Ziare.com
CSM Bucuresti, invinsa neasteptat in Liga Campionilor

CSM Bucuresti, invinsa neasteptat in Liga Campionilor

CSM Bucuresti a suferit, sambata, o noua infrangere in Grupa Principala II a Ligii Campionilor la handbal feminin. Echipa finantata de Primaria Capitalei, calificata deja in sferturile celei mai importante competitii intercluburi din Europa, a ...

02 Martie 20193 comentarii

Echipe calificate liga campionilor handbal

CSM Bucuresti s-a calificat in Final Four-ul Ligii Campionilor

CSM Bucuresti s-a calificat in Final Four-ul Ligii Campionilor

CSM Bucuresti s-a calificat, sambata seara, in Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal feminin. Dupa victoria de la Bucuresti, cu 30-25, campioana Romaniei s-a impus si in returul de la Budapesta, cu Ferencvaros, scor 27-26. In fata a aproape 7 mii de suporteri unguri galagiosi, fetele pregatite de Per Johansson au fost stapane pe situatie si au obtinut o calificare fara niciun fel de emotie. La pauza, unguroaicele au intrat cu un avans de un gol, scor 15-14, insa in partea secunda Isabelle Gullden si compania si-au surclasat adversarele, iar scorul a fost strans doar pentru ca fetele noastre s-au relaxat pe final...

15 Aprilie 20175 comentarii
  Cristina Neagu a facut din nou spectacol in Liga Campionilor, pentru Buducnost

  Cristina Neagu a facut din nou spectacol in Liga Campionilor, pentru Buducnost

  Cea mai buna handbalista din lume in doua randuri, in 2010 si 2015, romanca Cristina Neagu a facut din nou spectacol in Liga Campionilor, acolo unde evolueaza pentru echipa sa Buducnost Podgorica, din Muntenegru. Neagu a fost cea mai buna jucatoare de pe teren in victoria echipei sale, 24-23 la Ferencvaros, in Ungaria, dupa 9-8 la pauza. Partida a facut parte din ultima runda a grupelor principale din Liga Campionilor. Romanca, in varsta de 28 de ani, a marcat 7 goluri pentru Podgorica, fiind aleasa cea mai buna de pe teren. Neagu urmeaza sa evolueze din vara pentru campioana Europei, CSM Bucuresti...

  12 Martie 2017
   CSM Bucuresti, victorie decisiva in grupe si calificare in sferturile Champions League

   CSM Bucuresti, victorie decisiva in grupe si calificare in sferturile Champions League

   CSM Bucuresti a obtinut o victorie extrem de importanta in grupele principale ale Ligii Campionilor la handbal feminin. Campioana en-titre a Europei a trecut cu scorul de 28-26 de slovenele de la Krim Ljublijana, obtinand matematic calificarea in sferturile de finala. Inaintea partidei, cele doua echipe erau despartite de numai un punct in clasamentul Grupei II Principale, pe locurile 4 si 5, astfel ca "tigroaicele" erau obligate sa se impuna pentru a merge in sferturi. Romancele au inceput bine jocul si s-au distantat din primele minute, insa lipsa de concentrare pe final de prima repriza le-a permis adversarelor sa reintre in joc si sa se apropie la numai doua goluri, scorul la pauza fiind 14-12...

   03 Martie 2017
    CSM Bucuresti, in finala Ligii Campionilor: Reactia eroinei echipei, dupa meciul formidabil facut

    CSM Bucuresti, in finala Ligii Campionilor: Reactia eroinei echipei, dupa meciul formidabil facut

    CSM Bucuresti s-a calificat in finala Ligii Campionilor la handbal feminin dupa ce a invins superb pe Vardar Skopje, din Macedonia, sambata seara, scor 27-21, iar cea mai buna jucatoare a fost portarul croat al echipei noastre, Jelena Grubasici. "Cred ca toata echipa a fost grozava astazi, am jucat fantastic de la inceput pana la sfarsitul meciului si am meritat victoria. Multumim lui Dumnezeu ca suntem in finala. Am jucat foarte bine in defensiva si in ofensiva si le-am omorat de la inceput pana la sfarsit", a spus Grubasici (foto), la finalul partidei, pentru Dolce Sport...

    07 Mai 2016
     CSM Bucuresti se califica in finala Ligii Campionilor la handbal feminin dupa un meci de senzatie

     CSM Bucuresti se califica in finala Ligii Campionilor la handbal feminin dupa un meci de senzatie

     CSM Bucuresti s-a calificat in finala Ligii Campionilor la handbal feminin dupa ce a invins superb pe Vardar Skopje, din Macedonia, sambata seara, scor 27-21. Meciul a fost controlat in intregime de jucatoarele noastre, iar victoria nu a fost pusa sub semnul intrebarii niciun moment, ba chiar CSM a condus in repriza a doua si la 11 goluri diferenta. Jucatoarele noastre au condus cu 6-1 in prima repriza, iar diferenta a fost pastrata pana la pauza. De la 14-9, insa, CSM a apasat pe acceleratie si, dupa trei goluri consecutive ale lui Bradeanu, jucatoarele noastre conduceau cu 22-11...

     07 Mai 2016
      CSM Bucuresti si-a aflat adversara din finala Ligii Campionilor - Cristina Neagu, invinsa

      CSM Bucuresti si-a aflat adversara din finala Ligii Campionilor - Cristina Neagu, invinsa

      Echipa maghiara Gyori s-a calificat, sambata dupa-amiaza, in marea finala a Ligii Campionilor la handbal feminin, dupa ce a invins dramatic campioana din sezonul trecut, echipa muntenegreana Buducnost, scor 21-20. Formatia Cristinei Neagu a pierdut cu toate ca a fost la conducere pe tabela prima jumatate a primei reprize, insa formatia maghiara a revenit si conducea la pauza cu 11-8. A doua repriza a inceput excelent insa pentru Buducnost, care a marcat de patru ori consecutiv, inclusiv de doua prin Cristina Neagu. Echipa maghiara, care a jucat avand sustinerea publicului din Budapesta, a reusit insa sa revina si sa preia conducerea, distantandu-se din nou la 3 goluri...

      07 Mai 20161 comentariu
       CSM Bucuresti se califica fabulos in Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal feminin

       CSM Bucuresti se califica fabulos in Final Four-ul Ligii Campionilor la handbal feminin

       CSM Bucuresti s-a calificat, sambata, in semifinalele Ligii Campionilor la handbal feminin (Final Four) dupa ce a invins superb, in deplasare, formatia Rostov-Don, campioana Rusiei. Fetele noastre au facut un meci de zile mari in Rusia si au intrecut toate asteptarile, castigand cu 29-28. Trebuie subliniat ca aceasta este prima participare a lui CSM in Liga Campionilor din intreaga istorie. Dupa victoria la un singur gol din meciul tur, rusoaicele erau sigure de calificare, insa pe teren a fost o singura echipa: CSM Bucuresti...

       09 Aprilie 20161 comentariu
        Performanta remarcabila pentru Cristina Neagu

        Performanta remarcabila pentru Cristina Neagu

        Cristina Neagu a facut un meci mare si s-a calificat cu formatia sa, Buducnost, in finala Ligii Campionilor la handbal feminin. Sportiva noastra a fost cea mai buna marcatoare a campioanei Macedoniei in semifinala cu Vardar Skopje, scor 22-20. Cristina, nominalizata pentru cea mai buna echipa din Liga Campionilor, a marcat 6 goluri. In finala, Buducnost va da piept duminica, de la ora 18:00, cu Gyor (Ungaria)...

        04 Mai 2014
         Weekend plin de sport, cu trei finale de Liga Campionilor

         Weekend plin de sport, cu trei finale de Liga Campionilor

         Liga Campionilor are programat in acest sfarsit de saptamana trei turnee finale in care se vor stabili reginele Europei la nivel de club. Capul de afis este tinut de turneul Final Four la handbal masculin, care se desfasoara la Koln, in Germania. In cele doua meciuri din semifinale se vor intalni, de la ora 16.15, FC Barcelona si Kielce (Polonia ), iar de la ora 19.00 vor juca THW Kiel, detinatoarea trofeului, si HSV Hamburg. Duminica, de la ora 16.15, este programata finala mica, in timp ce finala mare se disputa de la ora 19.00...

         01 Iunie 2013
          Romania are doua echipe in grupele Ligii Campionilor! "U" Jolidon scrie istorie

          Romania are doua echipe in grupele Ligii Campionilor! "U" Jolidon scrie istorie

          Romania va avea, pentru prima data in istorie, doua echipe in grupele Ligii Campionilor la handbal feminin! Vicecampioana "U" Jolidon Cluj a obtinut calificarea in grupele Champions League dupa ce a invins, in finala turneului preliminar, gruparea rusa Rostov-Don, scor 23-22. Marcatoarele celor de la "U" Jolidon au fost Cartas - 9 goluri, Senocico - 5, Dinca - 4, Chintoan - 3, Tivadar - 1 si Vadineanu - 1. Astfel, Jolidon va evolua in grupa B a Ligii Campionilor, alaturi de Gyor ETO (Ungaria), Krim Ljubljana (Slovenia) si Podravka Koprivnica (Croatia)...

          23 Septembrie 2012
           Oltchim, in Liga Campionilor

           Oltchim, in Liga Campionilor

           Oltchim Ramnicu Valcea va disputa, duminica de la ora 18:00, meciul decisiv pentru calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, impotriva lui Krim Mercator. Fetele lui Radu Voina au nevoie de cel putin un rezultat de egalitate pentru a obtine biletele pentru semifinale. In caz contrar, ele vor trebui sa joace soarta calificarii pe terenul celei mai bune echipe din grupa, Buducnost. Inaintea acestui meci, Oltchim ocupa locul secund, cu 5 puncte, Krim este pe trei, cu 2 puncte, iar Metz este ultima, cu 1 punct. Buducnost este deja calificata in semifinale, avand 8 puncte...

           04 Martie 20121 comentariu
           Alte articole despre: Oltchim Krim, Liga Campionilor, handbal
            Dezamagire totala: Oltchim a pierdut si ultima partida din Liga Campionilor

            Dezamagire totala: Oltchim a pierdut si ultima partida din Liga Campionilor

            Campioana Romaniei la handbal feminin, Oltchim Ramnicu Valcea, a incheiat cu o infrangere aventura din Liga Campionilor, pierzand, scor 30-37, intalnirea cu Krim Ljubljana. In urma acestui rezultat, inregistrat in deplasare, valcencele au terminat pe ultima pozitie in Grupa 1. Oltchim ratase calificarea in semifinalele competitiei inca din etapa trecuta, cand a fost invinsa, in deplasare, de Buducnost Podgorica, scor 21-32. In sezonul trecut, echipa pregatita de Radu Voina a ajuns pana in finala Ligii Campionilor., iar in urma cu doi ani s-a calificat in semifinale...

            19 Martie 20112 comentarii
             Oltchim incheie cu o victorie in fata lui Larvik

             Oltchim incheie cu o victorie in fata lui Larvik

             Oltchim Ramnicu Valcea a incheiat grupele Ligii Campionilor la handbal feminin cu o victorie de palmares impotriva celor de la Larvik, scor 33-28. Ambele echipe erau deja calificate, astfel ca Larvik a deplasat in Romania un lot de doar zece jucatoare, romancele fiind avantajate de acest lucru. Partida a fost la discretia fetelor de la Oltchim, care au condus 99% din timpul de joc. La pauza scorul a fost 18-13, avantajul de cinci goluri pastrandu-se pana la final. Larvik a castigat grupa C, cu 10 puncte, fiind urmata de Oltchim Ramnicu Valcea, care a incheiat cu doua puncte mai putin...

             21 Noiembrie 20102 comentarii
              Kovacs: Pas cu pas pana in finala, acesta este obiectivul nostru

              Kovacs: Pas cu pas pana in finala, acesta este obiectivul nostru

              Antrenorul echipei de handbal feminin Oltchim Ramnicu Valcea, Peter Kovacs, crede ca valcencele au nimerit intr-o grupa dificila in Liga Campionilor. "Avem o grupa dificila, sa nu uitam ca Larvik a ajuns pana in semifinalele editiei trecute a competitiei, acolo unde a fost eliminata de castigatoarea Ligii Campionilor, Viborg. Va fi dificil, va trebui sa tratam cu atentie fiecare meci si sa ne calificam in faza a doua a grupelor. Nu imi e teama, avem o echipa valoroasa. Pas cu pas pana in finala, acesta este obiectivul nostru", a spus Kovacs, potrivit Mediafax...

              13 Iulie 2010
               Steaua, alaturi de fetele de la Oltchim

               Steaua, alaturi de fetele de la Oltchim

               Steaua Bucuresti este alaturi de campioana Romaniei la handbal feminin, Oltchim Ramnicu Valcea, inaintea importantei dispute cu Gyor, din semifinalele Ligii Campionilor. "FC Steaua Bucuresti felicita echipa de handbal feminim Oltchim Ramnicul Valcea pentru accederea in semfinalele Ligii Campionilor Europeni si o sustine pentru calificarea, in premiera, in finala prestigioasei competitii europene. Satisfactia castigarii unui asemenea trofeu nu poate fi comparata cu nimic si suntem convinsi, dupa jocul si rezultatele de pana acum a echipei Oltchim, ca merita calificarea in finala si cucerirea pretiosului trofeu. Tot clubul nostru sustine clubul Oltchim si spera intr-o mare victorie romaneasca in meciul de duminica disputat impotriva celor de la GYOR Audi ETO. Daca se va califica in finala, Oltchim va da piept cu campioana Danemarcei, Viborg...

               17 Aprilie 2010

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Schimbari majore in clasamentul WTA: Iata cum va arata noul top 10
                Clasamentul WTA va suferi modificari majore incepand de luni, cand forul mondial il va da publicitatii. Dintre jucatoarele de top 10 WTA, sase...

                Cunoastem toate jucatoarele calificate la Turneul Campioanelor: Iata ce rivale va avea Simona Halep si pe cine va evita in faza grupelor
                Sambata am aflat si numele ultimei jucatoare ce a obtinut calificarea la Turneul Campioanelor, competitie care incepand cu acest an va avea loc in...

                Bianca Andreescu dezvaluie ce mesaj i-a transmis Serenei Williams
                Bianca Andreescu a dezvaluit mesajul pe care i l-a transmis Serenei Williams dupa finala de la US Open, pe care a castigat-o. Bianca a dezvaluit...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor