Ziare.com

Ilie nastase capitan nejucator fed cup

Ilie Nastase, la un pas de o decizie radicala dupa incidentele de la Fed Cup

Ilie Nastase, la un pas de o decizie radicala dupa incidentele de la Fed Cup

Ilie Nastase a anuntat ca este foarte aproape sa se retraga definitiv din tenis, ca urmare a incidentelor petrecute la confruntarea din Fed Cup cu Marea Britanie. Fostul mare tenismen a afirmat ca va lua aceasta decizie in cazul in care Federatia Internationala va dicta orice pedeapsa impotriva sa, conform BBC. "Am alte lucruri de facut, am multe afaceri. Tocmai le-am zis acelasi lucru celor de la Federatia Romana de Tenis. Am venit pentru fete, ele ma vor pe scaun", a spus Nastase pentru sursa citata...

29 Aprilie 20175 comentarii
  Tiriac sare din nou in apararea lui Ilie Nastase: Ce a spus despre Serena? Nu e rasist sau xenofob

  Tiriac sare din nou in apararea lui Ilie Nastase: Ce a spus despre Serena? Nu e rasist sau xenofob

  Ion Tiriac a sarit din nou in apararea lui Ilie Nastase in scandalul pe care acesta l-a provocat weekendul trecut, la meciul de Fed Cup dintre Romania si Marea Britanie. Tiriac sustine ca declaratia lui Nastase despre copilul Serenei Williams a fost scoasa din context si ca prietenul sau nu poate fi acuzat de rasism. "Sunt foarte multi xenofobi si paranoici in jurul nostru si in lumea asta. Ce a spus Nastase despre Serena? Ca o sa nasca un copil. Cel mai bun prieten al lui Ilie, Noah, a facut un comentariu: "Sunt alaturi de tine". Pe Nastase poti sa-l acuzi de orice, dar nu ca e rasist sau xenofob. Xenofobi sunt cei care au scos acest lucru din context si l-au mutat in alta parte...

  28 Aprilie 201711 comentarii
   Noi critici la adresa lui Ilie Nastase dupa incidentele de la meciul de Fed Cup

   Noi critici la adresa lui Ilie Nastase dupa incidentele de la meciul de Fed Cup

   Fostul mare tenismen britanic Tim Henman l-a criticat dur pe Ilie Nastase dupa incidentele de la meciul de Fed Cup cu Marea Britanie. "Pata lasata de Ilie Nastase este de neaparat. A fost un episod cu adevarat nefericit, este ceva ce nu isi doreste nimeni sa vada in tenis. Nu-si are loc in societate asa ceva!", a spus Henman, citat de The Hindu. Tim Henman a fost cel mai bun jucator al Marii Britanii in urma cu 15-20 de ani, avand numeroase semifinale la Roland Garros, Wimbledon si US Open. Confruntarea dintre Romania si Marea Britanie a fost marcata de o serie de incidente ce l-au avut in prim plan pe Ilie Nastase...

   27 Aprilie 2017
    Ilie Nastase, pe cale sa fie pedepsit de clubul celor mai mari sportivi din istorie

    Ilie Nastase, pe cale sa fie pedepsit de clubul celor mai mari sportivi din istorie

    Ilie Nastase este in pericolul de a fi exclus din unul dintre cele mai exclusiviste cluburi din lume, ca urmare a incidentelor provocate la confruntarea de Fed Cup. Presa britanica anunta ca Academia Laureus intentioneaza sa-l excluda pe Nastase de pe lista membrilor. In aceasta academie se regasesc peste 60 de sportivi legendari, precum Nadia Comaneci, Boris Becker, Sir Bobby Charlton, Franz Beckenbauer, Lennox Lewis, Yao Ming sau Sebastian Coe. "Laureus se disociaza in totalitate fata de afirmatiile receente facute de Ilie Nastase, care nu reprezinta spiritul si principiile pentru care luptam", a anuntat un purtator de cuvant al asociatitei, citat de Ealing Times, care a mentionat ca in scurt timp se va lua o decizie in privinta capitanului nejucator al Romaniei...

    26 Aprilie 2017
     Dezvaluiri rusinoase despre Ilie Nastase: Capitanul Belgiei povesteste tot ce a patit in urma cu doua luni

     Dezvaluiri rusinoase despre Ilie Nastase: Capitanul Belgiei povesteste tot ce a patit in urma cu doua luni

     Scandalul ce l-a avut in prim plan pe Ilie Nastase in timpul confruntarii de Fed Cup de la Mamaia nu a fost singular. In urma cu doua luni, in timpul confruntarii cu Belgia de la Bucuresti, Ilie Nastase a avut un comportament similar, iar tinta a fost tot o femeie. Astfel, capitanul nejucator al belgiencelor, Dominique Monami (43 de ani), a povestit ca a fost jignita in mod repetat de Ilie Nastase. Monami a dezvaluit ca Nastase i-a facut avansuri inaintea confruntarii, intreband-o ce varsta are deoarece "iese doar cu femei care au jumatate din varsta sa"...

     26 Aprilie 201718 comentarii
      Proprietarul bazei de la Mamaia: Lui Ilie Nastase ar trebui sa i se interzica sa intre pe toate arenele sportive din Romania

      Proprietarul bazei de la Mamaia: Lui Ilie Nastase ar trebui sa i se interzica sa intre pe toate arenele sportive din Romania

      Corneliu Idu, proprietarul bazei sportive in care a avut loc confruntarea dintre Romania si Marea Britanie si omul care a sprijinit-o financiar pe Simona Halep la inceputul carierei, a afirmat ca Ilie Nastase ar trebui sa primeasca interdictie de a mai intra pe orice arena sportiva din Romania. Idu spune ca Nastase a avut comportamentul "unui golan si al unui derbedeu" si cere interdictia sa pe arenele din Romania. "Nu am niciun fel de relatie cu Ilie Nastase. Dar acestui golan, care a fost un jucator de tenis imens, ar trebui sa i se interzica sa mai intre in orice facilitate publica sportiva din Romania! Astea cu > sunt tampenii, ifose...

      25 Aprilie 20171 comentariu
       Catalogul din tenis: Ce nota a primit Ilie Nastase dupa incidentele de la Fed Cup

       Catalogul din tenis: Ce nota a primit Ilie Nastase dupa incidentele de la Fed Cup

       Unul dintre cele mai apreciate portaluri de tenis din intreaga lume a publicat rubrica obisnuita - catalogul saptamanal. Intreaga atentie a fost astfel pe Ilie Nastase, dupa incidentele de la meciul cu Marea Britanie din Fed Cup. Capitanul nejucator al echipei noastre a fost notat cu 0 de catre Ubitennis, in traditionala rubrica saptamanala. Niciodata in istoria portalului italian nu s-a mai acordat o asemenea nota. "Ilie a fost rasist, badaran, lipsit de sportivitate, ridicol si cum mai vreti sa-i spuneti. Nici macar nu a vrut sa-si ceara scuze", a scris sursa citata...

       25 Aprilie 20173 comentarii
        Capitanul britanicelor, despre Ilie Nastase: Ce ati vazut nu a fost primul incident. S-a intamplat ceva si la dineu

        Capitanul britanicelor, despre Ilie Nastase: Ce ati vazut nu a fost primul incident. S-a intamplat ceva si la dineu

        Anne Keothavong, capitanul nejucator al echipei de Fed Cup a Marii Britanie, spune ca a existat un incident cu Ilie Nastase si la dineul oficial. Keothavong a afirmat ca Nastase i-a facut avansuri si la dineul oficial, la care au participat reprezentantii celor doua echipe si ai Federatiei Internationale de Tenis. "Ce ati vazut, nu a fost primul incident. S-a intamplat ceva similar si la dineul oficial, tot cu Ilie in prim plan", a spus Anne Keothavong pentru postul Sky Sports. "Este clar ca a avut un comportament inadecvat. Poate ca nici nu trebuia pus in aceasta postura de capitan", a adaugat Keothavong...

        24 Aprilie 20177 comentarii
         Ilie Nastase, criticat puternic dupa debutul in Fed Cup - Interviu

         Ilie Nastase, criticat puternic dupa debutul in Fed Cup - Interviu

         Fostul mare tenismen Ilie Nastase este criticat puternic din cauza modului in care s-a comportat la debutul in rolul de capitan nejucator al echipei de Fed Cup a Romaniei. Intr-un interviu acordat Ziare.com, fosta jucatoare Ruxandra Dragomir a afirmat ca i se pare anormal ca Ilie Nastase doar s-a certat cu arbitrii si nu le-a oferit sfaturi. Totodata, Ruxandrei Dragomir nu i-a venit sa creada ca Ilie Nastase a afirmat ca este "doar o statuie miscatoare" si ca nu se implica in activitatea echipei...

         14 Februarie 20172 comentarii
          Ilie Nastase: Sorana Carstea ne poate ajuta in Fed Cup, Tiriac m-a rugat sa vin si sa stau pe scaun

          Ilie Nastase: Sorana Carstea ne poate ajuta in Fed Cup, Tiriac m-a rugat sa vin si sa stau pe scaun

          Capitanul nejucator al echipei de Fed Cup, Ilie Nastase, a declarat vineri ca Sorana Carstea, singura jucatoare romana calificata in optimile la Australian Open, poate ajuta Romania in meciul din 11-12 februarie, cand este programata intalnirea cu Belgia din Fed Cup. El a adaugat ca nu avut niciun conflict cu Sorana Carstea, chiar daca in presa sportiva au aparut declaratii dupa preluarea postului de capitan nejucator al echipei de Fed Cup a Romaniei. "Ma bucur pentru Sorana ca s-a calificat. Eu nu am avut niciodata nimic cu ea, ce sa am? Din pacate se cauta scandalul in presa. Daca joaca bine, eu ma bucur. Uite, vine meciul acum cu Belgia si ea ne poate ajuta...

          20 Ianuarie 20171 comentariu
           Ilie Nastase a explicat cum va face selectia pentru Fed Cup: Poate asa nu se mai supara madam Carstea

           Ilie Nastase a explicat cum va face selectia pentru Fed Cup: Poate asa nu se mai supara madam Carstea

           Fostul mare tenismen Ilie Nastase, care in luna octombrie a fost numit capitan nejucator al echipei de Fed Cup a Romaniei, a explicat cum va face selectia jucatoarelor, cu aceasta ocazie atacand-o din nou pe Sorana Carstea. Intr-un interviu acordat Fanatik, Ilie Nastase a fost intrebat pe ce criterii va face convocarile. "Cel mai probabil, dupa clasament. Inca nu m-am hotarat, dar asa mi se pare cel mai corect. Poate asa nu se mai supara madam Carstea (Sorana Carstea - n.red.). Pentru punctele WTA lupta fetele astea si fac atatea drumuri in Australia, se antreneaza zilnic. Clasamentul WTA e cel mai bun criteriu", a spus Nastase, comentand faptul ca Romania are sase reprezentante la Australian Open - Simona Halep, Irina Begu, Monica Niculescu, Sorana Carstea, Patricia Tig si Ana Bogdan...

           15 Ianuarie 20171 comentariu
            Ilie Nastase ataca o jucatoare de top a Romaniei: Nici nu stiu cine e acea duduie, s-a terminat cu nepotismele!

            Ilie Nastase ataca o jucatoare de top a Romaniei: Nici nu stiu cine e acea duduie, s-a terminat cu nepotismele!

            Ilie Nastase i-a dat o replica dura Soranei Carstea, dupa ce aceasta a spus ca i se pare "putin ciudat, suspect" ca fostul numar 1 ATP a fost numit de Federatia Romana de Tenis capitan nejucator al echipei de Fed Cup. "Mi se pare putin ciudat, suspect. Am citit interviul dansului dupa ce s-a aflat. Mi s-a parut ca n-ar vrea sa fie aici. Un pic ciudat din toate punctele de vedere tinand cont ca echipa a mers incredibil cu Alina Tecsor. Lucrurile mergeau chiar foarte bine. N-am inteles schimbarea, dar toata lumea stie ca avem respect pentru domnul Nastase. Insa atat timp cat e si Alina antrenor acolo, in spate, probabil ca lucrurile vor merge bine", a spus Sorana Carstea despre numirea lui Ilie Nastase...

            01 Noiembrie 20162 comentarii
             Ilie Nastase, noul capitan al echipei de Fed Cup a Romaniei - ce spune Simona Halep

             Ilie Nastase, noul capitan al echipei de Fed Cup a Romaniei - ce spune Simona Halep

             Simona Halep a salutat decizia Federatiei Romane de Tenis de a-l numi pe Ilie Nastase capitan nejucator al echipei noastre de Fed Cup. A patra tenismena a lumii spune ca ea a propus numirea lui Nastase in aceasta functie. "Da, pentru mine este o onoare sa fie capitanul nostru. M-am gandit - pot sa zic ca m-am gandit eu la aceasta treaba - ca eu am propus aceasta varianta si ma bucur foarte mult ca a acceptat. Sper sa fie bine si, bineinteles, vor fi emotii si pentru noi pe teren. Dar va fi bine. Sa fie acolo cu noi. Sa vada, sa simta - bineinteles ca stie cum e - dar sa stie cum e si la fete", a declarat Simona, pentru site-ul Treizecizero.ro...

             22 Octombrie 20165 comentarii
              Ilie Nastase, primele declaratii de la preluarea echipei de Fed Cup: Ce sa caut la baieti? E normal sa fiu la fete

              Ilie Nastase, primele declaratii de la preluarea echipei de Fed Cup: Ce sa caut la baieti? E normal sa fiu la fete

              Ilie Nastase a oferit primele declaratii de la preluarea functiei de capitan nejucator al echipei de Fed Cup a Romaniei. Nastase spune ca a acceptat fara sa stea pe ganduri acest rol doar pentru ca va lucra cu o echipa de fete. El a precizat ca ar fi refuzat oferta daca i s-ar fi propus sa lucreze cu echipa de Cupa Davis, formata din baieti. "Initiativa a venit din partea fetelor, este normal sa fiu la fete, nu puteam eu sa fiu la baieti, ce sa caut eu la baieti? Nici nu ma duceam", a spus Nastase pentru Dolce Sport...

              20 Octombrie 20162 comentarii
               Ilie Nastase e noul capitan nejucator al echipei de Fed Cup a Romaniei - oficial

               Ilie Nastase e noul capitan nejucator al echipei de Fed Cup a Romaniei - oficial

               Ilie Nastase a fost numit, joi, in functia de capitan nejucator al echipei de Fed Cup a Romaniei. Anuntul a fost facut de Federatia Romana de Tenis printr-un comunicat de presa. "Aceasta mutare face parte din noul plan al FRT de a concentra toate valorile tenisului romanesc in jurul acestei echipe, care are sanse reale sa revina in Grupa Mondiala, si chiar sa castige FED Cup", se arata in comunicatul de presa. Ilie Nastase va selecta jucatoarele ce vor face parte din lotul Romaniei de Fed Cup...

               20 Octombrie 20163 comentarii

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                LIVE Patricia Tig, ACUM in semifinale la Bucharest Open
                Urmariti in direct pe Ziare.com evolutia scorului in partida dintre Patricia Tig si Laura Siegemund, din semifinalele turneului de la Bucuresti....

                Gica Hagi ameninta cu plecarea de la Viitorul: Conditia pusa pentru a ramane in Romania
                Gica Hagi a amenintat ca va pleca de la Viitorul Constanta, clubul pe care il antreneaza si patroneaza. Regele spune ca s-a saturat sa o ia in...

                Decizia luata de Serena Williams dupa esecul suferit in fata Simonei Halep in finala de la Wimbledon
                Serena Williams a ajuns la concluzia ca trebuie sa schimbe ceva pentru a avea sansa sa aiba din nou sansa sa castige un turneu de Grand Slam....
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor