Ziare.com
Liga 1: Programul si televizarile primei etape din retur

Liga 1: Programul si televizarile primei etape din retur

Incepand de vineri si pana luni sunt programate meciurile din etapa a 14-a a Ligii 1, prima din retur. Cel mai asteptat joc al rundei e programat duminica seara, cand Dinamo va primi vizita Viitorului. Dar iata programul complet al ...

25 Octombrie 2019

Meciuri etapa 17 liga 1

Liga 1: Rezultatele meciurilor de vineri

Liga 1: Rezultatele meciurilor de vineri

Ati putut urmari in direct pe Ziare.com evolutia scorului in meciurile programate vineri seara in Liga 1, in etapa cu numarul 17 a editiei 2015-2016, printre care si cel dintre primele doua clasate, Astra si Viitorul. Iata mai jos rezultatele zilei: CSMS Iasi - Pandurii 1-0 (Golubovici - pen. '27) FC Viitorul - Astra Giurgiu 1-2 (Tanase '30/ D. Niculae '60, De Amorim '86)...

06 Noiembrie 2015
    Avancronica Liga 1: Arbitrii si televizarile jocurilor de vineri

    Avancronica Liga 1: Arbitrii si televizarile jocurilor de vineri

    Etapa 17 a primei scene fotbalistice interne, editia 2015 - 2016, se deschide astazi cu doua dispute de real interes, cu mentiunea ca la malul marii se vor duela chiar echipele aflate pe varful valului in ierarhia toamnei. Iata programul meciurilor de vineri: * CSMS Iasi (9) vs. Pandurii Tg. Jiu (3) - ora 18.00 / Digi 1, Dolce 1, Look + Arbitri: Marius Avram (Bucuresti) - Marius Nicoara (Drobeta Turnu Severin) si Dragos Iliescu (Craiova) - Florin Andrei (Tg. Mures)...

    06 Noiembrie 2015
      Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de luni

      Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de luni

      Etapa cu numarul 31 a primei noastre scene fotbalistice, editia 2014/2015, isi inchide vineri cortina odata cu diputarea ultimilor doua jocuri ramase pe tablou, dupa cum urmeaza: * Astra Giurgiu (4) vs. Otelul Galati (18) - ora 18.00 / Digi Sport 1, Dolce Sport si Look + Arbitri: Denis Haidiner (Hunedoara) - central; Sebastian Gheorghe (Suceava) si Adrian Marginean (Aiud) - asistenti; Radu Petrescu (Bucuresti) - rezerva Observatori: Alexandru Deaconu (Bucuresti) - arbitraj si Constantin Statescu (Bucuresti) - joc...

      11 Mai 2015
        Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de joi

        Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile de joi

        Etapa cu numarul 29 a primei noastre scene fotbalistice se inchide joi, odata cu disputarea ultimelor trei dispute ramase pe tablou, dupa cum urmeaza: * Gaz Metan Medias (14) vs. Otelul Galati (18) - ora 17.00 / Digi Sport 1 si Look Tv Arbitri: Paul Unimatan (Zalau0 - central; Gero Szabo (Cluj Napoca) si Stelian Slabu (Brasov) - asistenti; Dragos Istrate (Bucuresti) - rezerva Observatori; Nicolae Grigorescu (Timisoara) - arbitraj si Iulius Nemteanu (Ghermanesti / Ilfov) - joc...

        30 Aprilie 2015
          Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor etapei a 14-a

          Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor etapei a 14-a

          Etapa cu numarul 14 a primei noastre scene fotbalistice, editia 2014/2015, isi deschide astazi cortina odata cu disputarea a doua jocuri de pe tablou, dupa cum urmeaza: * ASA Tg. Mures (5) vs. Gaz Metan Medias (10) - ora 18.00 / Look Plus si Dolce Sport Arbitri: Marcel Barsan - Mircea Grigoriu si Vlad Barleanu (toti din Bucuresti). Rezerva: Dorian Miclosina (Drobeta Turnu Severin) Observator arbitri: Corneliu Fecioru (Bucuresti)...

          07 Noiembrie 2014
            Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurile din etapa a 6-a

            Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurile din etapa a 6-a

            Etapa cu numarul 6 a primei noastre scene fotbalistice, editia 2014/2015, se deschide vineri cu jocurile: * Gaz Metan Medias (8) vs. Pandurii Tg. Jiu (16) - ora 18.30 / Look Tv Arbitri: Marcel Barsan - Mircea Grigoriu si Andrei Constantinescu (toti din Bucuresti). Rezerva: Horatiu Fesnic (Cluj Napoca) Observator arbitri: Costin Toma (Piatra Neamt)...

            29 August 2014
            Alte articole despre: program meciuri etapa 6 Liga 1
              Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de vineri

              Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de vineri

              Penultima runda a primei noastre scene fotbalistice, editia 2013/2014, continua vineri cu patru dispute mai mult decat interesante, in toate evoluand echipe care tremura in privinta salvarii de la retrogradare. * FC Brasov (15) vs. Universitatea Cluj Napoca (9) - ora 19.30 / Digi Sport 1 Cristian Balaj (Baia Mare) - central; Sebastian Gheorghe (Suceava) si Marius Nicoara (B.Herculane) - asistenti; Mihai Amoraritei (Campina) si Dorian Miclosina (Resita) - aditionali; Vasile Popescu (Buzau) - rezerva...

              16 Mai 2014
                Liga 1: Rezultatele inregistrate luni si clasamentul dupa 26 de etape

                Liga 1: Rezultatele inregistrate luni si clasamentul dupa 26 de etape

                Iata rezultatele inregistrate luni in etapa cu numarul 26 a Ligii 1: Gaz Metan - Pandurii 0-1 (Giusti '47) Pandurii, victorie importanta pentru cupele europene Sageata Navodari - "U" Cluj 1-0 (Vezan '81 - penalti)...

                07 Aprilie 2014
                  Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de duminica

                  Liga 1: Programul, arbitrii si televizarile meciurilor de duminica

                  Runda de final a turului principalului nostru esichier fotbalistic continua astazi cu inca trei dispute, cu Steaua condamnata sa castige pe malul galatean al Dunarii pentru a reveni, in locul lupilor galbeni, pe treapta secunda a podiumului ierarhiei la zi. * Pandurii Tg. Jiu (4) vs. U Cluj (16) - ora 18.30 / Digi Sport 1 Cristian Balaj (Baia Mare) - Vladimir Urzica (P.Neamt) si Sebastian Gheorghe (Suceava). Rezerva: Horatiu Fesnic (Cluj). Observatori: Cornel Sorescu (Pitesti) si Gheorghe Nedelescu (Craiova)...

                  08 Decembrie 2013
                    Liga 1: Rezultatele inregistrate duminica

                    Liga 1: Rezultatele inregistrate duminica

                    Iata rezultatele inregistrate in meciurile programate duminica in etapa a 16-a a Ligii 1: FC Botosani - Concordia Chiajna 0-2 (Wellington '58, Rosu '77) Concordia Chiajna, victorie pretioasa de Ziua Romaniei Corona Brasov - Pandurii Tg. Jiu 1-1 (Bus '4 - penalti / Shamsine '17)...

                    01 Decembrie 2013
                      Liga 1: Programul meciurilor de sambata si arbitrii delegati

                      Liga 1: Programul meciurilor de sambata si arbitrii delegati

                      Ultima runda a turului Ligii lui Mitica continua sambata cu inca doua dispute, cel mai interesant anuntandu-se, desigur, derbiul principalei urbe ardelene, Clujul, "Sepcile Rosii" urmand sa primeasca vizita concitadinei cu pasaport deja asigurat pentru primavara fotbalistica europeana, CFR. Iata ce brigazi vor oficia la jocurile programate azi: * Universitatea Cluj - CFR Cluj (ora 18.00, pe Digi Sport) Arbitri: Marcel Barsan - Valentin Avram si Vasile Marinescu (toti din Bucuresti). Rezerva: Florin Marcu (Oradea)...

                      24 Noiembrie 2012
                        Liga 1: Rezultatele inregistrate in meciurile de vineri

                        Liga 1: Rezultatele inregistrate in meciurile de vineri

                        Iata rezultatele inregistrate in meciurile programate vineri in ultima etapa a turului Ligii 1: Gaz Metan Medias - Petrolul 2-0 (Astafei '20, Bawab '68 - penalti) Contra, la prima infrangere Concordia Chiajna - Gloria Bistrita 2-1 (Ibrici '27, Belu '76 / Anton '69)...

                        23 Noiembrie 20121 comentariu
                          Programul si televizarile meciurilor din etapa 17 a Ligii 1

                          Programul si televizarile meciurilor din etapa 17 a Ligii 1

                          In acest weekend sunt programate meciurile din etapa cu numarul 17 a Ligii 1, cea care incheie turul editiei 2012/2013 a campionatului Romaniei. Derbiurile rundei sunt intalnirile dintre Dinamo si Otelul, "U" Cluj si CFR Cluj sau Astra si Pandurii, formatiile aflate pe locurile 2 si 3 in clasament. Dar iata programul complet: Vineri, 23 noiembrie...

                          23 Noiembrie 2012
                            Meciuri decisive in Liga 1

                            Meciuri decisive in Liga 1

                            Ultima etapa a Ligii 1 programeaza duminica patru meciuri decisive pentru stabilirea clasamentului final al sezonului. Iata meciurile zilei: 17:00 Dinamo - Astra Deja calificati in Europa League, "cainii" pot incheia sezonul pe locul patru daca inving Astra acasa si Rapidul se incurca in fata Otelului Galati...

                            20 Mai 2012
                              Rezultatele inregistrate in Liga 1

                              Rezultatele inregistrate in Liga 1

                              Iata rezultatele inregistrate vineri, in primele doua partide din cadrul etapei cu numarul 17 a Ligii 1.
                              Rezultate:
                              Unirea Urziceni - Sportul Studentesc 2-1
                              Au marcat: Maftei '48, Semedo '72/ Tibi Balan '18
                              Cronica meciului: Unirea Urziceni trece cu emotii de Sportul
                              FC Vaslui - Pandurii Targu Jiu 3-1
                              Au marcat: Wesley '39, Bello '45, Costin '50/ Voiculet '48
                              Cronica meciului: FC Vaslui a invins pe Pandurii
                              M.D.

                              26 Noiembrie 2010

                                Urmareste Ziare.com pe

                                Urmareste stirile Ziare.com pe Facebook
                                 

                                TOP 3 STIRI PRESA CENTRALA

                                Romania, la Mondialul de handbal feminin: Iata cand se vor juca meciurile din Grupa Principala
                                Nationala feminina de handbal a Romaniei a reusit sa se califice in extremis in grupele principale ale Mondialului din Japonia dupa o victorie...

                                FCSB, parasita de fani: Doar cateva sute de oameni mai vin la meciurile echipei lui Becali
                                Echipa lui Gigi Becali a fost parasita si de ultimii suporteri care i-au ramas alaturi dupa ce instanta a stabilit ca latifundiarul nu a preluat...

                                Robert Glinta, medalie de bronz la Europenele de natatie!
                                Sportivul roman Robert Andrei Glinta a cucerit medalia de bronz in proba de 100 m spate, vineri, la Campionatele Europene de inot in bazin scurt...
                                Platforma pentru solutionarea online a litigiilor