Ziare.com
Tamas ar vrea sa plece de la Astra: De ce este suparat fotbalistul pe patronul echipei

Tamas ar vrea sa plece de la Astra: De ce este suparat fotbalistul pe patronul echipei

Gabi Tamas ar fi gata sa plece de la Astra Giurgiu dupa numai jumatate de sezon, el fiind suparat pe patronul clubului de la malul Dunarii. Digisport sustine ca fundasul le-a marturisit amicilor alaturi de care isi petrece vacanta de iarna ca nu ...

29 Decembrie 2019

  Gabi tamas astra transfer

  Gabi Tamas s-a intors in Liga 1 - oficial

  Gabi Tamas s-a intors in Liga 1 - oficial

  Astra Giurgiu a anuntat oficial, sambata, transferul fundasului Gabi Tamas. Aparatorul in varsta de 35 de ani a semnat un contract valabil pe un sezon cu gruparea giurgiuveana. "Internationalul roman Gabi Tamas este, oficial, jucatorul echipei noastre, acesta semanand astazi un contract valabil pentru un sezon. Prezent de cateva zile la antrenamentele conduse de Dan Alexa, Tamas completeaza compartimentul defensivei noastre, experienta si valoarea sa fiind un atu important! Bun venit Gabi Tamas si la cat mai multe reusite in tricoul echipei noastre", se arata intr-un comunicat al formatiei de la malul Dunarii...

  03 August 2019
   Tamas a marcat primul gol pentru Astra

   Tamas a marcat primul gol pentru Astra

   Gabi Tamas este foarte aproape de un transfer la Astra Giurgiu si a reusit sa inscrie deja un gol pentru fosta campioana a Romaniei. Fundasul care a primit acordul celor de la Hapoel Haifa sa se pregateasca alaturi de Astra a fost folosit in amicalul cu Pucioasa, disputat miercuri. Fostul international a aratat ca este inca in forma si a reusit chiar sa marcheze o data. Giurgiuvenii au anuntat marti ca au primit acordul israelienilor de a-l avea la antrenamente pe Tamas, un transfer la Astra fiinf iminent...

   31 Iulie 2019
    Antrenorul de la FCSB a vorbit despre posibilitatea ca Gabi Tamas sa se intoarca la gruparea in rosu si albastru

    Antrenorul de la FCSB a vorbit despre posibilitatea ca Gabi Tamas sa se intoarca la gruparea in rosu si albastru

    Antrenorul celor de la FCSB, Bogdan Andone, a vorbit intr-o conferinta de presa oficiala despre posibilitatea ca Gabriel Tamas sa se intoarca la echipa patronata de Gigi Becali. Gabi Tamas are acum o perioada complicata, fiind foarte aproape sa paraseasca echipa din Israel Hapoel Haifa, fiind in negocieri cu clubul din Liga 1 Astra Giurgiu. La conferinta de presa de dinaintea partidei cu FC Botosani, de luni din Liga 1, Bogdan Andone a raspuns intrebarii unui jurnalist despre posibilitatea ca Tamas sa revina in tricoul rosu si albastru...

    28 Iulie 2019
     Presa din Israel anunta ca Tamas va fi dat afara de Hapoel: Romanul s-a inteles deja cu o noua echipa!

     Presa din Israel anunta ca Tamas va fi dat afara de Hapoel: Romanul s-a inteles deja cu o noua echipa!

     Jurnalistii din Israel sustin ca Gabi Tamas va fi dat afara de Hapoel Haifa dupa ce a disparut din cantonamentul echipei mai bine de 24 de ore, dar si ca romanul s-a inteles cu o noua formatie. Potrivit publicatiei One, patronul lui Hapoel, Yoav Katz, a decis sa nu ii mai acorde nicio sansa lui Tamas si sa renunte la serviciile sale. "Yoav nu-l va contrazice pe antrenor si nici pe unii dintre jucatori, acestia fiind de parere ca Tamas trebuie sa plece", au declarat surse din cadrul clubului. Fundasul nu va ramane somer pentru ca tot israelienii scriu ca s-a inteles deja cu o noua echipa!...

     23 Iulie 20195 comentarii

      Urmareste Ziare.com pe

      Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
       

      TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

      Mircea Lucescu se implica la o echipa de traditie
      Mircea Lucescu se implica din umbra la o echipa de traditie din Romania. Daniel Pancu, antrenorul Rapidului, dezvaluie ca tehnicianul roman...

      Surpriza de proportii la Acapulco: Favorita numarul 1, eliminata de ocupanta locului 270 in ierarhia WTA
      Primele cinci favorite ale turneului de la Acapulco au fost eliminate inca din runda inaugurala! Surpriza zilei a produs-o mexicanca Renata...

      Presa din Belgia anunta ca Rangers a luat deja o decizie in cazul lui Ianis Hagi
      Ianis Hagi a avut nevoie de mai putin de o luna pentru a-i convinge pe oficialii lui Glasgow Rangers. Publicatia belgiana Voetbal Nieuws scrie...
      Platforma pentru solutionarea online a litigiilor