Ziare.com
FRF dezvaluie ce profit a avut la meciul cu Armenia - ce se va intampla cu banii

FRF dezvaluie ce profit a avut la meciul cu Armenia - ce se va intampla cu banii

Federatia Romana de Fotbal a dezvaluit ce a profit a avut din vanzarea biletelor de la meciul cu Armenia, din preliminariile pentru Cupa Mondiala din 2018. Potrivit unui comunicat al FRF, profitul generat de vanzarea biletelor a fost de 18 mii de ...

06 Septembrie 2017

Echipe romania armenia

Nationala Romaniei invinge chinuit Armenia

Nationala Romaniei invinge chinuit Armenia

Nationala Romaniei s-a impus greu, scor 1-0, in fata reprezentantivei Armeniei, intr-un meci disputat vineri seara in preliminariile Campionatului Mondial din 2018. Singurul gol al partidei de pe National Arena a fost marcat in prelungiri de Alexandru Maxim, introdus pe teren cu doar 10 minute inainte. 27.178 de spectatori au asistat pe viu la un nou meci mediocru al tricolorilor si abia la a doua victorie obtinuta in meciurile oficiale in mandatul lui Christoph Daum, caruia i s-a cerut din nou demisia...

01 Septembrie 201730 comentarii
  Romania - Armenia: Echipele probabile si televizarea meciului decisiv din preliminarii

  Romania - Armenia: Echipele probabile si televizarea meciului decisiv din preliminarii

  Romania va intalni Armenia, vineri de la ora 21:45, intr-un meci decisiv pentru calificarea la barajul pentru Cupa Mondiala din 2018. Confruntarea va avea loc pe National Arena, iar un eventual insucces ne va scoate complet din calculele pentru locul doi, care poate duce la baraj. Inaintea acestui meci, clasamentul arata astfel: 1. Polonia 16 puncte, 2. Muntenegru 10p, 3. Danemarca 10p, 4. Romania 6p, 5. Armenia 6p, 6. Kazahstan 2p. Din echipa noastra lipseste mijlocasul Eric Bicfalvi, accidentat. Denis Alibec si Constantin Budescu nu au fost convocati...

  01 Septembrie 20173 comentarii
   Selectionerul Armeniei, despre meciul cu Romania

   Selectionerul Armeniei, despre meciul cu Romania

   Antrenorul reprezentativei de fotbal a Armenia, Artur Petrosian, a declarat ca la echipa sa au avut loc multe schimbari dupa meciul pierdut cu 0-5 anul trecut, la Erevan, in fata Romaniei, precizand ca are incredere in jocul elevilor sai in partida de la Bucuresti. "Am incredere in jocul nostru ca ne va aduce un rezultat bun in partida de maine cu Romania. La echipa noastra au avut loc foarte multe schimbari dupa meciul pierdut la Erevan cu 0-5 in fata Romaniei. Am incercat sa transformam in bine foarte multe lucruri si sunt sigur ca ideile pe care le vom pune in practica ne vor aduce un rezultat pozitiv...

   01 Septembrie 2017
   Alte articole despre: Romania Armenia
    Chiriches il da de gol pe Christoph Daum inaintea meciului cu Armenia

    Chiriches il da de gol pe Christoph Daum inaintea meciului cu Armenia

    Vlad Chiriches l-a dat de gol pe Christoph Daum inaintea meciului cu Armenia din preliminariile pentru Cupa Mondiala din 2018. Chiriches a anuntat ca Daum nu va mai schimba sistemul de joc si va ramane la 4-2-3-1. "O sa evoluam in acelasi sistem, nu mai schimbam nimic. O sa incercam sa avem propria identitate si propriul sistem si vom continua cu el si in urmatoarele meciuri", a spus Chiriches intr-o conferinta de presa. Pana acum, Daum a folosit patru sisteme de joc la nationala Romaniei si a fost puternic criticat pentru asta. Vestea ca nu il mai schimba reprezinta asadar o surpriza...

    01 Septembrie 20172 comentarii
     Primul 11 al nationalei Romaniei pentru meciul cu Armenia - surse

     Primul 11 al nationalei Romaniei pentru meciul cu Armenia - surse

     Christoph Daum a stabilit echipa de start pentru meciul pe care nationala Romaniei il va disputa vineri cu reprezentantiva Armeniei, in preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2018. Ciprian Tatarusanu va fi goalkeeperul titular, urmand ca in fata lui sa-i gasim pe Romario Benzar (FCSB), Vlad Chiriches (Napoli), Alin Tosca (Betis) si Steliano Filip (Dinamo), anunta Gazeta Sporturilor. La mijloc, Mihai Pintilii (FCSB) si Razvan Marin (Standard Liege) vor face legatura intre aparare si atac. Florin Andone (Deportivo La Coruna) va fi unicul varf, ajutat din sptate de Alex Chipciu (Anderlecht), Nicolae Stanciu (Anderlecht) si Bogdan Stancu (Bursaspor)...

     30 August 20171 comentariu
      Echipa nationala revine pe National Arena dupa aproape un an

      Echipa nationala revine pe National Arena dupa aproape un an

      Echipa nationala de fotbal revine pe National Arena la aproape an de la ultimul meci disputat pe cel mai mare stadion din tara. Intalnirea cu Armenia, din preliminariile Mondialului din 2018, programata in luna septembrie, se va disputa pe stadionul bucurestean. "Aceasta este dorinta noastra, iar in acest sens am informat si UEFA, meciul cu Armenia se va disputa pe Arena Nationala. Sigur vom avea sustinerea publicului, de fiecare data cand echipa nationala a jucat fie in Bucuresti, fie la Cluj, suporterii au fost alaturi de noi...

      08 Mai 2017
       Daum, despre cel mai bun meci al sau cu nationala Romaniei: Mi-a amintit de semifinala Germania - Brazilia

       Daum, despre cel mai bun meci al sau cu nationala Romaniei: Mi-a amintit de semifinala Germania - Brazilia

       Selectionerul Christoph Daum a vorbit despre cel mai bun meci facut de nationala Romaniei cu el pe banca tehnica. Neamtul a marturist ca duelul cu Armenia l-a facut sa se gandeasca la semifinala de Cupa Mondiala dintre Germania si Brazilia, din 2014. "In Armenia a fost extraordinar, nu se intampla des sa fie un meci in care totul sa mearga asa cum trebuie. Noi am jucat fantastic, chiar daca ei au pierdut un jucator. Conexiunea intre fotbalistii nostri a fost incredibila. Ma intrebam cine este aceasta echipa, ce fac jucatorii? A fost grozav, o adevarata placere...

       07 Noiembrie 20161 comentariu
        Ce spun Stanciu si Chipciu, dupa golurile cu Armenia: Sa nu ne credem mari si tari!

        Ce spun Stanciu si Chipciu, dupa golurile cu Armenia: Sa nu ne credem mari si tari!

        Fostii stelisti si actuali jucatori ai belgienilor de la Anderlecht Bruxelles, mijlocasii Nicolae Stanciu si Alexandru Chipciu, au marcat cate un gol, in meciul castigat de nationala Romaniei cu 5-0 contra Armeniei, sambata seara, in preliminariile Cupei Mondiale din Rusia. Stanciu este de parere insa ca elevii lui Christoph Daum trebuie sa ramana cu picioarele pe pamant, dupa victoria entuziasmanta de la Erevan. "Imi place aceasta abordare ofensiva a nationalei, fiind si un jucator ofensiv, dar nu trebuie sa ne hazardam dupa aceasta victorie, sa ne credem mari si tari...

        09 Octombrie 2016
         Preliminarii CM 2018: Romania invinge Armenia intr-o maniera entuziasmanta

         Preliminarii CM 2018: Romania invinge Armenia intr-o maniera entuziasmanta

         Echipa nationala a Romaniei a invins in Armenia cu 5-0, in a doua etapa a preliminariilor CM 2018, dupa un joc entuziasmant facut de baietii lui Christoph Daum, germanul bifand prima victorie in postura de selectioner al Romaniei. Romania avea sa inceapa perfect partida de la Erevan si in chiar minutul 3 avea sa conduca, 1-0. Malakyan (care a fost si eliminat la aceasta faza) a facut un hent intentionat in careu, dupa o lovitura de cap a lui Stancu, armeanul oprind practic mingea cu mana pentru a nu intra in poarta...

         08 Octombrie 201616 comentarii
          Armenia - Romania: ce echipa va trimite selectionerul Daum?

          Armenia - Romania: ce echipa va trimite selectionerul Daum?

          Mai sunt doar cateva ore pana la startul meciului Armenia - Romania si iata ca deja avem o noua echipa de start dupa problemele aparute vineri. Accidentarea de vineri a lui Maxim a dat peste cap ideeile lui Daum care planuia sa joace intr-un 4-1-4-1 cu un singur inchizator. Neamtul pregateste o mare surpriza, titularizarea lui Razvan Marin, pustiul in varsta de doar 20 de ani de la echipa lui Hagi. Cu intrarea lui Marin in primul 11 se schimba si formula de start, astfel "tricolorii" vor evolua intr-un 4-3-3, cu Razvan Marin si Nicusor Stanciu langa Hoban...

          08 Octombrie 20161 comentariu
           Christoph Daum: Nu va asteptati la prea multe la meciul cu Armenia! Cum si-a contrazis secundul

           Christoph Daum: Nu va asteptati la prea multe la meciul cu Armenia! Cum si-a contrazis secundul

           Selectionerul Christoph Daum a facut o declaratie interesanta, vineri seara, cand a spus ca fanii Romaniei nu ar trebui sa se astepte la "prea multe" din meciul cu Armenia, de sambata, din preliminariile Cupei Mondiale. La conferinta de presa de dupa antrenamentul oficial, antrenorul german a cerut rabdare si si-a contrazis secundul care spusese ca s-au facut greseli in echipa de start din meciul cu Muntenegru. "Mereu incercam ceva nou, ati vazut ca am chemat jucatori noi, am urmarit jucatorii, dar nu cred ca a fost vreo greseala in primul 11 impotriva Muntenegrului. Puteam castiga cu acea echipa de start...

           07 Octombrie 20165 comentarii
            Probleme pentru Daum: Un titular s-a accidentat si nu va juca cu Armenia - care ar putea fi echipa de start

            Probleme pentru Daum: Un titular s-a accidentat si nu va juca cu Armenia - care ar putea fi echipa de start

            Selectionerul Christoph Daum a mai primit o veste proasta, vineri, la antrenamentul oficial dinaintea meciului cu Armenia din preliminariile Cupei Mondiale, cand inca un jucator anuntat titular s-a accidentat. Dupa ce Daum a aflat in aceasta saptamana ca nu poate contra pe fundasii stanga Steliano Filip si Iasmin Latovlevici, Alexandru Maxim nu a putut efectua antrenamentul oficial, avand astfel sanse foarte mici sa joace in partida de maine seara, peste aproape 24 de ore, relateaza Digi Sport. Mijlocasul lui VfB Stuttgart este accidentat de mai multe zile si s-a sperat la recuperarea sa. Cei trei ar putea fi folositi insa, in cazul unei recuperari, in partida de marti din Kazahstan...

            07 Octombrie 20161 comentariu
             Christoph Daum, dat de gol din greseala: Echipa pregatita pentru meciul cu Armenia

             Christoph Daum, dat de gol din greseala: Echipa pregatita pentru meciul cu Armenia

             Echipa de start pe care Christoph Daum o pregateste pentru meciul cu Armenia a fost dezvaluita din greseala la ultima sedinta de pregatire a "tricolorilor". Fisa pe care se afla echipa de start a Romaniei a fost surprinsa de fotografii Gazetei Sporturilor in timpul ultimului antrenament al echipei nationale. Astfel, Daum va face cinci schimbari in echipa de start comparativ cu cea din meciul cu Muntenegru. De asemenea, Daum va schimba si sistemul de joc si vom evolua mult mai ofensiv. In primul 11 vor aparea Tatarusanu, Tosca, Popa, Maxim si Chipciu si vor iesi Pantilimon, Moti, Filip, Bicfalvi si Stancu...

             07 Octombrie 2016
              Armenia - Romania: De unde vine pericolul la Erevan

              Armenia - Romania: De unde vine pericolul la Erevan

              Armenia - Romania (sambata, ora 19.00), meciul din preliminariile CM Rusia 2018, le-a rupt inima fratilor Karamian, fosti jucatori la Rapid si la Steaua. Cei doi au dubla cetatenie, romana si armeana. Nu au jucat pentru "tricolori", dar au fost oameni de baza in nationala Armeniei, o reprezentativa care a lipsit de la marile competitii europene si mondiale. La Erevan va lipsi superstarul Henrikh Mkhitaryan, dar cei doi fosti jucatori atrag atentia in privinta altor fotbalisti armeni. Pericolul pentru poarta Romaniei poate veni de la atacantul brazilian Marcos Pizzelli. Armenia are si un portar bun, Arsen Beglaryan, care a aparat extraordinar cu Danemarca...

              06 Octombrie 20162 comentarii
               Titular al nationalei, despre meciurile cu Armenia si Kazahstan: Sa le castigam si din penalti!

               Titular al nationalei, despre meciurile cu Armenia si Kazahstan: Sa le castigam si din penalti!

               Fotbalistul Eric Bicfalvi, titular in partida cu Muntenegru din preliminarii, a declarat ca ar fi multumit cu doua victorii la limita, cu scorul de 1-0, cu goluri din penalti, in partidele din deplasare ale echipei nationale ale Romaniei cu Armenia si Kazahstan. "Sunt doua jocuri foarte importante pentru noi, cu echipe dificile, foarte organizate. Dar e ceva normal sa mergem la victorie. Campania e inca lunga, e clar ca avand doua victorii sansele la calificare sunt mai mari. Dar si Polonia s-a incurcat, Danemarca a castigat greu, asa ca nu cred ca ar trebui sa ne speriem dupa un esec. Dar trebuie sa fim pozitivi si sa castigam 6 puncte. Eu nu as fi multumit cu 4, doar cu 6 puncte. As fi multumit cu doua victorii cu 1-0, din penalti amandoua, nu conteaza...

               04 Octombrie 2016

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Expertii fotbalului din Norvegia, scandalizati de reactiile la adresa copiilor romani de pe National Arena
                In ultimele zile, antrenorii si fotbalistii echipei nationale a Norvegiei s-au aratat scandalizati de prezenta copiilor pe National Arena si au...

                Solutia gasita de FRF pentru inlocuirea lui Cosmin Contra: Cu ce antrenor de top va negocia Burleanu
                Federatia Romana de Fotbal a stabilit cine va fi inlocuitorul lui Cosmin Contra, in cazul in care nationalal Romaniei va rata calificarea la EURO...

                Fotbalistii norvegieni dezvaluie ca s-au gandit sa iasa de pe teren in timpul meciului cu Romania: Aveam un plan clar
                Jucatorii nationalei Norvegiei au luat in calcul posibilitatea de a iesi de pe teren in timpul meciului cu Romania din preliminariile pentru EURO...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor