Ziare.com
Klopp acuza arbitrajul dupa ce Liverpool a pierdut finala Europa League

Klopp acuza arbitrajul dupa ce Liverpool a pierdut finala Europa League

Antrenorul echipei engleze de fotbal FC Liverpool, germanul Juergen Klopp, s-a declarat dezamagit dupa pierderea finalei Europa League, in fata spaniolilor de la FC Sevilla (1-3), miercuri seara la Basel, acuzand totodata arbitrajul brigazii conduse ...

19 Mai 20162 comentarii

Europa league 2014 2015

Steaua si Astra, in Europa League: Echipe probabile, clasamente, televizari si arbitri

Steaua si Astra, in Europa League: Echipe probabile, clasamente, televizari si arbitri

Iata programul meciurilor pe care Steaua si Astra le vor disputa joi seara in grupele Europa League. * Steaua Bucuresti vs. Rio Ave (Grupa J) / joi 23 octombrie / ora 20.00 /National Arena / Digi Sport 1 si Dolce Sport 1 Echipele probabile: Steaua: Arlauskis - Papp, Szukala, Varela, Latovlevici - Prepelita, Sanmartean - Popa, Chipciu, Tanase - Keseru...

23 Octombrie 2014
  Hategan si Tudor fluiera in grupele Europa League

  Hategan si Tudor fluiera in grupele Europa League

  UEFA a dat pe mana unor arbitri romani doua importante jocuri contand pentru etapa 2 a grupelor Europa League, editia 2014 / 2015, fiind vorba chiar de cei mai bine cotati centrali ai nostri pe plan international, Ovidiu Hategan si Alexandru Tudor. Iata la ce partide vor oficia acestia, cat si componenta brigazilor: * St. Etienne vs. Dniepr Dniepropetrovsk / Grupa F / joi 2 octombrie / ora 22.05 Alexandru Tudor - central; Aurel Onita si Adrian Ghinguleac - asistenti; Istvan Kovacs si Radu Petrescu - aditionali; Valentin Avram - rezerva...

  02 Octombrie 2014
   Arbitrii echipelor romanesti in grupele Europa League

   Arbitrii echipelor romanesti in grupele Europa League

   UEFA a delegat brigazi din Austria si Cehia la meciurile echipelor romanesti care evolueaza in grupele Europa League. Iata componentele acestora: * Dinamo Kiev vs. Steaua Bucuresti / Grupa J / ora 20.00 Arbitri: Robert Schorgenhofer - central; Mattias Winsauer si Roland Branduer - asistenti; Rene Eisner si Dominik Ouschan - aditionali; Richard Huebler - rezerva (toti din Austria)...

   02 Octombrie 2014
    Arbitrii echipelor romanesti la debutul in grupele Europa League

    Arbitrii echipelor romanesti la debutul in grupele Europa League

    UEFA a anuntat delegarile primei serii de jocuri contand pentru grupele celei de-a doua competitii europene rezervate echipelor de club, editia 2014/2015. Steaua si Astra, formatiile care vor reprezenta fotbalul autohton in aceasta faza a Europa League, vor fi arbitrate de rusi, respectiv ciprioti. Iata componenta brigazilor de la partidele reprezentantelor Romaniei: * Steaua Bucuresti vs. Aalborg (Grupa J) - joi 18 septembrie / ora 22.05...

    17 Septembrie 2014
     Tragerea la sorti a grupelor Europa League: Steaua si Astra si-au aflat adversarele

     Tragerea la sorti a grupelor Europa League: Steaua si Astra si-au aflat adversarele

     Steaua Bucuresti si Astra Giurgiu si-au aflat vineri dupa-amiaza adversarele din grupele Europa League. La tragerea la sorti ce-a avut loc la Monaco, "ros-albastrii" au facut parte din a doua urna valorica si au fost repartizati in Grupa J, alaturi de Dinamo Kiev (Ucraina), Rio Ave (Portugalia) si Aalborg (Danemarca). De partea cealalta, Astra, plasata in urna a 4-a, a fost 'aruncata' in Grupa D, unde se mai gasesc Red Bull Salzburg (Austria), Celtic (Scotia) si Dinamo Zagreb (Croatia). O tragere la sorti norocoasa pentru cele doua reprezentante ale Romaniei, care au evitat echipe de top, precum Inter, Tottenham sau Sevilla...

     29 August 2014
      Arbitrii echipelor romanesti in cupele europene

      Arbitrii echipelor romanesti in cupele europene

      UEFA a facut cunoscute brigazile care vor oficia la mansa retur a play-off-ului celor doua competitii continentale rezervate echipelor de club, editia 2014/2015, jocurile formatiilor noastre fiind date pe mana unor cavaleri din Spania, Rusia si Slovacia, dupa cum urmeaza: * Ludogorets Razgrad (Bulgaria) vs. STEAUA BUCURESTI - Champions League / miercuri 27 august / ora 20.45 / in tur: 0-1 Arbitri: Alberto Undiano Mallenco - central; Roberto Diaz Perez del Palomar si Juan Yuste - asistenti; Carlos Gomez si Javier Estrada - aditionali; Pau Cebrain Devis - rezerva (toti din Spania)...

      27 August 20141 comentariu
       Arbitrii echipelor noastre in play-off-ul Europa League

       Arbitrii echipelor noastre in play-off-ul Europa League

       UEFA a facut cunoscute brigazile care vor oficia la mansa tur a play-off-ului celei de-a doua competitii continentale de club, editia 2014/2015, jocurile celor doua formatii romanesti ajunse in aceasta faza, Petrolul si Astra, fiind date pe mana unor cavaleri de prima mana din Italia si Spania. * Petrolul Ploiesti vs. Dinamo Zagreb - 21 august, ora 20.30 Arbitri: Daniele Orsato - Lorenzo Manganelli si Nicola Nicoletti. Rezerva: Daniele Doveri (toti din Italia) Observator arbitri: Marinus Koppman (Olanda)...

       16 August 2014
        Arbitrii echipelor romanesti in cupele europene

        Arbitrii echipelor romanesti in cupele europene

        Cele patru formatii ale noastre angrenate in competitiile continentale rezervate cluburilor, editia 2014/2015, vor juca miercuri si joi mansele decisive ale turului III preliminar, UEFA delegand urmatoarele brigazi la partidele acestora: * Steaua Bucuresti vs. FC Aktobe (Kazahstan) - Champions League / miercuri 6 august / ora 20.30 / National Arena / Pro TV Arbitri: Miroslav Zelinski (foto) - Antonin Kordula si Jan Patak. Rezerva: Zbynek Proske (toti din Cehia) Observator arbitri: Luis Enrique Manuel Mejuto Gonzales (Spania)...

        06 August 2014
         Arbitrii echipelor romanesti in Europa League

         Arbitrii echipelor romanesti in Europa League

         Toate cele trei formatii ale noastre aflate pe tabloului turului III preliminar al celei de-a doua competitii europene rezervate cluburilor, editia 2014/2015, vor juca astazi mansa tur, dupa cum urmeaza: * Astra Giurgiu vs. Slovan Liberec / ora 19.00 Arbitri: Ilias Spathas - Lazaros Dimitriadis si Polichronis Kostaros. Rezerva: Anastasios Sidiroulos (toti din Grecia) Observator arbitri: William Young (Scotia)...

         31 Iulie 2014
          Arbitrii echipelor noastre in Europa League

          Arbitrii echipelor noastre in Europa League

          Dupa fulminantul start luat miercuri seara de Steaua in preliminariile Champions League, editia 2014/2015 (vezi victoria cu 1-0 obtinuta in fata norvegienilor de la Stromsgodget), astazi intra in focuri europene alte doua echipe romanesti, Petrolul si CFR Cluj, ambele urmand sa joace pe teren propriu. Iata ce brigazi a delegat UEFA la partidele formatiilor noastre contand pentru mansa 1 a turului 2 preliminar al Europa League: * Petrolul Ploiesti vs. Flamurtari Vlora (Albania) / ora 19.30 / Stadion: Ilie Oana...

          17 Iulie 20141 comentariu
           Cupa Ligii: Programul, arbitrii si televizarile preliminariilor

           Cupa Ligii: Programul, arbitrii si televizarile preliminariilor

           Dupa o absenta de 14 ani, Cupa LPF revine in actualitate, astazi fiind programate doua jocuri contand pentru calificarea in optimi, confruntari in care se bat cele patru nou promovate pe prima scena fotbalistica. Iata disputele de miercuri: * Rapid Bucuresti vs. CS U Craiova / ora 18.00 / Stadion Giulesti / Look TV George Radulescu (Bucuresti) - Marius Nicoara (Baile Herculane) si Sebastian Stoianov (Constanta). Rezerva: Andrei Chivulete (Bucuresti)...

           16 Iulie 20143 comentarii
            Arbitrii romani, sariti din schema de UEFA

            Arbitrii romani, sariti din schema de UEFA

            UEFA n-a delegat nicio brigada de la noi la deschiderea noii stagiuni a celei de-a doua competitii europene rezervate echipelor de club, dar a dat jocuri spre observare unor romani. Astfel, cel mai titrat tusier din istoria arbitrajului autohton, timisoreanul Nicolae Grigorescu, va fi prezent joi seara la Burgas, acolo unde echipa bulgara Botev Plovdiv se va confrunta cu modesta FC Libertas din San Marino. In schimb, actualul presedinte al CCA, Alexandru Deaconu (foto), va avea o deplasare mult mai lunga decat banateanul, mai precis in Norvegia, urmand sa fie cu ochii-n patru pe arbitrii jocului dintre Rosenborg si Jelgava (Letonia)...

            04 Iulie 20141 comentariu
             UEFA a anuntat stadioanele pentru finalele cupelor europene din 2015

             UEFA a anuntat stadioanele pentru finalele cupelor europene din 2015

             UEFA a anuntat, joi, numele stadionului unde va avea loc finala Ligii Campionilor in 2015. Comitetul Executiv al forului continental a ales Stadionul Olimpic din Berlin pentru ultimul act de peste doi ani. Arena din capitala Germaniei are o capacitate de 74.000 de locuri, fiind inaugurata in 1936 cu ocazia Jocurilor Olimpice. Situat in partea de vest a Berlinului, este stadionul pe care joaca echipa locala Hertha. Aici s-au jucat si trei meciuri in timpul Mondialului din 1974 si alte sase meciuri, inclusiv finala, la Mondialul din 2006, organizate de fosta Germanie Federala respectiv Germania...

             23 Mai 2013
              Europa League ar putea fi desfiintata

              Europa League ar putea fi desfiintata

              Europa League, cea de-a doua competitie intercluburi de pe "batranul continent" ar putea fi desfiintata de UEFA incepand cu 2015. Cel putin asa sustine Michel Platini, care a afirmat ca la forul european s-au purtat deja cateva discutii in acest sens. Competitia va fi bineinteles inlocuita cu alta, insa o decizie concreta va fi luata abia in 2014. "Exista o analiza in curs pentru a se stabili in ce format se vor disputa competitiile europene intre 2015 si 2018. O decizie in privinta Europa League se va lua in 2014. In acest moment nu s-a hotarat nimic", a declarat Platini pentru Ouest-France...

              28 Noiembrie 2012
               Iata unde se vor disputa finalele Ligii Campionilor si Europa League in 2014

               Iata unde se vor disputa finalele Ligii Campionilor si Europa League in 2014

               UEFA a anuntat marti orasele si stadioanele care vor gazdui finalele Champions League si Europa League din 2014. Astfel, finala Ligii Campionilor va avea loc la Lisabona (Portugalia), in timp ce finala Ligii Europa va fi gazduita de orasul Torino (Italia), a anuntat Comitetul Executiv al UEFA, reunit la Istanbul. De asemenea, Campionatul European de tineret din 2015 se va disputa in Cehia. Da Luz (Benfica) si Juventus Stadium sunt cele doua arene care vor gazdui cele mai importante meciuri din 2014...

               21 Martie 2012

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Mircea Lucescu pune la zid un jucator al Romaniei dupa remiza cu Norvegia
                Mircea Lucescu l-a criticat in termeni duri pe atacantul George Puscas dupa remiza cu Norvegia din preliminariile pentru EURO 2020. Lucescu i-a...

                Ce au confiscat stewarzii de la copiii prezenti pe National Arena la Romania - Norvegia
                Stewarzii care au asigurat securitatea la meciul dintre Romania si Norvegia i-au controlat la sange pe cei aproape 30 de mii de copii prezenti pe...

                Norvegia a reclamat Romania la UEFA dupa meciul de pe National Arena
                Conducerea Federatiei de Fotbal din Norvegia a depus o plangere la UEFA dupa meciul cu Romania de pe National Arena. Supararea nordicilor pleaca...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor