Ziare.com
Gica Popescu, dezamagit dupa prestatia Romaniei in deplasarea din Feroe: Cred ca un singur lucru pozitiv ramane dupa aceasta seara

Gica Popescu, dezamagit dupa prestatia Romaniei in deplasarea din Feroe: Cred ca un singur lucru pozitiv ramane dupa aceasta seara

Gica Popescu, fostul capitan al nationalei Romaniei la fotbal, dar si al celor de la FC Barcelona, s-a declarat dezamagit de prestatia echipei noastre in deplasarea din Insulele Feroe. Echipa noastra a castigat cu 3-0 la Torshavn, dupa goluri ...

12 Octombrie 20194 comentarii

Gica popescu revenire fotbal

Gica Popescu, tot mai aproape de revenirea in fotbal

Gica Popescu, tot mai aproape de revenirea in fotbal

Gica Hagi a facut un anunt surpriza despre bunul sau prieten, Gica Popescu. "Regele" a dezvaluit ca Gica Popescu se va intoarce in perioada urmatoare in fotbal, intr-o functie de conducere. Chiar daca nu va candida la alegerile pentru presedintia Federatiei Romane de Fotbal, Popescu va prelua conducerea unui club. "Gica Popescu este langa mine, langa fotbal. Isi doreste sa se intoarca si sa faca lucrul pe care-l stie cel mai bine. Acum depinde de el, a trecut printr-o perioada foarte grea, dar sper sa revina cu noi", a spus Gica Hagi intr-o conferinta de presa...

15 Februarie 20181 comentariu
Alte articole despre: revenire fotbal Gica Popescu
  De ce nu revine Gica Popescu in fotbal

  De ce nu revine Gica Popescu in fotbal

  Gica Popescu afirma ca nu are ce face in fotbal la momentul actual. Fostul capitan al nationalei Romaniei sustine ca va reveni in fotbal in momentul in care o sa gaseasca un proiect motivant. "Toti ma intrebati asta...ce sa fac in fotbal? Ce sa fac? Sa merg sa conduc un club? Deocamdata, nu e momentul sa revin", a spus Gica Popescu pentru Digi Sport. "Am spus, am zile cand imi lipseste foarte mult fotbalul, in special cand merg la meciuri cu legendele Barcelonei. Imbrac din nou tricoul de joc, imi pun ghetele, e un sentinemt aparte. Imi lipseste fenomenul, dar privesc din exteriior; nu am gasit un proiect sa ma motiveze atat de tare incat sa revin", a mai declarat "Baciul"...

  01 Ianuarie 20181 comentariu
  Alte articole despre: Gica Popescu revenire fotbal
   Gica Popescu revine in fotbalul romanesc

   Gica Popescu revine in fotbalul romanesc

   Fostul mare international roman Gica Popescu a anuntat ca va reveni in scurt timp in fotbal. El a precizat ca are "un plan" dar nu a dorit sa ofere informatii despre lucrurile pe care vrea sa le faca. "O sa ma intorc in fotbal! Am un plan!", a spus Gica Popescu pentru Pro Sport. Cel mai probabil, Popescu va reveni alaturi de Gica Hagi, la Viitorul Constanta Popescu a mai spus ca isi doreste ca Razvan Burleanu sa nu castige un nou mandat in fruntea Federatiei Romane de Fotbal...

   22 Decembrie 2017
   Alte articole despre: Gica Popescu revenire fotbal
    Gica Popescu isi anunta revenirea in fotbal

    Gica Popescu isi anunta revenirea in fotbal

    Gica Popescu a anuntat vineri ca sunt sanse foarte mari sa revina in fotbal in aceasta vara. Fostul mare fotbalist roman a mentionat ca va prelua o functie de conducere in cadrul unui club. "Se prea poate sa ma intorc in fotbal din sezonul urmator. Se prea poate, da. Dar nu va pot spune acum la ce echipa voi merge", a spus Gica Popescu la aeroportul Otopeni. Despre Gica Popescu s-a spus in ultima perioada ca ar fi dorit de CFR Cluj...

    02 Iunie 20172 comentarii
    Alte articole despre: Gica Popescu revenire fotbal
     Planul unei echipe din Liga 1: Gica Popescu - presedinte si Dan Petrescu - antrenor

     Planul unei echipe din Liga 1: Gica Popescu - presedinte si Dan Petrescu - antrenor

     Gica Popescu si Dan Petrescu ar putea reveni in Liga 1. CS "U" Craiova intentioneaza sa-l readuca pe Gica Popescu in fotbal, pe postul de presedinte executiv, anunta Sport.ro. Patronul Craiovei, Mihai Rotaru, nu s-ar opri doar la Gica Popescu, ci l-ar dori si Dan Petrescu in functia de antrenor principal. Gica Popescu este in prezent liber de contract, in timp ce Dan Petrescu se afla in ultimele luni de contract la Al-Nasr...

     09 Mai 2017
      Gica Popescu revine pe teren intr-un meci de clasa

      Gica Popescu revine pe teren intr-un meci de clasa

      Fostul mare fotbalist Gica Popescu va evolua intr-un meci al legendelor echipelor FC Barcelona si Real Madrid. Confruntarea va avea loc pe 28 aprilie, in Liban, la Beirut, unde vor participa nume importante din istoria fotbalului, conform Sports.fr. Pe langa Gica Popescu, din echipa Barcelonei vor mai face parte Stoichkov, Vitor Baia, Edmilson, Ronald de Boer si Gaizka Mendieta. Se asteapta ca si Romario, Rivaldo, Puyol si Xavi sa fie prezenti. De partea cealalta, la Real ii vom avea pe Roberto Carlos, Michel Salgado, Fernando Morientes, Christian Karambeu si Ruben de la Red. Sunt asteptati si Figo, Beckham, Raul si Seedorf...

      29 Martie 2017
       Revenit in fotbal, Gica Popescu isi prezinta planurile

       Revenit in fotbal, Gica Popescu isi prezinta planurile

       Gica Popescu se implica din ce in ce mai mult in activitatea de la scoala de fotbal ce ii poarta numele si si-a prezentat planurile. Dupa investitiile dezvaluite de Ziare.com la finalul anului trecut, Gica Popescu spune ca nu se va opri aici si are planuri importante si in acest an. Fostul international spune ca va investi in continuare bani in modernizarea scolii si vrea sa aiba o colaborare si mai buna cu academia lui Gica Hagi, unde sa trimita cei mai buni jucatori. "Dorim sa revigoram activitatea de acolo. Am facut investitii in infrastructura, vom continua si anul asta. Ne dorim sa avem o colaborare foarte buna cu academia lui Gica Hagi, speram ca lucrurile sa mearga spre bine", a spus Gica Popescu la Sportro...

       20 Februarie 2017
        Gica Popescu vorbeste despre parteneriatul cu Hagi: Colaboram de trei ani

        Gica Popescu vorbeste despre parteneriatul cu Hagi: Colaboram de trei ani

        Dupa ce Ziare.com a anuntat in premiera ca Gica Popescu a revenit in fotbal cu o investitie masiva in scoala care ii poarta numele, fostul capitan al nationalei Romaniei a acceptat sa vorbeasca despre acest subiect. "Baciul" a confirmat, de asemenea, o alta informatie transmisa de Ziare.com, el recunoscand ca scoala lui de fotbal colaboreaza strans cu Academia Hagi de trei ani. "Am o colaborare de trei ani cu Hagi. Multi dintre jucatorii de mare perspectiva de la noi au fost transferati la el. Functioneaza foarte bine aceasta cooperare", a dezvaluit Popescu la DigiSport...

        08 Noiembrie 20165 comentarii
         Gica Popescu iese complet din fotbal

         Gica Popescu iese complet din fotbal

         Gica Popescu a anuntat ca a iesit complet din fotbal si ca nu intentioneaza sa revina in sportul care l-a facut cunoscut. Fostul capitan al Barcelonei a marturisit ca si-a pierdut entuziasmul care l-a facut sa se implice in alegerile FRF din 2014 si ca nu crede ca acesta ii va reveni. "Eu nu am vrut sa candidez la presedintia FRF. Dar lumea a spus ca noi, cei care am fost reprezentantii Generatiei de Aur, sa ne implicam. Am avut un proiect la care am lucrat foarte, foarte mult. Si aveam cu totii mult entuziasm. Toata echipa din jurul meu avea o ambitie nemaipomenita. Acum, mi-a disparut acel entuziasm complet, putin probabil sa mai apara. Nu mai simt ca trebuie sa fiu presedintele FRF. E foarte greu sa mai gasesc resorturile necesare...

         28 Septembrie 20163 comentarii
          Gica Popescu revine in fotbal: Prima conferinta de presa dupa ce a iesit din inchisoare

          Gica Popescu revine in fotbal: Prima conferinta de presa dupa ce a iesit din inchisoare

          Gica Popescu este tot mai aproape de momentul revenirii in fotbal dupa ce si-a ispasit pedeapsa primita in "Dosarul Transferurilor". Fostul capitan al echipei nationale a plecat in Turcia alaturi de delegatia celor de la FC Viitorul, iar joi este asteptat in premiera la o conferinta de presa. "Baciul" si cumnatul sau, Gica Hagi, se va intalni cu jurnalistii prezenti in Antalya in jurul orei 14:30, dupa cum anunta DolceSport. Va fi prima intalnire cu presa a lui Popescu dupa cea din momentul eliberarii conditionate, din luna noiembrie, cand a acordat declaratii la poarta inchisorii...

          28 Ianuarie 2016
           Gica Popescu se intoarce in fotbal - Iata ce va face fostul capitan al echipei nationale

           Gica Popescu se intoarce in fotbal - Iata ce va face fostul capitan al echipei nationale

           La aproape trei luni de la eliberarea din inchisoare, Gica Popescu se intoarce in fotbal, iar de saptamana viitoare va incepe activitatea la noul club. Destinatia fostului capitan al echipei nationale este Viitorul Constanta, clubul patronat de Gica Hagi. Popescu ar urma sa fie consultantul lui Gica Hagi si va face deplasarea saptamana viitoare in cantonamentul din Turcia, potrivit Fanatik. Pentru a-l feri de eventuale probleme cu legea, clubul Viitorul a depus deja o solicitare pentru ca Popescu sa fie lasat sa lucreze...

           23 Ianuarie 20164 comentarii
            Revenire spectaculoasa in fotbalul romanesc: Iata ce decizie a luat Gica Popescu

            Revenire spectaculoasa in fotbalul romanesc: Iata ce decizie a luat Gica Popescu

            Gica Popescu se pregateste de o revenire de senzatie in fotbalul romanesc, iar la inceputul lui 2016 a decis sa faca primii pasi in aceasta directie. Potrivit celor de la Fanatik, "Baciul" a decis sa mearga alaturi de echipa cumnatului sau, Gica Hagi, in primul cantonament din aceasta iarna. Popescu se va afla in cantonament cu Viitorul in perioada 13 - 25 ianuarie. Hagi si Popescu ar urma sa colaboreze si oficial la Viitorul, dar numai dupa ce "Baciul" va afla de la Tribunal ce functie poate ocupa...

            11 Ianuarie 20161 comentariu
             Gica Popescu se intoarce in fotbal - anuntul oficial a fost facut

             Gica Popescu se intoarce in fotbal - anuntul oficial a fost facut

             Gica Popescu va reveni pe terenul de fotbal cu ocazia unui meci aniversar organizat de bulgarul Hristo Stoichkov. Organizatorii meciului au sustinut o conferinta de presa in care au prezentat numele jucatorilor care au confirmat prezenta la aceasta partida. Printre ei se afla Gica Popescu, GIca Hagi, Diego Maradona, Carlos Valderrama, Jorge Campos, Jose Luis Chilavert, Ivan Zamorano si Gianfranco Zola. Popescu si Hagi nu vor fi insa colegi, intrucat organizatorii au hotarat sa formeze doua echipe in functie de piciorul pe care il folosesc pentru a controla mingea. Popescu este dreptaci, Hagi stangaci, astfel ca vor fi in echipe diferite...

             09 Decembrie 20151 comentariu
              Gica Popescu revine in fotbal? Dragomir: Va fi presedintele Federatiei

              Gica Popescu revine in fotbal? Dragomir: Va fi presedintele Federatiei

              Zvonurile legate de revenirea in fotbal a lui Gica Popescu au fost amplificate de Dumitru Dragomir, fostul presedinte al LPF. Acesta sustine ca, in maxim un an de zile, "Baciul" va prelua sefia Federatiei Romane de Fotbal. "Ascultati ce va zice Oracolul de la Balcesti: in maximum un an Gica Popescu va fi presedintele Federatiei!", a spus Dragomir la DolceSport. Declaratia acestuia vine dupa ce fosti colegi de-ai lui Popescu din "Generatia de Aur" au anuntat ca-l vor "reactiva" pe acesta in fotbal dupa ce isi va ispasi pedeapsa...

              13 Octombrie 20141 comentariu
               Gica Popescu a luat decizia finala: "Oameni buni, va rog sa ma intelegeti"

               Gica Popescu a luat decizia finala: "Oameni buni, va rog sa ma intelegeti"

               Dupa ce a demisionat de la carma echipei Chindia Targoviste, Gica Popescu bate tot mai mult pasul spre retragerea din fotbal. Fostul capitan al echipei nationale a anuntat ca va renunta si la scoala de fotbal pe care o detine la Craiova. Gica Popescu sustine ca nu mai poate investi bani intr-o afacere care nu produce. "Nu se mai poate sustine o asemenea activitate in momentul de fata, cand businessurile nu merg. Cat sa mai aduc bani de acasa? Un an, doi, cinci... dar se termina! Oameni buni, va rog sa ma intelegeti! Am bagat 15 ani bani in Scoala de fotbal, ajunge! Am spus stop pentru ca afacerile nu mai merg ca in 2006!", a declarat Gica Popescu la Dolce Sport...

               28 Iunie 20132 comentarii

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Mircea Lucescu revine in fotbal
                Mircea Lucescu revine in fotbal dupa o pauza de aproape un an. Tehnicianul roman in varsta de 74 de ani, aflat ultima oara pe banca nationalei...

                FCSB, obligata sa plece din nou de pe National Arena
                Vicecampioana FCSB va fi obligata sa paraseasca din nou cel mai mare stadion al tarii, National Arena, sefii clubului din Berceni cautand solutii...

                Momente de panica pentru Cristiano Ronaldo: Mai multi fani au intrat pe teren la Leverkusen
                Cristiano Ronaldo a marcat un gol in meciul dintre Bayer Leverkusen si Juventus, din Champions League, insa pe final a trait cateva clipe de...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor