Ziare.com
Simona Halep, o varianta pentru echipa de dublu. Anuntul lui Florin Segarceanu pentru ziua de "foc" de duminica in Fed Cup

Simona Halep, o varianta pentru echipa de dublu. Anuntul lui Florin Segarceanu pentru ziua de "foc" de duminica in Fed Cup

Simona Halep ar putea evolua in doua meciuri in aceasta zi de duminica in cadrul intalnirii dintre Romania si Franta din semifinalele Fed Cup, partida care poate propulsa echipa noastra nationala in prima finala de Fed Cup din istorie. Fostul ...

21 Aprilie 2019

Meciuri duminica live cupa mondiala

Preliminarii CM 2018: Rezultatele meciurilor de duminica si clasamentele actualizate

Preliminarii CM 2018: Rezultatele meciurilor de duminica si clasamentele actualizate

Ziare.com v-a tinut la curent cu desfasurarea partidelor de duminica din preliminariile pentru Campionatul Mondial din 2018, o editie de Cupa Mondiala care va fi organizata peste un an, in Rusia. Iata mai jos rezultatele complete ale zilei: Grupa A Belarus - Suedia 0-4 (Forsberg 18', Nyman 24', Berg 37', Granqvist 84'-penalti)...

03 Septembrie 20177 comentarii
  Cupa Confederatiilor: Germania si Chile, ultimele echipe care merg in semifinale. Iata tintarul careului de asi

  Cupa Confederatiilor: Germania si Chile, ultimele echipe care merg in semifinale. Iata tintarul careului de asi

  Germania si Chile sunt ultimele doua echipe calificate in semifinalele Cupei Confederatiilor, editia 2017, editie care are loc cu un an inainte de Cupa Mondiala din 2018, organizata in Rusia. Germania a trecut usor de Camerun cu 3-1, dupa goluri marcate de Demirbay si Werner (o dubla), nemtii avand si avantajul ca din minutul 65 Camerun a jucat in 10 oameni, dupa eliminarea lui Mabouka. E drept ca africanii au redus din handicap in minutul 79, dupa reusita lui Aboubakar. Chile a remizat doar cu Australia, scor 1-1, dar a fost suficient pentru o calificare de pe locul 2. Australia a inceput mai bine cu gol marcat in minutul 42 prin Troisi, dar egalarea a venit prin Rodriguez in minutul 68...

  25 Iunie 20171 comentariu
   Cupa Confederatiilor: Rezultatele jocurilor de duminica

   Cupa Confederatiilor: Rezultatele jocurilor de duminica

   Ziare.com v-a tinut la curent cu rezultatele partidelor de duminica din cadrul celei de-a doua zile a Cupei Confederatiilor 2017, competitie gazduita de Rusia, cu un an inainte de inceperea Cupei Mondiale din 2018. Iata rezultatele zilei si cronicile aferente: Grupa A Portugalia - Mexic 2-2 (Quaresma 35', Cedric 86' / Chicharito 42', Moreno 92')...

   18 Iunie 2017
    Preliminarii CM 2018: Rezultatele meciurilor de duminica

    Preliminarii CM 2018: Rezultatele meciurilor de duminica

    Ziare.com v-a tinut la curent cu desfasurarea partidelor de duminica din cadrul preliminariilor CM 2018, Cupa Mondiala ce are loc peste un an in Rusia. Iata mai jos rezultatele complete ale zilei si clasamentul fiecarei grupe: GRUPA D Irlanda - Austria 1-1 (Walters 85' / Hinteregger 31')...

    11 Iunie 20178 comentarii
     Preliminarii CM 2018: Rezultatele meciurilor de duminica

     Preliminarii CM 2018: Rezultatele meciurilor de duminica

     Ziare.com v-a tinut la curent cu rezultatele tuturor partidelor de duminica din runda cu numarul 5 a preliminariilor CM 2018, editie de Cupa Mondiala care va avea loc anul viitor in Rusia. Iata mai jos rezultatele complete ale zilei: Grupa C Azerbaidjan - Germania 1-4 (Nazarov 31' / Schurrle 19', 81', Muller 36', Gomez 45')...

     26 Martie 2017
      Preliminarii Cupa Mondala: Rezultatele meciurilor de duminica

      Preliminarii Cupa Mondala: Rezultatele meciurilor de duminica

      Ziare.com va prezinta rezultatele partidelor de duminica din preliminariile Cupei Mondiale 2018, din Rusia, meciuri care au facut parte din runda cu numarul 4 din aceste grupe. Iata mai jos rezultatele complete ale zilei: Grupa A Luxemburg - Olanda 1-3 (Chanot 44' - penalti / Robben 36', Depay 58', 84')...

      13 Noiembrie 2016
       Fost international muntenegrean: Pentru calificare se bate Romania mea! O sa fiu fanul vostru

       Fost international muntenegrean: Pentru calificare se bate Romania mea! O sa fiu fanul vostru

       Fostul international muntenegrean Vladimir Bozovici a spus ca va fi fanul echipei nationale a Romaniei in grupa preliminara pentru Cupa Mondiala, apreciind ca elevii lui Christoph Daum se vor duela pentru calificare cu Polonia si Danemarca. "Grupa mi se pare una puternica: se bat Danemarca, Polonia si Romania MEA. O sa fiu fanul vostru si sper sa mergeti mai departe. Eu sunt realist, Muntenegru nu are experienta", a spus Bozovici, intr-un interviu pentru site-ul FRF. Acest vede Romania favorita in meciul cu nationala tarii sale si il considera pe Stefan Jovetici, de la Inter Milano, cel mai periculos jucator muntenegrean...

       30 August 2016
        Cupa Davis: Spania invinge Romania la Cluj-Napoca

        Cupa Davis: Spania invinge Romania la Cluj-Napoca

        Spania a invins Romania in Cupa Davis, scor general 3-1, dupa ce Florin Mergea a pierdut partida cu locul 15 mondial Roberto Bautista Agut, scor 4-6, 3-6, 2-6. Partida a durat o ora si 45 de minute. In locul lui Mergea, asa cum era anuntat programul oficial, trebuia sa joace Marius Copil pentru echipa noastra, dar acesta a suferit o ruptura abdominala dupa meciul de vineri cu Feliciano Lopez, Andrei Pavel fiind nevoit sa il aleaga pe Florin Mergea pentru acest joc. O decizie inspirata, caci Florin s-a dovedit un adversar periculos pentru locul 15 mondial, cel putin la inceputul meciului, cand a intrat foarte increzator si a avut 4-2 cu break avans...

        17 Iulie 20161 comentariu
         Cupa Mondiala de rugby: Romania invinge Canada dupa cea mai uimitoare revenire din istoria competitiei

         Cupa Mondiala de rugby: Romania invinge Canada dupa cea mai uimitoare revenire din istoria competitiei

         Echipa nationala de rugby a Romaniei a reusit, marti seara, cea mai importanta revenire din istoria turneului, reusind sa invinga Canada cu 17-15, dupa ce a fost condusa cu 15-0! Canadienii ne-au condus cu 15-0 pana in minutul 53, dar a urmat o revenire absolut fabuloasa pentru "stejari". Niciodata in istoria Cupei Mondiale de rugby nu s-a intamplat ca o echipa sa revina si sa castige dupa ce a fost condusa cu 15 puncte! Este pentru a doua oara cand Romania intra in istoria Cupei Mondiale de rugby, dupa ce la meciul cu Irlanda, al doilea din grupa D, s-a stabilit un nou record de asistenta, pe Wembley...

         06 Octombrie 20155 comentarii
          CM 2014: Argentina invinge Olanda la penaltiuri si merge in finala Cupei Mondiale

          CM 2014: Argentina invinge Olanda la penaltiuri si merge in finala Cupei Mondiale

          Argentina s-a calificat in finala Cupei Mondiale, dupa ce a invins Olanda la loviturile de departajare cu scorul de 4-2. Pe durata timpului regulamentar scorul a fost egal, 0-0. Dupa spectacolul incantator din meciul Brazilia - Germania, nivelul asteptarilor crescuse, insa Olanda - Argentina s-a dovedit a fi o dezamagire, prin prisma jocului slab, lipsit de faze de poarta. Desi pe teren s-au aflat jucatori precum Messi sau Robben, meciul de la Sao Paulo a avut prea putine in comun cu duelul din urma cu o zi, de pe Estadio Mineirao...

          10 Iulie 201448 comentarii
           Cupa Davis: Romania, condusa clar de Olanda dupa prima zi

           Cupa Davis: Romania, condusa clar de Olanda dupa prima zi

           Echipa de Cupa Davis a Romaniei a pierdut ambele intalniri disputate vineri in cadrul partidei cu Olanda, din turul doi al Grupei I din Zona Euro-Africana. Adrian Ungur a inceput ziua de tenis de la Brasov cu o infrangere in patru seturi, scor 4-6, 4-6, 6-3, 3-6, in fata lui Robin Haase. Sportivul nostru nu a dat semne ca ar putea pune probleme decat in setul trei, pe care l-a si castigat, insa nu a fost decat o amagire pentru publicul din Sala Sporturilor. A urmat numarul unu din tabara noastra, Victor Hanescu, cel care l-a infruntat pe Igor Sijsling...

           05 Aprilie 20136 comentarii
            Cupa Davis: Romania, condusa de Argentina dupa prima zi

            Cupa Davis: Romania, condusa de Argentina dupa prima zi

            Romania a pierdut primele doua jocuri programate in prima zi a disputei cu Argentina din Cupa Davis. Ungur si Hanescu fost invinsi de Nalbandian, respectiv Monaco. Adrian Ungur - David Nalbandian 3-6 / 2-6 / 7-5 / 4-6 In prima disputa a zilei, Adrian Ungur a cedat in fata lui David Nalbandian, in patru seturi, scor 3-6, 2-6, 7-5, 4-6. Desi a acuzat mari dureri in timpul partidei, Nalbandian a adus primul punct tarii gazda. Ungur pierde primul punct pentru Romania...

            04 Martie 20115 comentarii
             CM 2010: Meciurile programate duminica

             CM 2010: Meciurile programate duminica

             Duminica, la Campionatul Mondial din Africa de Sud sunt programate sa se dispute doua meciuri din Grupa F si unul din Grupa G. Iata care sunt acestea: Slovacia - Paraguay, de la ora 14:30 Dupa rezultatele inregistrate in prima etapa a Grupei F, paraguyenii n-ar trebui sa aiba probleme cu o echipa a Slovaciei care a terminat la egalitate cu modesta nationala a Noii Zeelande. Insa, la acest turneu final orice se poate intampla...

             20 Iunie 2010
              Cupa Mondiala: Programul meciurilor de duminica

              Cupa Mondiala: Programul meciurilor de duminica

              Cupa Mondiala continua duminica in Africa de Sud, cu alte trei partide interesante. Iata programul meciurilor. Algeria - Slovenia, ora 14:30 (Grupa C) Rezultatul de egalitate dintre Anglia si SUA sporeste interesul asupra acestei partide. Cine castiga ia o optiune serioasa pentru calificarea in faza urmatoare. Slovenia nu a castigat niciodata un meci din cele sase disputate la un turneu final. Serbia - Ghana, ora 17:00 (Grupa D)...

              13 Iunie 2010
              Alte articole despre: cupa mondiala, program meciuri

               Urmareste Ziare.com pe

               Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                

               TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

               Ce spune Simona Halep despre coronavirus si cum a ales sa se protejeze: "Pentru mine este un soc"
               Simona Halep a vorbit despre pandemia de coronavirus. Tenismena noastra spune ca nu s-a gandit nicio clipa ca lumea s-ar putea confrunta cu o...

               Simona Halep, la ora dezvaluirilor: Cum l-a uimit pe Darren Cahill, ce spune despre retragere si de ce n-ar fi jucat in SUA
               Simona Halep a vorbit pe larg despre ultimele evenimente din viata sa. Tenismena noastra a pus punct speculatiilor privind retragerea sa din...

               Presa din Scotia, despre metoda prin care Rangers ar putea face profit cu Ianis Hagi
               Presa din Scotia comenteaza informatia prsupusului interes al lui Real Madrid pentru Ianis Hagi. Jurnalistii britanici se concentreaza in...
               Platforma pentru solutionarea online a litigiilor