Ziare.com
Cati bani plateste Emil Boc pentru a aduce echipa de Fed Cup a Romaniei la Cluj

Cati bani plateste Emil Boc pentru a aduce echipa de Fed Cup a Romaniei la Cluj

Confruntarea din Fed Cup dintre Romania si Rusia, programata in luna februarie, va avea loc la Cluj-Napoca. Pentru organizarea evenimentului in Sala Polivalenta din Cluj, autoritatile au aprobat un buget de 101 mii de euro, conform Monitorul de ...

02 Ianuarie 20201 comentariu

Emil boc fed cup

Romancele s-au intors acasa dupa victoria istorica din Fed Cup: Primele declaratii ale "tricolorelor"

Romancele s-au intors acasa dupa victoria istorica din Fed Cup: Primele declaratii ale "tricolorelor"

Trei dintre cele cinci componente ale echipei de Fed Cup a Romaniei au revenit, luni seara, in tara si au vorbit despre victoria istorica din Cehia. Irina Begu, victorioasa la dublu alaturi de Monica Niculescu, spune ca succesul de la Ostrava reprezinta desavarsirea unei munci inceputa in urma cu cinci ani si ca echipa noastra isi propune sa vina acasa cu trofeul in acest sezon. "Inca nu realizez, dar probabil ca in urmatoarele zile voi fi mai constienta de acest rezultat. Este extraordinar! Noi am inceput acest drum in urma cu cinci ani de zile, daca imi aduc bine aminte, la Budapesta. A fost un drum lung, dar a meritat. Acum suntem in semifinale, speram sa facem un rezultat si mai bun, sa ajungem in finala si sa aducem acest trofeu acasa", a spus Begu la Telekomsport...

11 Februarie 2019
  Emil Boc explica de ce a fost lider de galerie la meciul de Fed Cup al Romaniei: Ce spune despre Halep & Co.

  Emil Boc explica de ce a fost lider de galerie la meciul de Fed Cup al Romaniei: Ce spune despre Halep & Co.

  Emil Boc, primarul Clujului, a explicat de ce a fost lider de galerie pentru meciul de Fed Cup disputat de Romania in Cehia. Fostul premier marturiseste ca are ceva experienta, el mergand in tinerete la meciurile celor de la Universitatea Cluj acolo unde era responsabil de batutul tobei. "Nu sunt cantaret, nu ma pricep la muzica. Mergeam in tinerete cu fanii "U" Clujului la meciuri, mai bateam la tobe, dar de atunci nu am mai facut-o. Dar uite ca asa ceva nu se uita. Am fost de cateva ori responsabil cu tobele la vremea aceea. Toba a fost luata din Sala Polivalenta din Cluj, e dotata cu asa ceva si cu alte obiecte care pot intretine ritmul la meciuri. A fost ceva foarte frumos. Am fost 60 de oameni din Cluj, cateva sute de romani din alte tari si am facut sa para ca am jucat in Romania...

  11 Februarie 20199 comentarii
   Simona Halep, impresionata de comportamentul lui Emil Boc

   Simona Halep, impresionata de comportamentul lui Emil Boc

   Simona Halep s-a declarat uimita de comportamentul lui Emil Boc din timpul meciurilor de Fed Cup de la Ostrava. Primarul Clujului a reusit sa capteze atentia tuturor dupa ce a venit la arena din Ostrava cu o toba uriasa in care a batut frenetic. Boc a fost liderul galeriei Romaniei, iar camerele de filmat ale televiziunii din Cehia au oferit foarte des cadre cu el in timpul meciurilor. Inclusiv Simona Halep a observat fanatismul lui Emil Boc si l-a laudat pentru felul in care a sustinut echipa Romaniei...

   09 Februarie 20199 comentarii
    Simona Halep castiga superb meciul cu Katerina Siniakova. Romania si Cehia sunt la egalitate dupa prima zi in Fed Cup

    Simona Halep castiga superb meciul cu Katerina Siniakova. Romania si Cehia sunt la egalitate dupa prima zi in Fed Cup

    Romania si Cehia sunt la egalitate, scor 1-1, dupa prima zi a duelului ce conteaza pentru calificarea in semifinalele Fed Cup. Punctul echipei noastre a fost adus de Simona Halep, dupa ce in prealabil Mihaela Buzarnescu a fost invinsa de Karolina Pliskova cu 6-1, 6-4. Simona a trecut in al doilea meci al zilei de Katerina Siniakova (44 WTA), scor 6-4, 6-0. Ocupanta locului 3 WTA a intrat foarte determinata pe teren si a luat rapid un avans considerabil, insa s-a relaxat pe finalul primului set, permitandu-i Siniakovei sa spere...

    09 Februarie 201931 comentarii
     Faza zilei in Cehia: Ipostaza in care a fost surprins Emil Boc inaintea meciului de Fed Cup (Video)

     Faza zilei in Cehia: Ipostaza in care a fost surprins Emil Boc inaintea meciului de Fed Cup (Video)

     Emil Boc si-a facut o aparitie spectaculoasa la arena din Ostrava, unde sambata are loc meciul dintre Romania si Cehia, ce conteaza pentru calificarea in semifinalele Fed Cup. Edilul orasului Cluj-Napoca a patruns in sala avand in brate o toba in care batea cu toata puterea, in timp ce striga "Romania, Romania, ole, ole, ole!", scrie Fanatik. Boc a fost liderul suporterilor romani si i-a condus pe acestia in arena. Apoi, pe durata meciurilor, Boc a continuat sa fie in prim-plan, iar televiziunea din Cehia a oferit multe cadre cu el in timp ce batea frenetic in toba...

     09 Februarie 201920 comentarii
      Boc, vesel dupa audierile la DNA: Va astept la Cluj pentru Spania-Romania si meciurile Simonei Halep

      Boc, vesel dupa audierile la DNA: Va astept la Cluj pentru Spania-Romania si meciurile Simonei Halep

      Fostul premier Emil Boc a declarat, miercuri, la iesirea de la DNA, unde a fost audiat in calitate de martor, ca nu a facut niciun denunt si i-a indemnat pe romani sa vina la Cluj-Napoca la meciul amical cu Spania si la cel de Fed Cup cu Germania. "Am fost invitat in calitate de martor si am dat declaratii in acest sens. Declaratia a vizat procedura de organizare si functionare a Guvernului in baza Legii 90/2001. Am prezentat aspecte si detalii ce tin de functionarea Guvernului, relatia cu ministerele de resort si procedurile de desemnare in diverse comitete, comisii interministeriale in care Guvernul are reprezentanti...

      16 Martie 201613 comentarii

       Urmareste Ziare.com pe

       Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
        

       TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

       Simona Halep vine cu vesti bune inaintea debututului de la Australian Open
       Simona Halep o va intalni marti dimineata pe Jennifer Brady in primul tur de la Australian Open, iar tenismena noastra spune ca se simte bine....

       Remiza spectaculoasa pentru FCSB
       FCSB a incheiat la egalitate, scor 3-3, meciul amical disputat luni seara cu Lokomotiv Moscova, in Spania. Pentru trupa pregatita de Bogdan...

       WTA a anuntat clasamentul din aceasta saptamana: Simona Halep, in urcare
       Simona Halep a urcat o pozitie in clasamentul anuntat luni de Asociatia de Tenis Feminin (WTA). Tenismena romana ocupa in aceasta saptamana...
       Platforma pentru solutionarea online a litigiilor