Ziare.com
Un fotbalist important, blocat la FCSB. Becali: "Nu mai dorm, gata!"

Un fotbalist important, blocat la FCSB. Becali: "Nu mai dorm, gata!"

Gigi Becali, patronul FCSB, a anuntat ca sarbul Bogdan Planic nu va parasi echipa in vara, asa cum s-a speculat. Latifundiarul sustine ca in contractul lui Planic exista o clauza prin care clubul poate prelungi intelegerea cu un an. Asta ...

08 Noiembrie 2019

Jucator contract fcsb

FCSB a pus pe liber un titular si a imprumutat alti doi jucatori

FCSB a pus pe liber un titular si a imprumutat alti doi jucatori

FCSB a anuntat, luni, ca angajamentul lui Filipe Teixeira si acesta nu va fi prelungit. Pe la mijlocasul portughez, "ros-albastrii" au renuntat si la Gabriel Simon si Ianis Stoica, cedati sub forma de imprumut la Astra, respectiv Petrolul. "FCSB anunta incheierea raporturilor contractuale cu Filipe Teixeira, a carui intelegere a expirat la data de 30 iunie 2019. Mijlocasul portughez in varsta de 38 de ani a fost unul dintre cei mai apreciati jucatori ai FCSB in ultimii doi ani, acesta adunand 69 meciuri, 8 goluri si 4 pase de gol in tricoul ros-albastru...

01 Iulie 20191 comentariu
  FCSB transfera din nou de la Viitorul lui Gica Hagi

  FCSB transfera din nou de la Viitorul lui Gica Hagi

  Gigi Becali si Gica Hagi sunt din nou pe punctul de a face afaceri impreuna. Digi Sport anunta ca finantatorul lui FCSB a pregatit o oferta de un milion de euro pentru unul dintre cei mai in forma jucaotri ai Viitorului. Fundasul stanga olandez Bradley de Nooijer e jucatorul pe care Gigi Becali il doreste la vicecampioana Romaniei. Cotat la 1,3 milioane de euro de catre site-ului specializat in transferuri, transfermarkt.com, De Nooijer ar putea ajunge la FCSB in schimbul a un milion de euro, plus un procent de 10% dintr-un eventual viitor transfer...

  24 Mai 2019
   Criticat de Becali, "Pufi" Balgradean si-a prelungit contractul cu FCSB

   Criticat de Becali, "Pufi" Balgradean si-a prelungit contractul cu FCSB

   Chiar daca a fost criticat de Gigi Becali, care a anuntat public ca il va trece pe banca de rezerve din sezonul viitor, Cristi Balgradean si-a prelungit contractul cu FCSB. Portarul in varsta de 31 de ani a semnat, joi, un nou acord valabil inca un sezon. "FCSB anunta ca portarul Cristian Balgradean a semnat prelungirea contractului cu FCSB pana la 30 iunie 2020. Clubul si jucatorul au oficializat intelegerea in aceasta dimineata, la Baza Sportiva FCSB. FCSB ii multumeste pentru evolutiile de pana acum si ii ureaza mult succes in tricoul echipei noastre in continuare", a transmis echipa din Berceni...

   09 Mai 2019
    Becali a pus pe hartie Planul B: Iata ce schimbari majore vor avea loc din vara la FCSB

    Becali a pus pe hartie Planul B: Iata ce schimbari majore vor avea loc din vara la FCSB

    Remizele din meciurile cu CFR Cluj si Viitorul l-au determinat pe Gigi Becali sa traga o concluzie dureroasa pentru FCSB, motiv pentru care finantatorul ros-albastrilor a fost nevoit sa treaca la planul B. "Nu avem echipa nici macar pentru grupele Europa League" - a fost concluzia la care a ajuns Becali dupa ultimele doua meciuri O eventuala neparticipare in grupele unei competitii europene pentru al doilea an consecutiv al echivala cu un dezastru pentru FCSB, in conditiile in care banii de la UEFA au reprezentat principala sursa de finantare in ultimii ani...

    27 Aprilie 20193 comentarii
     Contract nou pentru "Bizon": Iata ce salariu va primi Gnohere la FCSB

     Contract nou pentru "Bizon": Iata ce salariu va primi Gnohere la FCSB

     Harlem Gnohere a semnat un nou contract cu FCSB, francezul primind si o importanta marire salariala. Clubul din Berceni a anuntat ca atacantul si-a pus semnatura pe un acord valabil pana in anul 2021. "FCSB anunta ca a ajuns la un acord cu Harlem Gnohere pentru prelungirea actualei intelegeri pana in vara anului 2021. Clubul nostru ii doreste golgeterului Ligii 1 din sezonul trecut sa aiba parte de cat mai multe succese in tricoul ros-albastru!"...

     10 Octombrie 2018
      Decizie importanta la FCSB: Un jucator de baza isi prelungeste contractul

      Decizie importanta la FCSB: Un jucator de baza isi prelungeste contractul

      Conducerea celor de la FCSB a luat o decizie importanta inaintea meciului cu Rapid Viena, din play-off-ul Europa League. Un jucator de baza al ilfovenilor, veteranul Filipe Teixeira, isi va prelungi contractul. "Teixeira continua cu noi indiferent daca nu ne calificam in grupele Europa League", a anuntat Mihai Stoica, directorul sportiv al clubului din Berceni, la ProTV. In aceasta vara, mijlocasul in varsta de 37 de ani a semnat un contract pe sase luni cu FCSB, cu optiune de prelungire pe inca sase...

      30 August 20181 comentariu
       Fotbalistul care a cerut acordul duhovnicului inainte de transferul la FCSB: Intelegerea secreta facuta cu Becali

       Fotbalistul care a cerut acordul duhovnicului inainte de transferul la FCSB: Intelegerea secreta facuta cu Becali

       Un fotbalist roman a solicitat aprobarea duhovnicului sau inainte de a semna cu FCSB, iar apoi a facut o intelegere secreta cu finantatorul Gigi Becali. Mihai Roman a fost luat de FCSB de la Botosani, desi este aproape de momentul retragerii din activitate, el urmand a implini 34 de ani. Pentru ca, in prima faza, a refuzat oferta vicecampioanei, a ajuns la duhovnic si abia apoi a semnat contractul cu gruparea din Berceni. "Nu am nicio emotie cu Roman, eu ma rog impreuna cu el. Va dezvalui ceva acum, in premiera: nu a vrut sa vina la FCSB, a zis: "Nu va pot ajuta". Am insistat eu: "Bai, baiatule, daca eu te vreau inseamna ca am incredere in tine ca ma poti ajuta". S-a dus la duhovnic, undeva in pustietate, sa ii ceara lui aprobarea sa se transfere", a explicat Becali la DigiSport...

       22 August 20181 comentariu
        Probleme la FCSB: Un jucator ar fi refuzat sa se prezinte la vizita medicala

        Probleme la FCSB: Un jucator ar fi refuzat sa se prezinte la vizita medicala

        Lotul celor de la FCSB s-a reunit, luni, dupa vacanta de vara, iar unul dintre jucatorii aflati sub contract cu vicecampioana a lipsit nemotivat. Potrivit celor de la Fanatik, brazilianul William De Amorim nu vrea sa mai joace pentru formatia patronata de Gigi Becali si de aceea a reufuzat sa se prezinte la reunire si la vizita medicala. Mijlocasul a evoluat in prima parte a acestui an in Turcia, la Kayserispor, sub forma de imprumut, insa fosta echipa a lui Sumudica a decis sa nu activeze clauza privind transferul definitiv...

        12 Iunie 2018
         FCSB pierde un titular, dar cumpara doi atacanti

         FCSB pierde un titular, dar cumpara doi atacanti

         FCSB e pe punctul sa piarda unul dintre cei mai importanti jucatori din sezonul tocmai incheiat. Gigi Becali a anuntat, marti seara, ca nu a ajuns la o intelegere cu mijlocasul portughez Filipe Teixeira. "Am vorbit si cu Dica, si el il vrea pe Teixeira. Dar ramane sa vedem daca ne intelegem. Eu am inteles ca el vrea marire de salariu, nu micsorare", a anuntat Gigi Becali la Digi Sport. 20.000 de euro pe luna castiga Filipe Teixeira (37 de ani) la FCSB...

         30 Mai 20182 comentarii
          Dica primeste un nou contract de secund la FCSB. Becali: Nu poate sa aiba mana libera!

          Dica primeste un nou contract de secund la FCSB. Becali: Nu poate sa aiba mana libera!

          Nicolae Dica are sanse mari sa prinda un nou sezon pe banca celor de la FCSB, insa va fi din nou "secundul" finantatorului Gigi Becali. Acesta din urma a anuntat, marti, ca ii va oferi un nou contract lui Dica in conditiile pe care le-a avut si pana acum, fara posibilitatea de a lua decizii majore. "La ora asta, Dica ramane. Daca pune alte conditii, poate nu accept eu. Nu poate sa aiba mana libera la FCSB niciodata! Nici Guardiola sau Mourinho daca vin n-au cum sa aiba mana libera la FCSB!", a spus Becali la DigiSport...

          22 Mai 20181 comentariu
           Becali ii ofera un contract "pe viata" lui Budescu

           Becali ii ofera un contract "pe viata" lui Budescu

           Gigi Becali a dezvaluit ca i-a oferit un contract "pe viata" lui Constantin Budescu, cel pe care vrea sa il tina la FCSB pana la retragerea din activitate. Latifundiarul a dezvaluit ca a discutat cu Budescu si i-a spus acestuia ca are un viitor in cadrul clubului din Berceni. In acelasi timp, spune Becali, jucatorul s-ar fi declarat incantat de posibilitatea de a-si incheia cariera la FCSB. "I-am zis asa: Tu poti sa ramai in club. Si el mi-a zis: Nea Gigi, nu mai vreau sa mai plec. Nu cred ca mai plec, raman aici", a declarat Becali pentru ProTV...

           13 Aprilie 2018
            Gigi Becali anunta ca i-a reziliat contractul unui jucator in plin sezon: "A plecat deja"

            Gigi Becali anunta ca i-a reziliat contractul unui jucator in plin sezon: "A plecat deja"

            FCSB se desparte de un jucator in plin sezon! Gigi Becali a anuntat, joi dupa-amiaza, ca i-a reziliat contractul unui jucator care a strans in acest sezon peste 20 de partide in tricoul "ros-albastru". Fundasul Ionut Larie, caci despre el este vorba, a parasit-o deja pe vicecampioana Romaniei! "Larie a plecat deja, am semnat contractul cu el. A renuntat el la ultimul an de contract, i-am dat banii pana la final, adica pana in aceasta vara", a dezvaluit Becali la ProX...

            12 Aprilie 2018
             FCSB risca sa piarda un jucator important: "Vom vedea ce se intampla"

             FCSB risca sa piarda un jucator important: "Vom vedea ce se intampla"

             FCSB risca sa piarda un jucator de baza la finalul acestui sezon, atunci cand isi va incheia contractul. Veteranul Filipe Teixeira a marturisit recent ca nu este sigur ca va continua la echipa din Berceni si in sezonul urmator. "Mai am patru, cinci luni de contract aici si vom vedea apoi ce se intampla. Nu stiu ce se va intampla", a declarat portughezul in cadrul unei conferinte de presa. In varsta de 37 de ani, Filipe Teixeira a semnat cu FCSB in vara anului trecut dupa ce si-a incheiat intelegerea cu Astra...

             29 Ianuarie 2018
              Nicolae Dica surprinde: Pe cine a ales fotbalistul anului la FCSB

              Nicolae Dica surprinde: Pe cine a ales fotbalistul anului la FCSB

              Constantin Budescu a fost desemnat fotbalistul anului in Romania, insa Nicolae Dica nu e de aceeasi parere. Tehnicianul "ros-albastrilor" spune ca, in viziunea sa, Constantin Budescu se afla pe locul doi, in timp ce pe primul loc in plaseaza pe Mihai Pintilii. "L-am pus pe Budi pe locul 2 deoarece l-am preferat pe Pintilii. Este un jucator cu experienta, un jucator care pe noi ne-a ajutat foarte mult in aceste sase luni de cand am venit eu la echipa. Acest lucru s-a vazut in ultima etapa", a declarat Dica pentru Telekom Sport...

              21 Decembrie 20171 comentariu
               Cel mai vechi fotbalist din lotul lui FCSB si-a prelungit contractul pana in 2021

               Cel mai vechi fotbalist din lotul lui FCSB si-a prelungit contractul pana in 2021

               Unul dintre cei mai importanti jucatori din lotul celor de la FCSB a primit o veste importanta in acest week-end, fiindu-i prelungit contractul pe inca 4 ani. Vorbim de cel mai vechi jucator din lotul stelistilor, Lucian Filip, omul de 27 de ani atat de lovit de accidentari grave in ultimii ani. Mijlocasul a fost cel care a facut publica aceasta informatie, postand o poza pe o retea de socializare alaturi de directorul sportiv Mihai Stoica (vezi foto articol), cu urmatorul mesaj: "Back on top (n.r - inapoi in top) "...

               19 Noiembrie 2017

                Urmareste Ziare.com pe

                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                 

                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                Un jucator a vrut sa se lase de fotbal din cauza felului in care a fost tratat la FCSB
                Tanarul jucator Iulian Ciubotaru spune ca a vrut sa se lase de fotbal din cauza modului in care a fost tratat la FCSB. Ciubotaru a fost...

                Un fotbalist roman lanseaza acuzatii grave la adresa lui Cosmin Contra: Budescu si Ianis Hagi nu au scapat nici ei
                Mijlocasul Alexandru Baluta a facut o serie de declaratii dure la adresa selectionerului Cosmin Contra. Fotbalistul de la Slovan Liberec a...

                Suedezii au cerut UEFA sa ia masuri inaintea meciului cu Romania: Nordicii spun ca exista un risc iminent
                Antrenorul echipei nationale a Suediei, Janne Andersson, a dezvaluit ca reprezentantii federatiei din aceasta tara au contactat UEFA inaintea...
                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor