Ziare.com
Romania invinge Cehia dupa o zi de poveste si merge in semifinalele Fed Cup pentru a doua oara in istorie

Romania invinge Cehia dupa o zi de poveste si merge in semifinalele Fed Cup pentru a doua oara in istorie

Irina Begu si Monica Niculescu au castigat ultima partida a intalnirii Romania - Cehia, la Ostrava, echipa noastra castigand cu scorul de 3-2 in turul I al Grupei Mondiale I din Fed Cup. Scorul a fost 6-7, 6-4, 6-4, dupa 2 ore si 57 de minute de ...

10 Februarie 201953 comentarii

  Live meciuri romania cehia fedcup

  Analiza capitanului nejucator Florin Segarceanu dupa prima zi a intalnirii Cehia - Romania din Fed Cup

  Analiza capitanului nejucator Florin Segarceanu dupa prima zi a intalnirii Cehia - Romania din Fed Cup

  Capitanul nejucator al echipei nationale a Romaniei de FedCup, fostul jucator de tenis Florin Segarceanu, a analizat prima zi de jocuri dintre Romania si Cehia, la Ostrava, meci care face parte din turul I al Grupei Mondiale I a celei mai importante competitii inter-tari din tenisul feminin in lume. Segarceanu s-a aratat multumit de scorul aratat pe tabela dupa prima zi, 1-1, asta dupa ce Mihaela Buzarnescu a pierdut in primul meci cu Karolina Pliskova, iar apoi Simona Halep a trecut cu destula lejeritate, mai ales in setul doi, de Katerina Siniakova...

  10 Februarie 2019
   Rezultatele complete dupa prima zi in celelalte meciuri din Grupa Mondiala I a FedCup. Ce natiune poate intalni Romania, daca trecem de Cehia

   Rezultatele complete dupa prima zi in celelalte meciuri din Grupa Mondiala I a FedCup. Ce natiune poate intalni Romania, daca trecem de Cehia

   Dupa prima zi a partidelor din primul tur al Grupei Mondiale I din FedCup, avem doua partide cu un echilibru perfect, e vorba de meciul echipei noastre cu Cehia in primul rand, dar si doua jocuri in care deja putem anticipa o castigatoare. Romania se afla la egalitate la Ostrava cu echipa Cehiei, campioana en-titre in FedCup, cu 11 trofee in palmares, scor 1-1, dupa o zi in care favoritele si-au castigat, asa cum era de asteptat, jocurile, e vorba de Karolina Pliskova si de Simona Halep: Simona Halep castiga superb meciul cu Katerina Siniakova. Romania si Cehia sunt la egalitate dupa prima zi in Fed Cup...

   10 Februarie 20191 comentariu

    Urmareste Ziare.com pe

    Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
     

    TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

    Ilie Dumitrescu ataca dur un patron din Liga 1: Trebuie sa fii bolnav!
    Fostul fotbalist Ilie Dumitrescu, in prezent analist sportiv, a lansat un atac dur la adresa unui patron din Liga 1. Dumitrescu nu este de acord...

    Cornel Dinu il ridiculizeaza pe antrenorul FCSB: E plastilina in mana lui Becali
    Cornel Dinu, fostul antrenor al lui Dinamo si selectioner al Romaniei, l-a ridiculizat pe antrenorul FCSB, Mihai Teja. Fostul tehnician spune ca...

    Tyson Fury a dat lovitura carierei: Contract de 100 de milioane de dolari!
    Tyson Fury a dat lovitura carierei si a semnat un contract cu o valoare incredibila, 100 de milioane de dolari! Pugilistul britanic va avea...
    Platforma pentru solutionarea online a litigiilor