Ziare.com
Gica Popescu, dezamagit dupa prestatia Romaniei in deplasarea din Feroe: Cred ca un singur lucru pozitiv ramane dupa aceasta seara

Gica Popescu, dezamagit dupa prestatia Romaniei in deplasarea din Feroe: Cred ca un singur lucru pozitiv ramane dupa aceasta seara

Gica Popescu, fostul capitan al nationalei Romaniei la fotbal, dar si al celor de la FC Barcelona, s-a declarat dezamagit de prestatia echipei noastre in deplasarea din Insulele Feroe. Echipa noastra a castigat cu 3-0 la Torshavn, dupa goluri ...

12 Octombrie 20194 comentarii

  Gica popescu declaratii meci romania feroe

  Gica Popescu, atac dur la adresa lui Iordanescu si a jucatorilor: Cei mai slabi din istorie!

  Gica Popescu, atac dur la adresa lui Iordanescu si a jucatorilor: Cei mai slabi din istorie!

  Fostul capitan al echipei nationale, Gica Popescu, considerat printre cei mai mari fotbalisti romani din istorie alaturi de Gica Hagi si de Nicolae Dobrin, i-a criticat dur pe selectionerul Anghel Iordanescu si pe jucatorii nationalei, dupa eliminarea de la EURO 2016. Astfel, fostul capitan al Barcelonei crede ca Anghel Iordanescu este "total depasit", iar actuala nationala este "cea mai slaba" din istoria fotbalului romanesc. "Din punctul meu de vedere, acum domnul Iordanescu este total depasit. 10 ani de zile in care nu a avut contact individual cu fotbalul. A stat departe de fenomen, eu stiu foarte bine pentru ca domnul Iordanescu urma sa devina director tehnic. Am stat de vorba cu dansul si simteam, dar era Anghel Iordanescu... Din punctul meu de vedere, acum nu era pentru aceasta functie", a spus Gica Popescu, marti seara, la Antena 3...

  22 Iunie 2016
   Gica Popescu: Parca ma uitam la echipa Azerbaidjanului

   Gica Popescu: Parca ma uitam la echipa Azerbaidjanului

   Gica Popescu, fostul international roman, a declarat ca prestatia echipei nationale din meciul cu Serbia a aratat ca un joc al Azerbaidjanului. "Aseara aveam impresia ca ma uit la echipa Azerbaidjanului. Am vazut o echipa fara solutii, fara idei. Eu nu am vazut in nici un moment al jocului o reactie din partea noastra. Ar fi bine ca acest rezultat sa fie doar un accident. Trebuie sa facem ceva la nivel de strategie, pentru ca altfel vom avea parte de multe astfel de momente", a spus Gica Popescu la Sport.Ro...

   11 Octombrie 20097 comentarii
   Alte articole despre: Gica Popescu, echipa nationala, Romania, Serbia

    Urmareste Ziare.com pe

    Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
     

    TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

    Doi fotbalisti uriasi atarna ghetele-n cui
    Doi fotbalisti cunoscuti si-au anuntat, miercuri, retragerile din fotbal. Intr-un interviu acordat Corriere dello Sport, mijlocasul italian...

    Djokovic, invins la Turneul Campionilor dupa un meci dramatic
    Novak Djokovic a pierdut intalnirea disputata, marti seara, cu Dominic Thiem, in Grupa Bjorn Borg de la Turneul Campionilor. Favoritul numarul...

    Baluta, chinuit de Gica Hagi: "La Viitorul mi-a fost foarte greu"
    Alexandru Baluta a vorbit despre plecarea de la Viitorul si tratamentul dur pe care i-l aplica Gica Hagi. Fotbalistul in varsta de 26 de ani a...
    Platforma pentru solutionarea online a litigiilor