Ziare.com
Romania si Franta sunt la egalitate dupa prima zi a semifinalei de Fed Cup

Romania si Franta sunt la egalitate dupa prima zi a semifinalei de Fed Cup

Romania si Franta se afla la egalitate, scor 1-1, dupa prima zi a semifinalei de Fed Cup. Simona Halep a invins-o in doua seturi pe Kristina Mladenovic, iar Caroline Garcia a trecut, tot in doua seturi, de Mihaela Buzarnescu. Duminica, Simona ...

20 Aprilie 201915 comentarii

  Live meciuri romania cehia fedcup

  Romania invinge Cehia dupa o zi de poveste si merge in semifinalele Fed Cup pentru a doua oara in istorie

  Romania invinge Cehia dupa o zi de poveste si merge in semifinalele Fed Cup pentru a doua oara in istorie

  Irina Begu si Monica Niculescu au castigat ultima partida a intalnirii Romania - Cehia, la Ostrava, echipa noastra castigand cu scorul de 3-2 in turul I al Grupei Mondiale I din Fed Cup. Scorul a fost 6-7, 6-4, 6-4, dupa 2 ore si 57 de minute de tenis fabulos, pe alocuri dramatic, cu un final intens, in care fiecare punct a fost pe muchie de cutit. Primul set al intalnirii de la Ostrava a fost unul foarte echilibrat, in care cele doua cupluri s-au studiat la inceputul partidei, s-a mers cap la cap pe majoritatea duratei acestei manse, iar experienta si locul ocupat de cuplul ceh mai mult nu s-au vazut comparativ cu entuziasmul perechii din Romania...

  10 Februarie 201953 comentarii
   Analiza capitanului nejucator Florin Segarceanu dupa prima zi a intalnirii Cehia - Romania din Fed Cup

   Analiza capitanului nejucator Florin Segarceanu dupa prima zi a intalnirii Cehia - Romania din Fed Cup

   Capitanul nejucator al echipei nationale a Romaniei de FedCup, fostul jucator de tenis Florin Segarceanu, a analizat prima zi de jocuri dintre Romania si Cehia, la Ostrava, meci care face parte din turul I al Grupei Mondiale I a celei mai importante competitii inter-tari din tenisul feminin in lume. Segarceanu s-a aratat multumit de scorul aratat pe tabela dupa prima zi, 1-1, asta dupa ce Mihaela Buzarnescu a pierdut in primul meci cu Karolina Pliskova, iar apoi Simona Halep a trecut cu destula lejeritate, mai ales in setul doi, de Katerina Siniakova...

   10 Februarie 2019
    Rezultatele complete dupa prima zi in celelalte meciuri din Grupa Mondiala I a FedCup. Ce natiune poate intalni Romania, daca trecem de Cehia

    Rezultatele complete dupa prima zi in celelalte meciuri din Grupa Mondiala I a FedCup. Ce natiune poate intalni Romania, daca trecem de Cehia

    Dupa prima zi a partidelor din primul tur al Grupei Mondiale I din FedCup, avem doua partide cu un echilibru perfect, e vorba de meciul echipei noastre cu Cehia in primul rand, dar si doua jocuri in care deja putem anticipa o castigatoare. Romania se afla la egalitate la Ostrava cu echipa Cehiei, campioana en-titre in FedCup, cu 11 trofee in palmares, scor 1-1, dupa o zi in care favoritele si-au castigat, asa cum era de asteptat, jocurile, e vorba de Karolina Pliskova si de Simona Halep: Simona Halep castiga superb meciul cu Katerina Siniakova. Romania si Cehia sunt la egalitate dupa prima zi in Fed Cup...

    10 Februarie 20191 comentariu

     Urmareste Ziare.com pe

     Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
      

     TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

     De ce a pierdut Romania semifinala din Fed Cup cu Franta?
     Echipa de Fed Cup a Romaniei nu a reusit sa se califice in marea finala a competitiei, fiind invinsa greu, dramatic chiar, de reprezentativa...

     Razvan Lucescu a luat o decizie radicala: Niciodata la echipa nationala!
     Proaspat campion al Greciei cu PAOK, Razvan Lucescu anunta ca nu va mai antrena niciodata echipa nationala a Romaniei. Fostul selectioner...

     Mircea Lucescu, dupa cea mai importanta performanta din cariera fiului sau: O victorie e valabila doar daca aduce alta victorie
     Mircea Lucescu a comentat cea mai mar performanta obtinuta de fiul sau, Razvan, anume castigarea campionatului in Grecia. "Il Luce" spune ca un...
     Platforma pentru solutionarea online a litigiilor