Ziare.com
FCSB va avea un jucator cu clauza de 500 de milioane de euro: Anuntul lui Gigi Becali

FCSB va avea un jucator cu clauza de 500 de milioane de euro: Anuntul lui Gigi Becali

Gigi Becali anunta ca FCSB va avea in lot un fotbalist cu o clauza de reziliere a contractului in valoare de 500 de milioane de euro. Tanarul Ianis Stoica este alesul latifundiarul, acesta pariind ca pustiul va deveni cel mai scump roman din ...

11 Iulie 20186 comentarii

Fcsb fotbalisti clauza

Becali vinde cel mai bun jucator de la FCSB: Sa-i gaseasca echipa!

Becali vinde cel mai bun jucator de la FCSB: Sa-i gaseasca echipa!

Gigi Becali anunta ca este gata sa se desparta de cel mai bun jucator al FCSB la finalul sezonului. Imediat dupa ce impresarul lui Constantin Budescu a declarat ca jucatorul si-ar dori un transfer in Vestul Europei, finantatorul vicecampioanei a marturisit ca este de acord cu plecarea atacantului. "Sa-i gaseasca echipa. Daca vor sa plateasca 3 milioane de euro, sa-i gaseasca. Daca o plateste cineva, vom vedea", a spus Gigi Becali pentru Pro TV. Budescu este cel mai bun fotbalist din lotul celor de la FCSB si poate pleca in vara pentru numai trei milioane de euro, atat cat este clauza de reziliere a contractului sau...

21 Martie 2018
  Reactia fotbalistului Craiovei ofertat de Becali: Bineinteles ca valorez 3 milioane de euro

  Reactia fotbalistului Craiovei ofertat de Becali: Bineinteles ca valorez 3 milioane de euro

  Gigi Becali nu a renuntat la intentia de a-l transfera pe Alexandru Baluta, de la Craiova, insa mutarea nu va fi una ieftina, dupa cum chiar jucatorul recunoaste. "Decarul" oltenilor sustine ca valoreaza 3 milioane de euro, atat cat este clauza de reziliere a contractului sau. "Bineinteles ca valorez 3 milioane de euro. Atat scrie in contract", a spus Baluta dupa meciul Dinamo - Craiova. Gigi Becali a anuntat recent ca este dispus sa achite clauza lui Baluta pentru a-l aduce pe jucator la FCSB...

  05 Februarie 2018
   Fotbalistul roman care il refuza pe Becali: Nu se pune problema transferului la FCSB!

   Fotbalistul roman care il refuza pe Becali: Nu se pune problema transferului la FCSB!

   Un fotbalist din Liga 1 refuza transferul la FCSB, chiar daca finantatorul vicecampioanei este gata sa plateasca o suma record pentru el. Alexandru Baluta spune ca vrea sa ramana la Craiova si sa castige trofee cu oltenii, nefiind interesat de o trecere la gruparea din Berceni. "Nu vreau sa mai vorbesc despre telenovela transferului la FCSB. Nu ma priveste. Gandul meu este la Craiova. Domnul Becali isi doreste foarte mult sa ma ia si mi-a crescut cota, dar atat. Nu se pune problema transferului la FCSB. Vreau sa castig trofee cu Craiova", a spus Baluta, citat de gsp.ro...

   14 Ianuarie 20181 comentariu
    Gigi Becali e dispus sa achite clauza de reziliere pentru starul Craiovei

    Gigi Becali e dispus sa achite clauza de reziliere pentru starul Craiovei

    Patronul celor de la FCSB, Gigi Becali, a anuntat ca este dispus sa plateasca clauza de reziliere a celui mai dorit fotbalist roman din Liga 1. Vorbim de Alexandru Baluta, vedeta celor de la CSU Craiova, care are o clauza de reziliere record pentru Liga 1, de 3 milioane de euro. Satul de ultimele discutii si negocieri esuate cu oltenii, Becali a anuntat ca este dispus in sfarsit sa plateasca integral clauza: "Eu v-am mai spus si nu am chef sa va tot repet. Daca doresc, si maine il iau pe Baluta de la Craiova. Platesc clauza de reziliere si cu asta basta! Dar nu imi face nimeni strategia de transferuri pe banii mei. Stiu ce am de facut in aceste zile. Oricum, Baluta este singurul fotbalist din Liga 1 pe care eu il doresc la Steaua", a sunat declaratia latifundiarului din Pipera pentru cotidianul Fanatik...

    13 Ianuarie 20181 comentariu
     Sumudica a gasit un fotbalist roman cu trei clase peste "perla lui Becali"

     Sumudica a gasit un fotbalist roman cu trei clase peste "perla lui Becali"

     Marius Sumudica sustine ca fostul sau elev de la Astra, Alexandru Ionita, este cu trei clase peste "perla lui Gigi Becali", pustiul Dennis Man. Tehnicianul lui Kayserispor a reactionat dupa ce latifundiarul a dezvaluit ca ar fi refuzat o oferta de 15 milioane de euro primita pentru transferul lui Man. Sumudica nu crede ca aceasta oferta a existat si ii transmite lui Becali ca jucatorul sau nu este inca la cel mai inalt nivel. "Cu tot respectul pentru Man si cu tot respectul pentru Gigi, in acest moment Man nu poate face 14 milioane de euro nici daca are trei picioare. 14 milioane sunt 14 milioane. E bugetul unui club de Liga 1 pe trei ani de zile. Cred ca este enorm in momentul de fata. O avea calitati, dar nici nu l-am urmarit foarte mult. Daca va ajunge la valoarea asta, bravo lui, lui Gigi si antrenorului. Hai sa dam un tur prin Europa sa vedem ce jucatori s-au transferat pe 14 milioane de euro. Ne imbolnavim...

     11 Ianuarie 20182 comentarii
      Becali spune ca a primit o oferta pentru jucatorul cu clauza de 100 de milioane de euro

      Becali spune ca a primit o oferta pentru jucatorul cu clauza de 100 de milioane de euro

      Gigi Becali a anuntat, marti, ca a primit o oferta pentru fotbalistul care are o clauza de reziliere a contractului in valoare de 100 de milioane de euro. Latifundiarul sustine ca a aflat de la Mihai Stoica, directorul sportiv al FCSB, ca o formatie din strainatate s-a interesat de pustiul Dennis Man. Chiar daca acest club misterios ar fi dispus sa plateasca si 15 milioane de euro pentru transfer, Becali spune ca nu se pune problema sa il vanda pe Man in momentul de fata. "Azi l-am intrebat pe Meme, care era suparat pe Alibec. Mi-a dat doua vesti bune. Pe prima nu v-o spun, e secret, e o chestiune de bani si nu pot sa v-o spun. E vorba de o oferta, dar nu va spun, pentru ca nu credeti. O sa vedeti cand se face...

      09 Ianuarie 20181 comentariu
       FCSB a anuntat oficial ca se desparte de 4 jucatori

       FCSB a anuntat oficial ca se desparte de 4 jucatori

       Gruparea din Berceni condusa de Gigi Becali, FCSB, a anuntat duminica dimineata faptul ca se desparte oficial in aceasta iarna de 4 jucatori, care vor fi cedati la 3 cluburi sub forma de imprumut. E vorba de cedarea lui De Amorim catre gruparea turca Kayserispor, a lui Vlad Achim la FC Botosani si a cuplului Daniel Benzar - Marian Pleasca la FC Voluntari: "FC Steaua Bucuresti anunta ca a ajuns la mai multe acorduri de imprumut ale unora dintre jucatorii care au facut parte din lotul echipei noastre in 2017...

       07 Ianuarie 2018
        Olimpiu Morutan a semnat cu FCSB: Cati bani a platit Becali si ce salariu va avea

        Olimpiu Morutan a semnat cu FCSB: Cati bani a platit Becali si ce salariu va avea

        Olimpiu Morutan a devenit joi oficial noul jucator al celor de la FCSB. Mijlocasul in varsta de 18 ani a semnat un contract valabil pentru urmatoarele cinci sezoane cu FCSB. Fotbalistul celor de la Botosani nu va ajunge insa imediat la vicecampioana Romaniei, ci din vara, la startul sezonului viitor. "Pentru mine este un vis implinit, deoarece am ales cu sufletul. Am venit la Steaua sa muncesc si sa ajung titular. Nu imi este frica de concurenta si vreau in scurt timp sa prind si echipa nationala. Sa fie intr-un ceas bun", a declarat Morutan, dupa ce a semnat contractul cu vicecampioana Romaniei...

        21 Decembrie 20171 comentariu
        Alte articole despre: Olimpiu Morutan transfer FCSB
         Gica Hagi explica de ce i-a vandut pe Nedelcu si Benzar la FCSB

         Gica Hagi explica de ce i-a vandut pe Nedelcu si Benzar la FCSB

         Gica Hagi a oferit in premiera explicatii dupa ce i-a vandut pe Dragos Nedelcu si Romario Benzar la FCSB. Managerul tehnic de la Viitorul a afirmat ca a tinut cont de dorinta jucatorilor de a pleca la o alta echipa si de faptul ca nu a avut oferte din strainatate pentru ei. "Nedelcu a avut o posibilitate a doua oara, a fost de acord sa plece. Ambi jucatori au fost de acord. Si-au dorit sa stea cu noi in primul tur din Liga Campionilor, isi doresc sa joace si in fotbalul international, dar, concret, oferta foarte buna au avut de la Steaua si atunci a fost optiunea lor...

         10 August 20175 comentarii
          FCSB i-a transferat pe Dragos Nedelcu si Romario Benzar de la Viitorul. Ce au declarat fotbalistii la prezentarea oficiala

          FCSB i-a transferat pe Dragos Nedelcu si Romario Benzar de la Viitorul. Ce au declarat fotbalistii la prezentarea oficiala

          FCSB i-a transferat miercuri pe Dragos Nedelcu si Romario Benzar de la Viitorul Constanta. Cei doi fotbalisti au ajuns la resedinta lui Gigi Becali si au semnat contracte pe o perioada de cinci ani cu gruparea ros-albastra. "Traiesc o bucurie, am luat cei mai buni jucatori din Romania la ora asta. Pe Nedelcu il vad fundas central. Nu poate fi mai bun ca mijlocas central decat Casemiro, dar poate fi mai bun fundas central decat Pique. Si atunci va juca fundas central", a spus Becali inainte ca cei doi fotbalisti sa semneze...

          09 August 2017
           Inca un jucator dat afara de la FCSB - oficial

           Inca un jucator dat afara de la FCSB - oficial

           FCSB a anuntat oficial sambata ca s-a despartit de inca un jucator. Dupa fundasul Gabi Tamas si mijlocasul congolez Wilfried Moke, vicecampioana Romaniei a renuntat si la mijlocasul ghanez Sulley Muniru. "FC Steaua Bucuresti anunta ca a ajuns la un acord cu Sulley Muniru pentru rezilierea contractului pe care jucatorul il avea cu clubul nostru. Mijlocasul ghanez li s-a alaturat, astfel, lui Gabriel Tamas si Wilfried Moke pe lista fotbalistilor care au parasit Steaua in aceasta vara, primul reziliind, de asemenea, contractul, iar celui de-al doilea nefiindu-i activata clauza de prelungire a intelegerii", se arata intr-un comunicat al clubului "ros-albastru"...

           17 Iunie 2017
            Inca un milion de euro pentru FCSB: Echipa lui Xavi l-a transferat pe Hamroun - oficial

            Inca un milion de euro pentru FCSB: Echipa lui Xavi l-a transferat pe Hamroun - oficial

            FC FCSB, echipa patronata de Gigi Becali, va incasa un milion de euro dupa ce gruparea Al Sadd, din Qatar, a decis sa il transfere definitiv pe algerianul Hamroun. Formatia la care evolueaza si legendarul Xavi a anuntat joi ca a activat clauza de transfer definitiv a lui Jugurtha Hamroun. Mijlocasul algerian a fost imprumutat in Qatar, Al Sadd avand optiunea de a-l transfera definitiv pentru un milion de euro, bani care vor ajunge acum in conturile FC FCSB. Fotbalistul in varsta de 28 de ani a semnat un contract valabil pana in anul 2019 cu formatia araba...

            25 Mai 2017
             FCSB rateaza din nou transferul lui Budescu: Astra s-a inteles cu un club arab

             FCSB rateaza din nou transferul lui Budescu: Astra s-a inteles cu un club arab

             FCSB este foarte aproape de a rata din nou transferul lui Constantin Budescu, jucator pe care Gigi Becali l-a dorit in ultimele doua sezoane. "Decarul" fostei campioane are sanse mari sa ia drumul Golfului Persic, Astra ajungand la un acord cu o echipa araba pentru transferul sau. "Budescu este un fotbalist pe cale de disparitie. E un fotbalist cum nu prea mai aveam, joaca spectaculos. Este un fel de Hagi, de Sanmartean... Am adus celor de la Astra o oferta de transfer din partea unui club arab, vom mai negocia si astazi. Pana la urma s-a ajuns la un acord intre cluburi, s-a trecut de prima parte, dar urmeaza partea mai grea, negocierea contractului lui Budescu...

             25 Mai 20172 comentarii
              Anunt important pentru viitorul lui Tamas: Iata ce se va intampla cu fundasul FCSB

              Anunt important pentru viitorul lui Tamas: Iata ce se va intampla cu fundasul FCSB

              Gabi Tamas va continua la FCSB si in sezonul urmator, insa va avea mai multe clauze "speciale" in contract. Gigi Becali a anuntat ca a discutat cu fundasul in varsta de 33 de ani si a convenit cu acesta asupra prelungirii acordului scadent in vara, insa cu anumite conditii. "Tamas nu o sa plece. Cu Tamas am o conventie ca o sa-i schimb contractul si o sa-i pun acolo niste clauze. O sa-i pun alte clauze. O sa-i pun mai multe, o sa fie niste clauze drastice. Daca mai bea... nu are rost sa comentam acum, nu vreau sa se supere. Eu am vorbit cu el, m-a intrebat, noi contractul o sa-l facem", a declarat Gigi Becali la Digi Sport...

              27 Aprilie 2017

               Urmareste Ziare.com pe

               Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                

               TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

               Cosmin Contra a analizat finala Cupei Mondiale dintre Franta si Croatia
               Selectionerul echipei nationale a Romaniei, Cosmin Contra, a analizat finala Cupei Mondiale dintre Franta si Croatia, castigata de cocosii galici...

               Cum explica selectionerul Croatiei esecul din finala de Cupa Mondiala pierduta cu Franta
               Selectionerul Croatiei a avut puterea sa vorbeasca pentru prima data dupa esecul formatiei sale in finala Cupei Mondiale cu Franta, scor 2-4, pe...

               Didier Deschamps a intrat intr-un club select dupa finala Cupei Mondiale. Reactia francezului care a bifat titlul mondial atat ca jucator, cat si ca antrenor
               Antrenorul nationalei Frantei a intrat intr-un club foarte select dupa ce duminica a cucerit Cupa Mondiala pe banca echipei sale, dupa o finala...
               Platforma pentru solutionarea online a litigiilor