revenit in "haita"

Transfer pentru play-off la Dinamo: Puljic a revenit in "haita"

Sperantele pentru play-off ale celor de la Dinamo sunt din ce in ce mai mari, "cainii" reusind si un transfer de marca pe finalul perioadei de mercato. Croatul Ante Puljic a revenit in lotul "ros-albilor", potrivit unui comunicat oficial. ...

05 Septembrie 2019

Dinamo antrenor 2019

Lovitura de teatru: Mircea Rednic a demisionat de la Dinamo - oficial

Lovitura de teatru: Mircea Rednic a demisionat de la Dinamo - oficial

Mircea Rednic a demisionat, luni dupa-amiaza, din functia de antrenor principal al clubului Dinamo. "Puriul" a fost nemultumit de neintelegerile avute cu cei din concucerea clubului, in special cu presedintele "cainilor" - Bogdan Balanescu, si a ales sa demisioneze, conform Fanatik. Demisia lui Rednic vine, insa, si la doar o zi dupa cea mai slaba clasare din istoria formatiei din Soseaua Stefan cel Mare, locul 9 (3 in play-out). Antrenorul in varsta de 57 de ani a preluat echipa in toamna anului trecut si a schimbat aproape toti jucatorii din lot!...

03 Iunie 20191 comentariu
Alte articole despre: Mircea Rednic demisie Dinamo
  Rednic anunta inca o plecare de la Dinamo: Iata ce jucator se desparte de "caini"

  Rednic anunta inca o plecare de la Dinamo: Iata ce jucator se desparte de "caini"

  Plecarile nu se opresc la Dinamo, inca un jucator fiind aproape de despartirea de formatia din Stefan cel Mare. Antrenorul Mircea Rednic a anuntat ca atacantul croat Ivan Pesic a primit o oferta tentanta din Kazahstan. Rednic spune ca il va pastra pe Pesic in lot daca acesta va dori sa ramana, insa sansele sunt mici. "Are oferta din Kazahstan, sa vedem. Sunt discutii. Daca vrea sa ramana, eu il primesc cu mare drag, dar stie in ce conditii", a anuntat antrenorul lui Dinamo intr-o conferinta de presa...

  07 Februarie 2019
   Noul Dinamo al lui Rednic, victorie categorica in primul meci oficial din 2019

   Noul Dinamo al lui Rednic, victorie categorica in primul meci oficial din 2019

   Noul Dinamo, echipa reinventata de Mircea Rednic in aceasta iarna, a inceput anul 2019 cu o victorie categorica. "Cainii" au trecut pe teren propriu de Poli Iasi cu scorul de 3-0 si incep sa arate ca nu vor avea emotii cu evitarea retrogradarii. Italianul Montini a deschis scorul inca din minutul 7, acesta profitand de faptul ca arbitrul a inchis ochii la un fault in atac cat se poate de evident. Tot Montini a marcat pentru 2-0 in partea secunda, atunci cand nu a avut decat sa puna latul la o centrare pe jos in careu a lui Nistor...

   04 Februarie 2019
    Primele declaratii ale lui Mihai Teja, noul antrenor de la FCSB

    Primele declaratii ale lui Mihai Teja, noul antrenor de la FCSB

    Mihai Teja este noul antrenor de la FCSB, grupare vicecampioana a Romaniei la fotbal, el venind la clubul stelist dupa plecarea lui Nicolae Dica, cel care a fost sacrificat dupa esecul din derbiul cu CFR Cluj, scor 0-2. Al 21-lea antrenor de cand Becali a devenit patron la FCSB a venit la club dupa o aventura la Gaz Metan Medias, echipa cu care a ajuns pana pe 8 in actualul sezon de Liga 1, la doar 3 puncte de calificarea in play-off. Iata ceea ce a declarat Mihai Teja la conferinta de presa care a avut loc joi la Palatul lui Gigi Becali de pe Aleea Alexandru:...

    27 Decembrie 2018
     Rednic confirma: Mircea Lucescu vrea sa se implice la Dinamo!

     Rednic confirma: Mircea Lucescu vrea sa se implice la Dinamo!

     Mircea Rednic, antrenorul celor de la Dinamo, a confirmat informatiile potrivit carora Mircea Lucescu ar dori sa se implice la echipa sa de suflet. Tehnicianul sustine ca sunt si alte persoane dornice de implicare, inclusiv el. "Nu e numai Mircea Lucescu, sunt mai multi oameni care vor sa se implice. Din moment ce am semnat la Dinamo, normal ca si eu vreau sa ma implic", a spus Rednic la conferinta de presa. Totusi, cel poreclit "Strambul" spune ca "Il Luce" nu vrea sa aiba o implicare financiara, ci doar una la nivel fotbalistic...

     30 Noiembrie 20181 comentariu
      Scenariu de vis pentru Dinamo: Mircea Lucescu ar putea fi noul patron!

      Scenariu de vis pentru Dinamo: Mircea Lucescu ar putea fi noul patron!

      Dinamo si-ar putea schimba patronul in viitorul mai mult sau mai putin apropiat, Mircea Lucescu fiind unul dintre oamenii interesati sa preia clubul. Potrivit celor de la ProTV, "Il Luce", care are probleme mari in Turcia, riscand sa isi incheie cariera cu o demitere rusinoasa, ar putea fi tentat sa lase treningul de antrenor si sa imbrace costumul de conducator. Ajuns la 73 de ani, Lucescu nu vrea sa iasa din fotbal, insa nici nu mai are energia necesara pentru antrenorat, astfel ca o pozitie de conducere ar fi perfecta pentru el...

      30 Noiembrie 20182 comentarii
       Mirel Radoi, despre planurile Romaniei la EURO 2019

       Mirel Radoi, despre planurile Romaniei la EURO 2019

       Selectionerul reprezentativei de tineret, Mirel Radoi, a declarat, miercuri, comentand grupa dificila in care a fost repartizata Romania la Campionatul European de fotbal Under-21 din 2019, ca pentru a ajunge cei mai buni jucatorii sai trebuie sa se joace impotriva celor mai puternici adversari. "Poate ne-am fi dorit o grupa mai usoara. Dar ca sa ajungi sa fii cel mai bun, trebuie sa te bati cu cei mai buni. Am cazut cu adversari puternici (n.r. - Anglia, Franta si Croatia), dar pana la urma tot trebuia sa jucam si cu cei buni. Din punctul meu de vedere acestea sunt meciuri din care jucatorii nostri au numai de castigat. Eu vad turneul final ca pe o sansa pentru ei. Nu au nimic de pierdut. Orice s-ar intampla au numai de castigat. Probabil ca vor fi probleme si vom suferi in astfel de meciuri, dar eu cred ca acesti jucatori numai asa vor putea sa faca pasul spre prima echipa, infruntand adversari cat mai puternici. Sunt foarte multi jucatori talentati, dar cand anume vor face pasul la echipa mare va decide numai Cosmin Contra. E clar ca ei au valoare sa joace la echipa mare, dar in acest moment ei au mare nevoie de meciurile de la Campionatul European. Asa le va fi mai usor sa faca pasul la prima echipa a Romaniei", a spus selectionerul intr-o conferinta de presa...

       28 Noiembrie 20182 comentarii
       Alte articole despre: Romania euro 2019
        Declaratia de independenta a lui Dica: "100%" antrenorul face schimbarile la FCSB

        Declaratia de independenta a lui Dica: "100%" antrenorul face schimbarile la FCSB

        Nicolae Dica si-a declarat independenta fata de finantatorul Gigi Becali, sustinand clar ca el este singurul care face schimbarile la FCSB. Tehnicianul vicecampioanei a fost intrebat direct daca el a facut modificarile in derbiul cu Dinamo, de duminica seara, iar raspunsul sau a venit rapid. "100%", a spus Dica la microfonul Telekomsport. In continuare, antrenorul a explicat ca n-a mai discutat cu Becali in ultimele trei zile si ca atunci cand cei doi au vorbit a fost mai mult o informare asupra sistemului de joc...

        12 Noiembrie 20187 comentarii
         Bogdan Lobont si-a inceput oficial cariera de antrenor: Va prelua o echipa de traditie

         Bogdan Lobont si-a inceput oficial cariera de antrenor: Va prelua o echipa de traditie

         Retras din activitatea competitionala, Bogdan Lobont si-a inceput oficial cariera de antrenor. Fostul portar al echipei nationale va prelua o formatie de traditie din Romania, este vorba despre Universitatea Cluj. Potrivit unui comunicat al ardelenilor, Lobont va deveni antrenor al Universitatii de la 1 ianuarie, urmand a se ocupa si de supervizarea Academiei clubului. "FC Universitatea Cluj si Bogdan Lobont au ajuns la un acord, urmand ca fostul international sa ocupe postul de antrenor principal al echipei noastre incepand cu 1 ianuarie 2019. Aceasta va fi prima experienta ca tehnician a omului care a strans 86 de selectii in tricoul primei reprezentative de fotbal a Romaniei, pentru care a bifat doua turnee finale de Campionat European, EURO 2000, respectiv EURO 2008...

         07 Noiembrie 20181 comentariu
          O echipa din Liga 1 are un nou antrenor - oficial

          O echipa din Liga 1 are un nou antrenor - oficial

          Presedintele clubului de fotbal Concordia Chiajna, Cristian Tanase, a declarat ca Ion Moldovan, director tehnic in cadrul gruparii ilfovene, a fost numit in functia de antrenor principal in locul lui Vasile Miriuta. "Domnul Ion Moldovan este incepand de azi antrenorul principal al echipei noastre. Dansul era deja in cadrul clubului, ocupa functia de director tehnic, si sunt sigur ca este o solutie si de viitor pentru noi. Contractul dansului este pe perioada nedeterminata, pentru ca asa era incadrat, si beneficiaza de toata sustinerea noastra. Ii urez bafta si sunt convins ca va avea rezultate bune la Chiajna", a afirmat Cristian Tanase...

          19 Septembrie 2017

           Urmareste Ziare.com pe

           Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
            

           TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

           Expertii fotbalului din Norvegia, scandalizati de reactiile la adresa copiilor romani de pe National Arena
           In ultimele zile, antrenorii si fotbalistii echipei nationale a Norvegiei s-au aratat scandalizati de prezenta copiilor pe National Arena si au...

           Solutia gasita de FRF pentru inlocuirea lui Cosmin Contra: Cu ce antrenor de top va negocia Burleanu
           Federatia Romana de Fotbal a stabilit cine va fi inlocuitorul lui Cosmin Contra, in cazul in care nationalal Romaniei va rata calificarea la EURO...

           Fotbalistii norvegieni dezvaluie ca s-au gandit sa iasa de pe teren in timpul meciului cu Romania: Aveam un plan clar
           Jucatorii nationalei Norvegiei au luat in calcul posibilitatea de a iesi de pe teren in timpul meciului cu Romania din preliminariile pentru EURO...
           Platforma pentru solutionarea online a litigiilor