Ziare.com
Ons Jabeur face o noua declaratie dupa infrangerea din meciul cu Simona Halep

Ons Jabeur face o noua declaratie dupa infrangerea din meciul cu Simona Halep

Jucatoarea tunisiana Ons Jabeur a facut o noua declaratie dupa ce a fost invinsa de Simona Halep in optimile de finala de la Dubai. Jabeur a declarat de aceasta data ca a fost coplesita de atmosfera din tribune si considera ca a primit o lectie. ...

21 Februarie 2020

Halep refuza romania

Simona Halep reuseste o performanta magnifica

Simona Halep reuseste o performanta magnifica

Simona Halep este cea mai constanta jucatoare din circuitul WTA si va reusi o noua performanta magnifica, menita sa-i evidentieze suprematia. Sportiva noastra va implini 6 ani consecutivi petrecuti in top 10 WTA. Acest lucru se va intampla pe 27 ianuarie, iar Simona nu mai poate iesi din top 10 WTA pana atunci, indiferent ce rezultate se vor inregistra. Dubla campioana de Grand Slam este jucatoarea in activitate ce a petrecut cele mai multe saptamani consecutive in top 10 WTA...

05 Ianuarie 202021 comentarii
Alte articole despre: Simona Halep top 10 WTA
  L'Equipe dezvaluie motivul pentru care Simona Halep nu va mai juca in Fed Cup

  L'Equipe dezvaluie motivul pentru care Simona Halep nu va mai juca in Fed Cup

  Publicatia franceza L'Equipe a dezvaluit motivul pentru care Simona Halep a refuzat convocarea pentru partida cu Rusia din Fed Cup. Desi sportiva noastra a declarat ca a luat aceasta decizie deoarece se concentreaza pe Jocurile Olimpice, L'Equipe scrie ca altul este motivul. Potrivit publicatiei franceze, Simona a fost deranjata de schimbarea formatului competitional din Fed Cup. "De fapt, campioana de la Roland Garros 2018 si Wimbledon 2018 a decis sa ignore aceasta competitie din cauza schimbarii formatului competitional, din moment ce faza finala se va disputa timp de o saptamana, la Budapesta", a notat L'Equipe...

  30 Decembrie 20193 comentarii
  Alte articole despre: Simona Halep Fed Cup
   Simona Halep face un gest superb: Cati bani a donat sportiva noastra

   Simona Halep face un gest superb: Cati bani a donat sportiva noastra

   Simona Halep a facut un gest superb in pauza competitionala. Surse din cadrul Federatiei Romane de Tenis (FRT) au dezvaluit pentru Ziare.com ca sportiva noastra a facut o donatie pentru a sprijini un proiect ce vizeaza atragerea tinerilor catre tenis. Mai exact, Simona a contribuit cu 20 de mii de euro pentru finantarea proiectului "Tenisul in scoala ta". Prin acest proiect realizat de FRT in colaborare cu Ministerul Educatiei Nationale se spera ca tot mai multi copii vor incepe sa joace tenis in mod profesionist...

   27 Noiembrie 20192 comentarii
    Simona Halep primeste raspunsul dupa scrisoarea deschisa: Ai devenit victima pesedismului, ai fost folosita intr-un mod josnic

    Simona Halep primeste raspunsul dupa scrisoarea deschisa: Ai devenit victima pesedismului, ai fost folosita intr-un mod josnic

    La cateva zile dupa ce Simona Halep a acuzat in termeni duri faptul ca Federatia Romana de Tenis are finantarea sistata din cauza unui litigiu cu Marius Vecerdea, contracandidatul lui Tiriac la alegeri, acesta i-a dat raspunsul. Simona a acuzat intr-o scrisoare deschisa faptul ca Ion Tiriac nu a fost validat de justitia romana in functia de presedinte al Federatiei Romane de Tenis, in urma unui proces deschis de Marius Vecerdea, care a contestat legalitatea alegerilor. In replica, Vecerdea spune ca Simona "a devenit victima pesedismului" si ca nu vrea sa respecte deciziile justitiei...

    08 Noiembrie 201915 comentarii
     Simona Halep se implica in scandalul din tenisul romanesc: "Tiriac e singurul om care nu poate fi suspectat de vreun interes"

     Simona Halep se implica in scandalul din tenisul romanesc: "Tiriac e singurul om care nu poate fi suspectat de vreun interes"

     Simona Halep a decis sa se implice in scandalul ce afecteaza tenisul romanesc de luni bune, ea sarind in apararea lui Ion Tiriac. Fara a-l numi, fostul numar unu WTA il critica dur pe principalul contracandidat al lui Tiriac de la alegerile FR Tenis, Marius Vecerdea, pentru actiunile din instanta prin care blocheaza activitatea forului. De asemenea, ea ataca si decizia Ministerului Tineretului si Sportului de a bloca finantarea Federatiei de Tenis, spunand ca nu intelege cum s-a ajuns la aceasta situatie...

     05 Noiembrie 20199 comentarii
      Motivul pentru care arbitrul i-a refuzat Simonei Halep inca un on court coaching cu Darren Cahill

      Motivul pentru care arbitrul i-a refuzat Simonei Halep inca un on court coaching cu Darren Cahill

      Simona Halep a fost refuzata de arbitra meciului cu Bianca Andreescu cand a cerut inca un on court coaching cu Darren Cahill. Tenismena noastra a dezvaluit ca a fost refuzata cand a cerut interventia antrenorului australian pentru a cincea oara! "Am mai cerut inca o data un on court coaching, cand Bianca avea o pauza medicala, dar arbitrul mi-a spus ca am avut destule". a spus zambind Simona. "L-am chemat de atatea ori deoarece mi-a lipsit anul trecut. Am vrut sa ma asigur ca e la turatie maxima, sa zicem", a mai dezvaluit tenismena noastra...

      29 Octombrie 2019
       Simona Halep ar putea refuza sa joace pentru Romania in Fed Cup

       Simona Halep ar putea refuza sa joace pentru Romania in Fed Cup

       Simona Halep ar putea refuza sa joace pentru Romania in Fed Cup, ea fiind nemultumita de noul format al competitiei. Capitanul nejucator al echipei noastre, Florin Segarceanu, spune ca a discutat cu Simona inainte ca aceasta sa plece spre China, iar sportiva i-a marturisit ca este deranjata de schimbarea structurii competitiei. In momentul de fata, Simona nu a confirmat ca va evolua pentru Romania in duelul cu Rusia. "Am vorbit cu ea inainte sa plece pentru ultima parte a sezonului. Se stie ca noul format al Fed Cup este facut in asa fel incat noi nu mai suntem calificati direct. Trebuie sa jucam iar un meci de baraj, cu Rusia, acasa. Simona este deranjata de acest aspect, plus ca si meciul acela epuizant din semifinale i-au lasat urme neplacute in amintirea ei...

       25 Septembrie 20191 comentariu
        Eliminata de la US Open, Simona Halep isi face planuri pentru Olimpiada: "Imi doresc o medalie, visul meu e sa fie de aur"

        Eliminata de la US Open, Simona Halep isi face planuri pentru Olimpiada: "Imi doresc o medalie, visul meu e sa fie de aur"

        Eliminata in turul al doilea la US Open, Simona Halep a anuntat ca va ramane la New York pentru a se pregati pentru Jocurile Olimpice. Simona mai este inscrisa in proba de dublu mixt, alaturi de Horia Tecau, si vrea sa incerce sa obtina cateva victorii impreuna cu viitorul partener de la Tokio. In plus, ea spune ca principalul obiectiv pentru sezonul urmator va fi castigarea unei medalii la Olimpiada. "Raman pentru a juca dublu mixt alaturi de Horia. Vedem ce se intampla, nu este usor. Nu am mai jucat din 2015, tot aici. Ne pregatim pentru Jocurile Olimpice. Este hotarat deja, voi juca mixt cu Horia. Voi juca si dublu, nu stiu inca alaturi de cine, dar si la simplu. Voi juca toate trei pentru ca imi doresc foarte mult o medalie. Nu conteaza ce culoare, dar visul meu este sa fie de aur", a declarat Simona pentru Fanatik...

        30 August 20198 comentarii
         Motivul pentru care Simona Halep nu se va muta niciodata din Romania

         Motivul pentru care Simona Halep nu se va muta niciodata din Romania

         Daniel Dobre, antrenorul Simonei Halep, a dezvaluit motivul pentru care dubla campioana de Grand Slam nu se va muta niciodata din Romania. Dobre a relatat ca a intrebat-o pe Simona daca ia in calcul posibilitatea de a se muta intr-o alta tara, dar sportiva a refuzat ferm. Simona a argumentat spunand ca se simte extraordinar in tara natala, careia ii datoreaza multe. "Nu numai ca Simona tine la aceasta tara, la un moment dat chiar discutam: bun, daca... ce-ai face, unde m-as putea duce... a, da, as putea sa ma duc la Monte Carlo, sa am o viata nu stiu unde, dar n-am sa fac asta niciodata, eu ma simt bine acasa...

         19 Iulie 20194 comentarii
          Gabriela Firea explica de ce nu a mers la sarbatoarea Simonei Halep: Sustine ca Romania e o tara anormala

          Gabriela Firea explica de ce nu a mers la sarbatoarea Simonei Halep: Sustine ca Romania e o tara anormala

          Gabriela Firea a explicat motivul pentru care nu a mai participat la evenimentul in care Simona Halep a prezentat trofeul de la Wimbledon pe National Arena. Dupa ce a fost huiduita copios la evenimentul organizat dupa Roland Garros 2018, Firea nu a mai luat in calcul posibilitatea de a aparea din nou in fata romanilor alaturi de Simona Halep. Ea spune ca a fost invitata de Ion Tiriac sa participe, insa a refuzat pe motiv ca Romania ar fi o tara anormala si ca oamenii nu ii respecta pozitia. "Am fost sunata de domnul Tiriac de ziua mea, spre seara, dupa un eveniment istoric. M-a rugat sa ma implic si sa organizez aceasta primire a Simonei Halep. Domnul Tiriac poate confirma, m-a sunat si mi-a spus 'Intrati cu mine', pentru ca eu, peste tot unde am fost in lume, oficialitatea care era acolo, primarul, intra, oferea si pleca...

          19 Iulie 201911 comentarii
           Simona Halep a refuzat Romania. Si Olimpiada

           Simona Halep a refuzat Romania. Si Olimpiada

           Simona Halep si-a anuntat decizia in privinta participarii la Jocurile Olimpice, ea hotarand sa nu reprezinte Romania la Rio. Declarativ, de vina este virusul Zika, de care sportiva se teme. Sportiva este greu de criticat dupa acest anunt, Zika fiind o prezenta cat se poate de reala in realitatea braziliana, iar efectele unei eventuale infectari cu acest virus fiind, la randul lor, cunoscute si de temut. Dar, pentru ca exista si un dar, amenintarea Zika este una discutabila in momentul de fata. Brazilienii depun eforturi considerabile pentru a nu intra in istorie ca Olimpiada care i-a imbolnavit pe sportivi, vremea dand si ea o mana de ajutor...

           16 Iulie 20168 comentarii
            Simona Halep, despre cum a fost tratata de multi romani: M-a deranjat foarte multe luni ce-am trait. A fost foarte nasol!

            Simona Halep, despre cum a fost tratata de multi romani: M-a deranjat foarte multe luni ce-am trait. A fost foarte nasol!

            Simona Halep a vorbit despre momentele negative pe care le-a trait in acest an, spunand ca a avut probleme luni intregi din cauza modului in care a fost tratata de foarte multi romani. Sportiva noastra sustine ca evolutia sa modesta din perioada aprilie-iulie se datoreaza criticilor pe care le-a primit dupa ce a refuzat sa participe la meciul de Fed Cup, cu Canada. Simona spune ca numeroasele critici au afectat-o din punct de vedere psihic, iar acest lucru s-a vazut si in evolutiile sale. "M-a afectat foarte mult ce s-a spus despre Fed Cup. Nu am jucat pentru ca eram foarte obosita dupa turneele din America. Schimbarea fusului orar era foarte dificila. Nu mi-a picat bine. Am fost afectata si m-a deranjat multe luni ce-am trait. M-au afectat comentariile despre persoana mea. M-am simtit foarte nasol in perioada aceea...

            07 Decembrie 201513 comentarii
            Alte articole despre: Simona Halep critici romani
             Avertisment pentru Simona Halep: N-o sa-si permita cineva sa faca asta

             Avertisment pentru Simona Halep: N-o sa-si permita cineva sa faca asta

             Simona Halep a fost avertizata voalat de fostul jucator de tenis, Florin Segarceanu, care considera ca numarul 3 WTA nu poate lipsi de la cel mai important meci al echipei de Fed Cup. "Tricolorele" vor intalni reprezentativa Cehiei in sferturile de finala ale Fed Cup, iar Segarceanu este de parere ca nicio jucatoare din echipa noastra nu va avea scuze daca va refuza convocarea. Fostul sportiv mai spune ca oficialii Federatiei Romane de Tenis ar trebui sa opteze pentru o arena cu zgura. "Ca suprafata de joc, daca e sa ne luam dupa Kvitova, ar trebui sa jucam pe zgura, dar ea cam joaca bine pe orice tip de teren. Asa, acum, la prima impresie, cred ca zgura ne-ar avantaja pe noi. De aceasta data ma cam indoiesc de faptul ca o sa mai fie vreo absenta din lotul nostru sau ca o sa-si permita cineva sa faca asta. Este totusi un meci din prima Grupa Mondiala!...

             04 Iunie 20152 comentarii
              Sprijin important pentru Simona Halep: Si eu as fi facut la fel

              Sprijin important pentru Simona Halep: Si eu as fi facut la fel

              Criticata aspru in ultima vreme pentru ca a refuzat sa joace pentru Romania la Fed Cup, preferand sa se pregateasca pentru turneul de la Stuttgart, Simona Halep are parte de un sprijin important. Irina Begu, lidera Romaniei in Canada, spune ca decizia Simonei trebuie respectata si marturiseste ca, daca ea ar fi fost in locul lui Halep, ar fi facut acelasi lucru. "Am spus de la inceput ca este decizia ei si trebuie sa o acceptam, pentru ca a jucat foarte mult in ultima perioada si are anumite obiective. Si eu as fi facut la fel in locul ei. Este o decizie pe care a luat-o si a considerat-o cea mai buna pentru ea", a spus Begu, conform Mediafax...

              22 Aprilie 20151 comentariu
               Managerul Simonei Halep da cartile pe fata: Iata de ce nu joaca pentru Romania in Fed Cup

               Managerul Simonei Halep da cartile pe fata: Iata de ce nu joaca pentru Romania in Fed Cup

               Managerul Simonei Halep, fosta mare jucatoare de tenis Virginia Ruzici, a vorbit despre absenta numarului 3 WTA de la meciul de Fed Cup dintre Canada si Romania. Campioana de la Paris din 1978 sustine ca Simona are ca obiectiv principal in acest sezon castigarea Roland Garrosului, iar pentru a atinge aceasta performanta trebuie sa se pregateasca din timp. Participarea la turneele de la Stuttgart, Madrid si Roma reprezinta etape cheie din aceasta pregatire pentru Openul Frantei. "In primul rand, a fost o decizie dificil de luat din partea Simonei, dar in care am sustinut-o total. Lucrurile sunt mai complexe, motivele mai multe. Cum obiectivul pentru 2015 este Roland Garrosul, in vederea unui rezultat macar la fel de bun ca anul trecut, pregatirea pentru zgura trebuie sa inceapa inca de acum. Or, faptul ca la intalnirea de Cupa Fed contra Canadei se va juca pe hard i-ar fi intarziat Simonei inceperea acestei pregatiri cu doua saptamani. Plus calatoria lunga, dus-intors, din nou peste Ocean, dupa cele doua turnee mari, de la Indian Wells si Miami, unde rezultatele au fost excelente...

               09 Aprilie 20159 comentarii

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Rezultatele inregistrate miercuri seara in Liga Campionilor: Real Madrid, invinsa acasa. Juventus pierde in Franta
                Miercuri seara s-au disputat ultimele meciuri din prima mansa a optimilor de finala ale Ligii Campionilor. Real Madrid a primit vizita lui...

                Presa din Scotia anunta ca pe urmele lui Ianis Hagi sunt echipe uriase din Europa
                Nu mai putin de 26 de echipe si-au trimis reprezentanti la meciul pe care Rangers l-a disputat, miercuri seara, cu Sporting Braga, in mansa secunda...

                Rangers s-a calificat in optimile Europa League: Iata cum a jucat Ianis Hagi (Video)
                Ianis Hagi a fost titular in meciul pe care Glasgow Rangers l-a jucat, miercuri seara, la Sporting Braga, in mansa secunda din 16-imile Europa...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor