Ziare.com
Ilie Nastase dezvaluie ce i-a transmis Ion Tiriac dupa infrangerea Romaniei in semifinalele Fed Cup

Ilie Nastase dezvaluie ce i-a transmis Ion Tiriac dupa infrangerea Romaniei in semifinalele Fed Cup

Ilie Nastase a vorbit din nou despre infrangerea suferita de Romania in fata Frantei, in semifinalele Fed Cup. Fostul mare tenismen roman a dezvaluit si o conversatie purtata cu Ion Tiriac, care a fost prezent la Rouen pentru a le urmari la lucru ...

24 Aprilie 2019

Halep ilie nastase fed cup

Ilie Nastase, despre ultima interdictie primita si retragerea Simonei Halep - Interviu

Ilie Nastase, despre ultima interdictie primita si retragerea Simonei Halep - Interviu

Fostul numar unu mondial Ilie Nastase a dezvaluit care este ultima interdictie primita din partea Federatiei Internationale de Tenis si a vorbit si despre retragerea Simonei Halep din echipa de Fed Cup. Intr-un interviu acordat Ziare.com, Ilie Nastase a dezvaluit ca ITF nu-l lasa sa participe la meciul cu Canada din Fed Cup nici macar in calitate de spectator, deoarece accesul i-a fost interzis in Sala Polivalenta din Cluj. Nastase, care a facut recurs la suspendarea primita ca urmare a incidentelor de la meciul cu Marea Britanie, va fi totusi prezent la Cluj pentru a le sustine de la hotel pe fetele noastre...

06 Februarie 2018
  Washington Post, despre scuzele lui Ilie Nastase: Cu adevarat jalnice

  Washington Post, despre scuzele lui Ilie Nastase: Cu adevarat jalnice

  Washington Post a taxat in termeni duri mesajul in care Ilie Nastase si-a cerut scuze, vineri, pentru incidentele de la confruntarea de Fed Cup cu Marea Britanie. "Ilie Nastase a oferit scuze cu adevarat jalnice pentru comentariile la adresa Serenei Williams", a titrat publicatia americana. Sursa citata noteaza ca "Ilie Nastase nu si-a cerut scuze cu adevarat, ci doar a spus ca a fost spontan". Americanii mentioneaza ca Nastase si-a cerut scuze pentru ca le-a injurat pe Johanna Konta si Anne Keothavong, "chiar daca i-a luat ceva sa ajunga aici"...

  29 Aprilie 20177 comentarii
   Ilie Nastase, la un pas de o decizie radicala dupa incidentele de la Fed Cup

   Ilie Nastase, la un pas de o decizie radicala dupa incidentele de la Fed Cup

   Ilie Nastase a anuntat ca este foarte aproape sa se retraga definitiv din tenis, ca urmare a incidentelor petrecute la confruntarea din Fed Cup cu Marea Britanie. Fostul mare tenismen a afirmat ca va lua aceasta decizie in cazul in care Federatia Internationala va dicta orice pedeapsa impotriva sa, conform BBC. "Am alte lucruri de facut, am multe afaceri. Tocmai le-am zis acelasi lucru celor de la Federatia Romana de Tenis. Am venit pentru fete, ele ma vor pe scaun", a spus Nastase pentru sursa citata...

   29 Aprilie 20175 comentarii
    Noi critici la adresa lui Ilie Nastase dupa incidentele de la meciul de Fed Cup

    Noi critici la adresa lui Ilie Nastase dupa incidentele de la meciul de Fed Cup

    Fostul mare tenismen britanic Tim Henman l-a criticat dur pe Ilie Nastase dupa incidentele de la meciul de Fed Cup cu Marea Britanie. "Pata lasata de Ilie Nastase este de neaparat. A fost un episod cu adevarat nefericit, este ceva ce nu isi doreste nimeni sa vada in tenis. Nu-si are loc in societate asa ceva!", a spus Henman, citat de The Hindu. Tim Henman a fost cel mai bun jucator al Marii Britanii in urma cu 15-20 de ani, avand numeroase semifinale la Roland Garros, Wimbledon si US Open. Confruntarea dintre Romania si Marea Britanie a fost marcata de o serie de incidente ce l-au avut in prim plan pe Ilie Nastase...

    27 Aprilie 2017
     Ilie Nastase a gasit vinovatii pentru incidentele de la Mamaia

     Ilie Nastase a gasit vinovatii pentru incidentele de la Mamaia

     Ilie Nastase sustine ca vinovati pentru tot scandalul din jurul meciului de Fed Cup dintre Romania si Marea Britanie sunt chiar jurnalistii din Albion. Nastase sustine ca acestia au amplificat declaratiile sale si au scris articole "ce nu-si aveau rostul" si astfel l-au provocat. "De ce au scris o asemenea stire? Doar ca sa faca scandal? Sunt mult mai multe lucruri importante ce se intampla", a spus Nastase pentru The Associated Press. "Orice as spune, sunt baiatul rau", a comentat Nastase vizibil iritat...

     26 Aprilie 20173 comentarii
      Catalogul din tenis: Ce nota a primit Ilie Nastase dupa incidentele de la Fed Cup

      Catalogul din tenis: Ce nota a primit Ilie Nastase dupa incidentele de la Fed Cup

      Unul dintre cele mai apreciate portaluri de tenis din intreaga lume a publicat rubrica obisnuita - catalogul saptamanal. Intreaga atentie a fost astfel pe Ilie Nastase, dupa incidentele de la meciul cu Marea Britanie din Fed Cup. Capitanul nejucator al echipei noastre a fost notat cu 0 de catre Ubitennis, in traditionala rubrica saptamanala. Niciodata in istoria portalului italian nu s-a mai acordat o asemenea nota. "Ilie a fost rasist, badaran, lipsit de sportivitate, ridicol si cum mai vreti sa-i spuneti. Nici macar nu a vrut sa-si ceara scuze", a scris sursa citata...

      25 Aprilie 20173 comentarii
       Capitanul britanicelor, despre Ilie Nastase: Ce ati vazut nu a fost primul incident. S-a intamplat ceva si la dineu

       Capitanul britanicelor, despre Ilie Nastase: Ce ati vazut nu a fost primul incident. S-a intamplat ceva si la dineu

       Anne Keothavong, capitanul nejucator al echipei de Fed Cup a Marii Britanie, spune ca a existat un incident cu Ilie Nastase si la dineul oficial. Keothavong a afirmat ca Nastase i-a facut avansuri si la dineul oficial, la care au participat reprezentantii celor doua echipe si ai Federatiei Internationale de Tenis. "Ce ati vazut, nu a fost primul incident. S-a intamplat ceva similar si la dineul oficial, tot cu Ilie in prim plan", a spus Anne Keothavong pentru postul Sky Sports. "Este clar ca a avut un comportament inadecvat. Poate ca nici nu trebuia pus in aceasta postura de capitan", a adaugat Keothavong...

       24 Aprilie 20177 comentarii
        Primele declaratii facute de Ilie Nastase dupa incidentele de la Fed Cup: Ce sa fac cu britanicele? Una e gravida, alta ocupata

        Primele declaratii facute de Ilie Nastase dupa incidentele de la Fed Cup: Ce sa fac cu britanicele? Una e gravida, alta ocupata

        Intrebat daca le-a sunat pe Johanna Konta si Anne Keothavong pentru a-si cere scuze dupa ce le-a jignit, Ilie Nastase a avut un nou derapaj. Nastase a continuat seria declaratiilor din ultimele zile si a oferit un raspuns incredibil. "Nu, n-am incercat. Pai, ce sa fac cu ele? Ce sa fac cu ele? Pai una este gravida cu al doilea copil, aialalta e ocupata. Pai n-am ce sa fac cu ele...", a afirmat Nastase, citat de Sportro. In timp ce acorda acest interviu, Nastase s-a intalnit cu supervizorul ITF, pe care l-a luat la rost...

        24 Aprilie 20177 comentarii
         Ilie Nastase i-a cerut numarul de telefon capitanului echipei Marii Britanii: In ce camera de hotel stai?

         Ilie Nastase i-a cerut numarul de telefon capitanului echipei Marii Britanii: In ce camera de hotel stai?

         Ilie Nastase nu si-a putut lua ochii de la capitanul echipei de Fed Cup a Marii Britanii, Anne Keothavong, in timpul ceremoniei in care s-au stabilit meciurile de sambata si duminica. Cotidianul Daily Mail a dezvaluit astfel ca Nastase a lasat-o fara replica pe Keothavong, cerandu-i numarul de telefon. Sursa citata scrie ca Keothavong s-a simtit inconfortabil dupa gestul lui Nastase, mai ales ca este casatorita. Nastase a insistat insa si a incercat din nou, dupa ce a luat-o in brate: "Hai ca nu intelege nimeni dins ala engleza!"...

         22 Aprilie 20176 comentarii
          Ilie Nastase, noul capitan al echipei de Fed Cup a Romaniei - ce spune Simona Halep

          Ilie Nastase, noul capitan al echipei de Fed Cup a Romaniei - ce spune Simona Halep

          Simona Halep a salutat decizia Federatiei Romane de Tenis de a-l numi pe Ilie Nastase capitan nejucator al echipei noastre de Fed Cup. A patra tenismena a lumii spune ca ea a propus numirea lui Nastase in aceasta functie. "Da, pentru mine este o onoare sa fie capitanul nostru. M-am gandit - pot sa zic ca m-am gandit eu la aceasta treaba - ca eu am propus aceasta varianta si ma bucur foarte mult ca a acceptat. Sper sa fie bine si, bineinteles, vor fi emotii si pentru noi pe teren. Dar va fi bine. Sa fie acolo cu noi. Sa vada, sa simta - bineinteles ca stie cum e - dar sa stie cum e si la fete", a declarat Simona, pentru site-ul Treizecizero.ro...

          22 Octombrie 20165 comentarii
           Ilie Nastase, despre infrangerea Simonei Halep si victoria Monicai Niculescu

           Ilie Nastase, despre infrangerea Simonei Halep si victoria Monicai Niculescu

           Fostul mare tenismen Ilie Nastase a fost prezent la Cluj la meciurile de Fed Cup si a comentat victoria obtinuta de Monica Niculescu si infrangerea Simonei Halep. "Monica este o luptatoare si a batut-o cu ambitia. Multe fete ar trebui sa invete de la ea. Sigur, meciul abia acum incepe. Kvitova a avut probleme, nu cred ca a stat bine fizic. Avea o moleseala in ea, nu se misca bine", a spus Ilie Nastase la Dolce Sport. Apoi, Ilie Nastase a vorbit despre infrangerea pe care Simona Halep a suferit-o, mentionand ca sportiva nu trebuie criticata...

           06 Februarie 2016
            Rautatea lui Ilie Nastase (Opinii)

            Rautatea lui Ilie Nastase (Opinii)

            Ilie Nastase nu se detaseaza de porecla "Nasty" nici macar acum, la ani buni de la retragerea din activitate. Primul lider ATP din istorie provoaca in continuare reactii dintre cele mai diverse prin declaratiile sau gesturile sale. Aceasta "rautate" a celui mai bun tenismen roman din toate timpurile poate fi observata foarte usor atunci cand acesta este rugat sa comenteze rezultatele sau evolutiile sportivilor aflati in activitate, fie ca acestia se numesc Horia Tecau, Simona Halep sau, mai nou, Andreea Mitu...

            27 Aprilie 20157 comentarii
             Simona Halep a rabufnit dupa atacurile din ultima vreme: M-au afectat, nu e corect

             Simona Halep a rabufnit dupa atacurile din ultima vreme: M-au afectat, nu e corect

             Simona Halep a rabufnit dupa ce, in ultima vreme, a fost tinta mai multor atacuri. Sportiva noastra marturiseste ca a fost afectata de anumite declaratii, mai ales ca acestea nu au fost corecte. In acelasi timp, ea spune ca jocul ei nu va avea de suferit ca urmare a acestor critici primite pentru ca nu a jucat in meciul de Fed Cup dintre Canada si Romania. "M-au afectat, dar nu mi-au afectat tenisul. M-au afectat pentru ca nu mi s-a parut corect ce s-a vorbit. N-am facut alegerea asta pentru Porsche sau pentru altceva, am facut-o strict pentru cariera mea si pentru momentul in care sunt. Poate la anul nu o sa mai fiu la acest nivel. Daca sunt aici, trebuie sa fac ceea ce cred ca este util ca sa fie bine pentru tot sportul romanesc. Implicit, e bine si pentru tara. N-am vazut niciun fel de mare problema ca nu m-am dus, dar unele persoane au hotarat sa vorbeasca asa cum au vorbit. Sigur, fiecare e liber sa spuna ce doreste", a declarat Halep in editia tiparita a Gazetei Sporturilor...

             21 Aprilie 20151 comentariu
              Ilie Nastase le ironizeaza pe Simona Halep si Eugenie Bouchard

              Ilie Nastase le ironizeaza pe Simona Halep si Eugenie Bouchard

              Ilie Nastase a vorbit despre intalnirea de Fed Cup dintre Romania si Canada, care va avea loc luna aceasta la Montreal. Dupa ce a criticat-o pe Simona, pentru ca nu va fi prezenta la aceasta intalnire, fostul mare tenismen roman a luat-o la rost si pe vedeta canadienilor, Eugenie Bouchard. "Nu stiu ce sanse are Romania fara Simona. Din ce am auzit eu nici Bouchard nu va juca pentru Canada. Se duce si ea la Stuttgart. Probabil ca vrea sa primeasca un Porsche, ca Simona", a spus Ilie Nastase la Sport.ro...

              06 Aprilie 20153 comentarii
               Ilie Nastase, despre infrangerea Simonei Halep cu Muguruza: Fata aia...

               Ilie Nastase, despre infrangerea Simonei Halep cu Muguruza: Fata aia...

               Fostul tenismen Ilie Nastase a vorbit din nou despre infrangerea suferita de Simona Halep in fata ibericei Garbine Muguruza. Nastase considera ca romanii nu trebuie sa-si faca griji, intrucat Simona a pierdut doar pentru ca a intalnit o adversara care a prins o zi mai buna. "Fata aia cu care a jucat Simona batea pe toata lumea. A jucat de locul unu, sa nu uitam ca i-a pus probleme si Serenei. Nu ma ingrijoreaza deloc Simona. Toata lumea spune ca a pierdut Simona, dar eu zic ca a castigat Muguruza", a declarat Ilie Nastase la Digi Sport...

               09 Februarie 2015

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Simona Halep urca in clasamentul pentru Turneul Campioanelor
                Simona Halep a reusit sa-si asigure un salt in clasamentul WTA Race, ce conteaza pentru calificarea la Turneul Campioanelor. Dupa victoria...

                Reactia Simonei Halep dupa victoria de la Eastbourne
                Simona Halep a vorbit despre victoria pe care a obtinut-o in meciul cu Polona Hercog, din optimile de finala ale turneului de la Eastbourne....

                Simona Halep se califica in sferturi la Eastbourne dupa un meci in trei seturi
                Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala de la Eastbourne dupa o victorie in trei seturi in fata Polonei Hercog. Sportiva noastra s-a...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor